Diskuze

Investiční životní pojištění je ohroženo exekucí

Rezervotvorné životní pojištění, nyní nabízené nejčastěji v podobě investičního životního pojištění, je prodáváno pod různými motivy a záminkami. Některé z nich jsou oprávněné, jiné stojí více či méně na vratkých základech.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

smiders1

29. 12. 2007 14:11
Takže kapitálové?

Jakou lepší variantu by autor článku doporučil? Že by třeba kapitálové životní pojištění? ;-D:-©

0 0
možnosti

Zdenál

29. 12. 2007 14:52
Re: Takže kapitálové?

tak tam provádí jistou formu "exekuce" už sama pojišťovna klientovi ...... ;-):-P

0 0
možnosti

lomba

29. 12. 2007 12:54
A co když žiji v Norsku.

A tam mám životní pojištění a bankovní konto.Muže na mě exekutor z ČR,když tam mám nějaký malý;-Ddloužek?:-P

0 0
možnosti

JirkaZ

28. 12. 2007 19:51
.

Primárním cílem věřitele je vymoci své peníze. Pokud svoji pohledávku dokáže uspokojit zpeněžením jiného majetku dlužníka - pak na investiční pojištění nedojde. Pokud jiný majetek není a zbývá jen investiční pojištění, pak je lepší pro věřitele počkat těch 30 let, nežli nedostat vůbec nic. Součástí pohledávky je i úrok z prodlení, který za těch 30 let udělá zajímavou sumu.

Nicméně kličkování před věřitelem touto cestou má i další hledisko - pokud dlužník uloží peníze do IŽP po splatnosti dluhu, dopouští se tak trestného činu opominutí věřitele (možná i podvodu), kde  horní sazba trestu je pravděpodobně nepodmíněná.

IŽP je prezentováno jako produkt, kde si můžete vyzvednout část peněz i dříve - před skončením pojistné doby. Pokud je toto možné, pak tuto vůli k vyplacení může projevit i exekutor. A co mimořádné pojistné - pokud není částka sjednána ve smlouvě (když je mimořádné, pak asi ne), jedná se opravdu o pojistné, na které exekutor nemůže ? Nevím.

0 0
možnosti

Zdenál

29. 12. 2007 5:58
Re: .

Já mám taky pocit, že platí nějaká lhůta zpětně před úkonem, kdy úkony v neprospěch věřitele během této doby jsou ze zákona neplatné a tedy takový majetek spadá exekutorovi ihned - mýlím se ?? Tuším půl roku ??? Ono těch paragrafů je tolik, že smrtelník z toho už blbne ..... S tím mimořádným pojistným nevím - je to pojistné jdoucí do pojistky a tedy by mělo spadat do režimu pojištění - a tedy přikázání pohledávky až při dožití konce pojistky ..... na druhou stranu mimořádné pojistné nemá určený rozpis a předpis plateb a tedy nespadá do mechanismu předem definovaného režimu pojistné smlouvy s definovanými platbami a definovanou výplatou z hlediska termínů ..... možná to v reálu nakonec dopadne klasicky - podle toho, jak je dobrý právník ......

0 0
možnosti

František

28. 12. 2007 11:10
Spousta nepřesností

V článku je poměrně hodně nepřesností! Investiční živ pojištění je možno bez problémů uvést do stavu neplacení a poplatky za rizika si pojišťovna strhuje z již naspořené kapitálové hodnoty! Pokud klient přestane pojistné platit po několika letech od uzavření pojištění-pojistka se dostane automaticky do redukovaného stavu-to znamená,že klient již neplatí a je pojištěn na podstatně menší pojistnou částku(taky může dojít k redukci pojistné doby) Podstatné ale je,že pokud má pojistník na pojistném účtu dostatečný obnos a pojištění trvá alespoň 2-3 roky-tak kvůli neplacení pojistného nemůže dojít k zániku pojistky-takže je pravdou,že pokud je pojistník chytrý-dokáže před exekutorem ochránit prakticky neomezené množství prostředků (pokud je teda má!!!)

0 0
možnosti

František

28. 12. 2007 11:34
Re: Spousta nepřesností

Jen pro doplnění-IŽP je natolik flexibilní pojistný produkt,že i když se dostanete do fin potíží-můžete snížit běžné platby v podstatě na několik stovek měsíčně-ale zároveň Vám nic nebrání vložit formou mimořádného vkladu do pojištění třeba několik milionů!!! Z hlediska pojistných podmínek je vše v pořádku-pojišťovna je z Vás jako klienta nadšena a exekutorovi nezbývá čekat než si z pojistky prostředky vyberete-anebo čekat až do konce pojistné doby (což může trvat třeba několik desetiletí!!!) Prostě pokud není pojistník padlý na hlavu-k prostředkům (byť milionové hodnoty) na IŽP- exekutor nemá šanci se dostat! článek je o ničem

0 0
možnosti

Viki

28. 12. 2007 10:20
exekuce

a s penzijkem a exekuci to je stejne?

0 0
možnosti

Svinka

28. 12. 2007 8:05
daňové úspory

Myslím, že se od roku 2008 zvýší možnost odečíst od daňového základu na penzijní či životní pojištění až 24000,– Kč, takže úspora bude až 3600 (3000) kaček, ale stejně nic moc :-(

0 0
možnosti