Příbramský fotbalista Emmanuel Anih

Příbramský fotbalista Emmanuel Anih | foto: Radim Strachoň, MAFRA

Vedoucí Příbram remizovala s Chrudimí. Jihlava porazila rezervu Sigmy

• 0
V posledním zápase podzimní části sezony remizovali fotbalisté Příbrami doma s Chrudimí 1:1 a na čele tabulky zůstanou i během zimní pauzy. Středočechy může bodově dostihnout pouze Líšeň v případě nedělní výhry ve Varnsdorfu.

Příbram naposledy prohrála v lize před 13 zápasy právě s Chrudimí, porážku ze začátku srpna jí ale dnes neoplatila. Po trefách Harušťáka a domácího Sakaly z první půle k tomu měl přitom ideální příležitost po změně stran nejlepší střelec soutěže Wágner, z pokutového kopu ale brankáře Flodera nepřekonal. Chrudim si bodem zajistila přezimování v horní polovině tabulky.

Po dvou porážkách 0:3 se první výhry pod koučem Smetanou dočkala Jihlava, která zvítězila 2:1 na hřišti Olomouce B. Domácí poslal do vedení z penalty Zlatohlávek, ve druhé půli ale skóre otočili Tureček se Selnarem. Zlatohlávek mohl srovnat z dalšího pokutového kopu v 82. minutě, tentokrát ale trefil tyč.

Olomoucká rezerva nevyhrála popáté za sebou a v neúplné tabulce je devátá, Jihlavě patří sedmá příčka.

SK Sigma Olomouc B - FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:0)

Branky: 43. Zlatohlávek - 53. Tureček, 67. Selnar. Rozhodčí: Ulrich – Matoušek, Bureš.. ŽK:76. Langer, 90+4. Vepřek - 8. Vedral, 42. Soukup, 61. Piško, 81. Peřina, 86. Křišťál, 90+2. Tureček.

SK Sigma Olomouc B Stoppen – Slavíček, Bednár, Poulolo, Vepřek (C) – Langer, Grygar (73. Fiala) – J. Sedlák (85. Šíp), Košťál (46. Uriča), Sláma (62. Hadaš) – Zlatohlávek.

FC Vysočina Jihlava Soukup – Křišťál, Vedral, Gabriel, Peřina – Tureček, Lacko (C) – Piško, Selnar (90+1. Zahradník), Ogiomade (46. Tall) – Araujo-Wilson (46. L. Fila).

FK Viagem Příbram - MFK Chrudim 1:1 (1:1)

Branky: 34. Sakala - 15. Harušťák. Rozhodčí: L. Szikszay – T. Mokrusch, L. Ratajová. ŽK:30. Švestka, 83. Musil - 61. Floder, 84. Míka.

FK Viagem Příbram Melichar – Čejka (89. Vokřínek), Dudl, Musil (90+4. Hájek), M. Čermák, Švestka, J. Jeřábek, Sakala, Osmančík (46. Anih), Wágner (C), Zeronik (75. Surmaj).

MFK Chrudim Floder – Hašek, Koželuh, Harušťák (85. Látal), Míka, Řezníček (C), Kejř (88. Vrána), P. Juliš (85. Kodýdek), Skwarczek, Záviška, Jedlička (69. Firbacher).