Pardubičtí fotbalisté slaví gól Tomáše Čelůstky v zápase se Sokolovem.

Pardubičtí fotbalisté slaví gól Tomáše Čelůstky v zápase se Sokolovem. | foto: ČTK

Pardubice po výhře v Sokolově zvyšují náskok, Ústí přehrálo Vlašim

• 0
Pardubičtí fotbalisté po úterním klopýtnutí konkurentů nezaváhali a po výhře 2:1 v Sokolově mají v čele tabulky druhé ligy už devítibodový náskok před Brnem. To má ale k dobru čtvrteční duel ve Vítkovicích. V dalším utkání 20. kola Ústí nad Labem porazilo Vlašim 2:0.

O výhře Pardubic rozhodli v 38. minutě Tomáš Čelůstka a v 82. minutě Brazilec Ewerton Paixao da Silva. Sokolov dokázal snížit až v úplném závěru zásluhou Marka Červenky, který ukončil neprůstřelnost východočeské obrany po koronavirové pauze. Pardubice drží první místo znamenající přímý postup s náskokem devíti bodů před Brnem, které má zápas k dobru.

Ústí se otřepalo z pětibrankového debaklu s Pardubicemi v minulém kole a se spravilo si chuť na Vlašimi. Výhru 2:0 domácím zařídili už v prvním poločase Youba Dramé a Matěj Valenta. Severočeši vyhráli po pěti kolech a v tabulce jim patří sedmé místo. Vlašim je třináctá s náskokem sedmi bodů od sestupového pásma.

Hradec Králové v úterý remizoval v Chrudimi, Jihlava v brněnské Líšni přišla o výhru v nastavení

.

FK Baník Sokolov - FK Pardubice 1:2 (0:1)

Branky: 90. Červenka - 38. T. Čelůstka, 82. Paixao da Silva. Rozhodčí: Ondřej Ginzel – Matěj Vlček, Milan Flimmel. ŽK:22. Tkadlec - 53. Zifčák.

FK Baník Sokolov Fryšták – Jakub Dvořák II. (66. Kovář), Hasil, Kopřiva (76. Machek), Krátký – Machuča (66. Červenka), Ruml (76. Vávra), Štursa, Skopec – Ju (82. A. Čihák), Tkadlec.

FK Pardubice Boháč – T. Čelůstka, P. Černý (84. Šplíchal), Hlavatý (89. F. Čihák), Jeřábek – Pfeifer (84. Surzyn), Šejvl, Prosek, Zifčák (66. Paixao da Silva) – Solil (66. Tischler), Toml.

Přejít na on-line reportáž

FK Ústí nad Labem - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (1:0)

Branky: 3. Drame, 54. M. Valenta. Rozhodčí: Cieslar – Melichar, Vodrážka; delegát: Lhoták; technický delegát: Neuberg. ŽK:68. Prošek - 59. V. Svoboda, 90+1. Průcha. Diváci: 100 (vstup dovolen pouze permanentkářům).

FK Ústí nad Labem J. Plachý – M. Bílek, Pimpara, Hudec, Písačka – Drame, J. Peterka (C), M. Valenta (76. Miskovič), D. Richter (81. Čičovský), Prošek (81. Chodora) – L. Matějka (66. Bassey). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – D. Hašek, Vedral, Broukal, V. Svoboda – Janda (C) (63. Mil. Kadlec), P. Breda (54. Průcha), Blecha, Záviška (46. Dias) – Fotr (71. Diamé), Januška (46. Vrána). Trenéři: Daniel Šmejkal, Vasil Boev.