Diskuze

Zaměstnanci se o svá práva u soudu nehlásí, přitom mají šanci uspět

Stalo se, že vám zaměstnavatel snížil mzdu a vy jste se to dozvěděli až z výplatní pásky? Či vám dokonce peníze dluží? Můžete se bránit u soudu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AF

Zaměstnanci dobře vědí, že soudy postupují takovým tempem, že by se rozsudku nemuseli dožít (zvláště ti starší).

3 0
možnosti
AF

A proč se o svá práva nehlásí ?

- Strach o příští práci

- Náklady na soud / na počátku je musí uhradit žalobce ( nebo to tak není ?)

- Nedůvěra k soudům je tu asi taky ( to je ta dovolatelnost práva !)

- TLAK ZAMĚSTNAVATELŮ NA ZAMĚSTNANCE , např. : v Německu se o víkendech (?) a svátcích pracuje ??? U nás se musí (u cizích firem ) !!

2 0
možnosti
RL

R81a39d54e31k 54L12u42k35á32š

29. 11. 2013 17:49

Opravdu se skoro 10% zaměstnanců se svým zaměstnavatelem soudí? V tom případě musí být soudy jen z jejich strany zavaleny stovkami tisíc žalob........

0 0
možnosti
HK

H63o55n26z16a 77K89o62v77a49r

29. 11. 2013 10:32

Jenže to by naše soudy musely rozhodovat trochu rychleji. Pokud se pracovní spory táhnou roky, tak si každý zaměstnanec rozmyslí, jestli do něčeho takového půjde a někteří zaměstnavatelé s tím bohužel počítají.

1 0
možnosti
JT

A proc ne ? Dluzne castky jsou docela dobre urocene.

0 0
možnosti
KS

Zkuste se bránit u soudu. Jakmile se to dozví potenciální budoucí zaměstnavatel, jste automaticky za potížistu a nikde vás nezaměstnají.

3 1
možnosti
JT

Nesmysl. Ja jsem takhle vyhral soud a poslal jsem ne zamestnavatele i exekuci. S praci jsem nikdy problem nemel

0 0
možnosti
MP

proč ty odborné právnické kecy bez vysvwtlení pojmů? Nebylo by jednodušší napsat, že okamžitě zrušit pracovní poměr může zaměstnanec, když výplatu nedostane do 15. dne měsíce následujícího po měsíci, ve kterém měl výplatu dostat?

Výplatní termín a splatnost mzdy jsou dva různé pojmy...

2 0
možnosti
DR

Ono to pracovní právo je vůbec takové teoretické, že.. Jediný případ kdy se zaměstnanec je ochoten přít je když už mezitím dostal padáka.

0 0
možnosti
PS

No tak nejvetsi ochranou zamestnance jsou a vdy budou jeho schopnosti.

Zametac ulic nebo zenska se zakladkou za kasou byt by umela zakonik prace nazpamet a byla v odborech bude mit vzdy horsi pozici nez programator nebo spickovy manager. Kdyz jste duleziti tim ze neco umite (a ne jen umite zakonik prace) tak udela vzdy zamestnavatel maximum mozneho pro to aby jste u nej byli spokojeni a zadny paragraf ktery by mu to narizoval k tomu nepotrebuje. Kdyz ale budete lempl co nic neumi a jenom prekazi tak vam naopak nepomuze ani to ze znate vsechny paragrafy a jste v odborech.

0 3
možnosti
VV

A po vyhraném soudu si můžu jít vyklidit skříňku :-)

3 1
možnosti

Když ale zaměstnavatel dluží peníze (a neřeší to, nebo pouze dodatečnými žvásty), případně snižuje mzdu bez vědomí zaměstnance, tak je vhodné tu skříňku vyklidit i bez soudu, protože k tomu nejspíš stejně dojde.

2 0
možnosti