Diskuse k článku

O firemní školky je stále větší zájem. Někde berou děti už od dvou let

Firemní školky začínají být úspěšné. V Česku jich funguje asi patnáct. Projekty na jejich výstavbu si nechaly zpracovat desítky dalších společností. S realizací však zatím váhají, uvítaly by totiž daňové úlevy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

děda Chasan

Cílem mocných tohoto státu není usnadňovat lidem mít děti,

ale právě naopak. Čím míň školek, tím míň dětí, tím víc imigrantů.

Stát bude financovat dovoz afrodětí. V budoucnu by tak Češi mohli adoptovat dítě z Rumunska, Indie, Filipín, Haiti a Burkina Faso. řekl novinářům ředitel Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí Zdeněk Kapitán Nevládní organizace by na tuto aktivitu měly v budoucnu získávat podporu ze strukturálních fondů. Zatím sem neziskový sektor dováží malé afričany nelegálně. „Realita nás převálcovala,“ prohlásil Kapitán http://www.denik.cz/z_domova/adoptovat-dite-z-ciziny-by-mohlo-20101108.html  

0/0
9.11.2010 21:08

Dunja

Re: Cílem mocných tohoto státu není usnadňovat lidem mít děti,

A nejsou náhodou naše dětské domovy přeplněné a zejména těmi snědšími dětmi. Myslím že takové dítě ze zahr. si dovezou jen ti bohatí, aby byli nějak zajímavý a předvedli se že jsou lidumilové   :-(

Jinak trochu od tématu, ne?

0/0
10.11.2010 20:34

ta, která nejsem

Ve společnosti pracuje 6 let jako manažerka...

Tedy pracovala 4 roky, teď se po 2 letech vrátila a čeká další dítě. A pak se všichni diví, že ženy nikdo nechce zaměstnat.

0/0
9.11.2010 19:58

pippi.dlouha.puncocha

Re: Ve společnosti pracuje 6 let jako manažerka...

No a, tak si to rychle odbyde, za dva roky se vrátí do práce a dalších třeba 10 let tam může pracovat. Co bys navrhoval s matkama dělat?

0/0
9.11.2010 20:20

Dunja

Re: Ve společnosti pracuje 6 let jako manažerka...

Jak se dívám občas po lidech v tram a busech tak by je někteří nejraději odstřelili, zvláště pokud se dožadují uvolnit místo na kočárek.;-)

Možná je ona matka manažerka výkonější než ostatní, konec konců právě matky, které dokáží zorganizovat dobře domácnost, děti a ještě pracovat pracovat a vzdělávat se mohou být úspěšné, ale musí jim ostatní dát šanci a ne nad nimi ohrnovat nos;-)

0/0
10.11.2010 20:40

ta, která nejsem

Re: Ve společnosti pracuje 6 let jako manažerka...

Šanci přece mají úplně stejnou jako každý jiný a když jsou tak schopné, můžou to ukázat. Jenomže manažerka, která je dva roky na mateřské, není firmě mnoho platná. Kdo ty dva roky za ni manažuje? A co s ním po těch dvou letech? A co s ní, když se bude cpát zpátky, ale místo mozku bude mít chrastítko?

0/0
11.11.2010 7:36

Renis

Konečně něco, co si zaslouží pochvalu.

Mě se to už osobně netýká, ale vidím to u svých mladších spolupracovnic, jak je těžké dostat dítko do školky, a pak ještě uhlídat, kdo ho vyzvedne, když  v práci musí být do 18:00 a dýl, ale školky jsou jen do 17:00 hod. a to mají ještě furt prázdniny. To je potom těžké si s dítětem najít práci. Myslím, že by i v těch obecních školkách měli mít delší pracovní dobu. Kdo to kde viděl, aby měli ve fabrice od 8:00 jenom proto, že jejich zaměstnanci musí dát po sedmé dítě do školky. Na odpolední směně se mi taky  často stávalo, že si kolegyňka musela odskočit před pátou pro kluka do školky a pak musel být s námi v obchodě až do zavíračky. To si ovšem ve všech provozech nemohou dovolit. Pak není divu, že normální pracovitý ženský nechtějí mít děti!!

0/0
9.11.2010 16:09

bezmoc

firemní školky

Tak já nevím, dřív za "bolševika" byly zcela běžně podnikové školky, které se po revoluci houfně zrušily. A teď zase objevujeme Ameriku, ovšem za podpory dotací z EU.?Nejsem vůbec zastánce starých struktur,ale udivujeme mě,jak teď objevujeme věci,které dřív fungovaly.

0/0
9.11.2010 9:53

0100

Vůbec nezávidím učitelkám MŠ,

které u takových dětí jsou. Je to pro ně  enormě náročné. Nadřou se. Už vidím, jak tam je chudák sama na 20 dětí při dnešním šetření pracovních sil. V takové třídě 2 letých dětí by na 20 dětí mělo být minimálně 2-3 učitelek. To jsou vlastně jeslovské děti a dříve na takový počet byly minimálně 3 jeslovské sestry. Tyhle děti potřebují oblékat, potřebují často pomáhat při jídle, Neumí z dnečních rodin téměř nic, protože rodiče se jim nevěnují a celkově je to pro učitelky pokud jich je málo, pěkný očistec a dřina!!

0/0
9.11.2010 6:58

salinka

Re: Vůbec nezávidím učitelkám MŠ,

Pokud firma něco takovýho nedávno zavedla, musí počítat i s investicemi na platy dostatečnýho počtu učitelek. Kdyby na nich  měli šetřit, tak tu školku nemuseli vůbec zřizovat.  Šetřit musejí tak možná ve státních školkách.

0/0
9.11.2010 9:18

pavel.n

objev ameriky

prakticky každá fabrika měla svou školku - vše se zlikvidovalo , aby se po 20 letech přišlo na to , že existují lidé.....mimochodem - závidím těmto školkám - v našem regionu je máma od dětí prudce nechtěný faktor pro zaměstnavatele - jakmile žena při pohovoru přizná děti školního věku tak pohovor končí !!!

0/0
9.11.2010 5:02

sluni-sluni

Re: objev ameriky

mnojo, co bylo "dřív" bylo už z principu, a je, pro některé lidi špatné, ještě taková poznámka - kdyby tty firmy na školky nedostaly dotaci z EU - tak by tady asi ty školky nebyly...

0/0
9.11.2010 6:58

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz