Momentka z duelu fotbalistů Olomouce (modrá) a Sokolova | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Krušná sezona má pokračování. Fotbalový Sokolov bojuje o záchranu

• 0
Porážka v Olomouci se Sigmou nadělala ještě větší starosti. Fotbalisté Baníku Sokolov mají ve druhé lize náskok na sestupovou příčku pouhý bod. Krušná sezona má pokračování.

Vítkovice porazily Ústí nad Labem 1:0 a dotáhly se na čtrnáctý Sokolov na rozdíl jediného bodu. Baník prohrál v Olomouci se Sigmou 2:0.

Sigma rozhodla o výhře už v prvním poločase. V 23. minutě otevřel skóre Jan Štěrba, který si na přední tyči naběhl na roh a z voleje poslal balon nechytatelně pod břevno. Druhý gól přidal po centru v 35. minutě důrazný Tomáš Chorý a Hanákům už nemuselo příliš vadit, že v závěru nedal Plšek penaltu.

Střelu do středu brány skvělý Belaň vykopl. „Pokutový kop jsem neproměnil poprvé,“ marně by Plšek vzpomínal. „Ale nic si z toho nedělám, nedali ho už lepší hráči,“ mrkl. „Hlavně že vítězíme a postup máme na dosah.“

Olomouc nebyla spokojena

Olomoucký kouč Jílek, jenž v sestavě nemocného křídelníka Faltu nahradil Manziou, měl však k výkonu týmu výhrady.

„Připravovali jsme se na trošku jiný Sokolov, hráli z hlubšího bloku, drželi kompaktní blok. Musím být trochu kritický k výkonu, byl horší než s Vítkovicemi. Chyběl pohyb. Belaň zachytal, pomohla nám standardka. Hráli jsme pomalu. Ale soupeř nás prakticky neohrozil, což je pozitivem.“

Pro utkání v Olomouci nemohl trenér Hejret počítat, kromě vykartovaného Machka, ani se stoperem Ševčíkem, který je kmenovým hráčem Sigmy a proti svému mužstvu nemohl nastoupit. Na lavičce začal útočník Valenta, novými členy základní jedenáctky se stali Sadílek a Zorvan.

Sestava se obměňuje

Znovu proměněná sokolovská jedenáctka nezačala v Olomouci špatně, jako by chtěla hned odehnat myšlenky domácích na duel před dvěma lety, který Sigma vyhrála 7:0. Nyní ovšem bylo přímých aktérů tohoto výsledku na hřišti po málu.

Vše se nasměrovalo k předpokládanému výsledku ve 23. minutě. Z něj už Sigma zakončila přesně. Centr z rohového kopu přistál u přední tyči na noze Jana Štěrby, který míč z první nasměroval pod břevno sokolovské brány.

Následně začala Sigma získávat na jistotě a více ohrožovala sokolovskou branku. To předvedl po centru z levé strany zakončující Zahradníček a Belaň musel předvést další pohotový zákrok. Ve 35. minutě už bylo 2:0. Centr za sokolovskou obranu si našel Chorý, sice tísněný Čermákem, přesto dokázal míč usměrnit za záda sokolovského brankáře.

Do konce poločasu ještě Belaň několikrát zachraňoval v hodině dvanácté a ve druhém už se dohrávalo, o výsledku bylo jasno.

Tento výsledek nahrál Vítkovicím. „Ztrácíme jeden bod na Sokolov a nevzdáváme boj o záchranu,“ hlásil po vítězství nad Ústí nad Labem vítkovický střelec Vladimír Mišinský. Baník hraje v sobotu ve Frýdku-Místku.