Diskuse k článku

Životní pojistky: 6 kroků k nové smlouvě

Uzavřít smlouvu o životním pojištění není jako koupit chleba nebo rohlíky. Zboží si na místě těžko prohlédnete – snad jen tehdy, když se prokoušete tisíci malých písmenek v pojistných podmínkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zdenál

Je pravda to,

že se v branži pohybují taky vykukové. Tak jako téměř ve všech jiných oborech. Jenže jde i o to, že lidi prostě podmínky nečtou -málokomu se do toho chce. Žijí pak v domnění - mám kryto všechno a vždy. Poradce těžko s klientem probere řádek po řádku všechny pasáže podmínek, to by tam musel přenocovat. na přepážce to nejde už vůbec, když tam chodí i jiní klienti. Vypíchnout lze jen to nejdůležitější, ale ne všechno, protože po 10 minutách povídání a výkladu najednou je z toho toho klient stejně jelen - chce to, aby se sám na to podíval, přečetl (jeho problém, když se mu nechce) a pak se případně i ptal dál, čemu špatně rozumí. A pokud zjistí, že jsou tam záležitosti, které mu vadí, tak ať smlouvu zavčas vypoví  - první dva měsíce po sepsání nemusí hlídat ani 6 týdnů před výročím, může vypovědět hned, tuším s 8-mi denní výpovědní lhůtou. Pořád se řve, jak jsou všichni pojišťováci lumpi - a kolik pojistných podvodů na pojišťovnu se mezi hlášeními nalezne - to už si málokdo přizná ...  

0/0
17.9.2006 13:32

Kenny

autor lehce blábolí..........

Pojišťováka pro jednu velkou-nebudu jmenovat kvůli reklamě- pojišťovnu dělám osm let,většinu fíglů jak očůrat klienty a většinu fíglů jak klienti očurávají nás znám,ale blaboly jaké napsal autor o životním pojištění slyším poprvé,třeba,že pojišťovny chtějí platbu předem.Ano-vy povinné ručení,pojistku na barák atd platíte zpětně?Já ne.Že pojišťovák pojistku zaplatí-nikdy jsem se s tím nesetkal,protože kdyby klient cuknul platí to ze svého atd..Autor by neměl psát to o čem nic neví.Percentuelní zastoupení sviní a diletantů je v pojišťovnách stejně jako v celé společnosti,nic víc,nic míň.

0/0
17.9.2006 12:21

Zdenál

Re: autor lehce blábolí..........

přesně tak .....

0/0
17.9.2006 13:22

Věra

Autor má pravdu nejenom v tom, že životní pojištění není pro každého

V případě úmrtí to totiž trvá dlouho, než to pojišťovna rozšťourá a pokaždé se snaží plnění vyhnout. Čím větší pojišťovna, tím větší obštrukce v případě plnění. A je jedno, jestli se jedná o úmrtí nebo plnou invaliditu. Pokaždé se snaží vyvléknout z plnění. O důchodovém pojištění pak platí, že by měl klient žádat okamžité a jednorázové plnění, protože v případě, že zemřete, zbytek propadne státu a pozůstalí nedostanou ani korunu. To Vám ale žádný zprostředkovatel neřekne.

0/0
17.9.2006 9:31

Pavel

Re: Autor má pravdu nejenom v tom, že životní pojištění není pro každého

Statisticky nemůže být pravda, že žádný zprostředkovatel, ale je možné, že někteří opravdu neřeknou. Bez ohledu na to, co bylo řečeno platí,že je podstatné to, co je psáno, a když se neptáte, nedozvíte se. Takže doporučuji se ptát na to, co vás zajímá a když vidíte, že jsou ve smlouvě různé druhy penzí,tak si je nechte vysvětlit, nebo je si pročtěte v penzijním plánu, za jakých podmínek na tu kterou vzniká nárok. Lehkomyslnost se prostě nevyplácí, zvlášť na tak dlouhou dobu,na jakou se smluvní vztah uzavírá.

0/0
17.9.2006 12:45

Zdenál

Re: Autor má pravdu nejenom v tom, že životní pojištění není pro každého

Tak snad vidíte na smlouvě, jestli gaantovaná doba výplaty 0 nebo třeba 10 let.......nebo nevidíte ? U toho důchodového záleží, jestli je sjednáná minimální garantovaná doba výplaty nebo ne. Velice často není, to je pravda. Proto je to nanic, holub na střeše. Nemyslím, že čím větší pojišťovna, tím automaticky větší obštrukce - mám zkušenost i s menšími, že přesně toto dělávají, protože podlézají cenově, finančně jsou slabé a pak z nich dostat plnění je umění.

0/0
17.9.2006 13:37

jiri.kodet

Škoda ,že některé články nepíší opravdu profíci.

Pak by se nemohlo stát,že vyplodí ze sebe takovou hovadinu,že ten kdo nikoho nemá,tomu se nevyplatí životní pojištění.

0/0
13.9.2006 12:29

Petr

Re: Škoda ,že některé články nepíší opravdu profíci.

A jak se mu vyplatí?  To mi tedy řekni.

Úrazovka, to by bylo něco jiného.

0/0
13.9.2006 13:06

bombai

Re: Re: Škoda ,že některé články nepíší opravdu profíci.

Fakt nevyplatí, máte pravdu. Asi ten chytrolín nad vámi bude také nějaký finanční poradce.

Když nikoho nemáte a máte průměrný nebo nižší plat, tak je žp skoro zničující. Proč jí platit - pro koho? V případě úrazu, vážné nemoci nebo invalidity vás stejně tento produkt nepodrží, prohlédněte si pozorně plnění a podmínky.  Peníze se moc nezhodnotí, jsou blokovány dlouhou výpovědní lhůtou, až na výjimky je to velmi nepružný finanční produkt (což kyž se vaše rodinná situace časem změní, atd.). Najednou zjistíte, že to třeba neutáhnete platit sám, a odbytné je směšné. Ještě tratíte. Pro singly jsou určitě jiné finanční produkty než ŽP.

 

0/0
13.9.2006 14:20

Zdenál

Re: Re: Re: Škoda ,že některé články nepíší opravdu profíci.

na vybrané typy vážných onemocnění nebo plnou invaliditu (z důvodu nemoci, ne úrazu) těžko najdeš něco jiného než životní pojistku. Proč by tě to nepodrželo ? U vážných nemocí víš předem, kdy něco dostaneš a kdy ne a můžeš se svobodně rozhodnout, zda to chceš nebo ne. Totéž u invalidity. Co jsi měl na mysli prohlížením podmínek ? Ano v určitých situacích se neplní, ale to máš definováno předem. Záleží samozřejmě na druhu pojištění. Když si sjednáš mizerné pojištění, dostaneš mizerné plnění. 

0/0
13.9.2006 14:40

Zdenál

Oprávněná osoba

se dnes již druhým rokem nazývá obmyšlená osoba. Oprávněná dnes už jen ve smlouvách běžících podle občanského zákoníku .....Mě by fakt zajímalo, jak to dělá Fincentrum s klienty v praxi ...... :-/ Ono nejde o bazírování na slovíčkách, ale s pojmem oprávněná osoba se v téže pojistce setká člověk také - jde o "adresáta" plnění, ale nikoliv v případě smrti.  

0/0
13.9.2006 1:17

Zdenál

Re: Oprávněná osoba

.... a jen doplním ještě ohledně vyhnutí se pojištění, když jsou pevné rodinné vazby a dohoda, že by blízcí pomohli (jak je psáno v doporučeních) : Jo, to platí dnes, když o nic nejde. Pokud chci nějak pomoci rodině při postupné stabilizaci po mém úmrtí a ztrátě mého příjmu, tak to nechám na pojišťovně a ne na příbuzných. Ono se pak zrovna najde jak naschvál X-důvodů, proč ta pomoc zrovna v daný moment není možná a kdyby a co by ..... a zrovna jak naschvál mají finanční problémy ..... Na tenhle faktor nespoléhat !! 

0/0
13.9.2006 1:25

palo

Re: Re: Oprávněná osoba

0/0
13.9.2006 9:48

kocun@volny.cz

Re: Re: Oprávněná osoba

Celkem žasnu s některými argumenty uvedenými v článku.Nemám to celý přečtený,ale začátek stojí za to.Podle novináře,neexistuje žádné jiné životní neštěstí pouze smrt.A co plný inv.důchod,závažné onemocnění.

0/0
13.9.2006 12:25

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz