Darujte k Vánocům životní pojištění, lákají pojišťovny

aktualizováno 
Získat nové klienty vánoční akcí nebo odměnit ty stávající se letos rozhodly i tuzemské pojišťovny. Darovat pod stromeček můžete například životní pojištění nebo ušetřit na pojištění domácnosti či úrazu.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: iDNES.cz

Pojišťovna Allianz láká nové klienty na investiční životní pojištění GEOinvest se stoprocentní garancí. Pojištění můžete podle pojišťovny i darovat pod stromeček. Pojistné se totiž platí jednorázově. V tomto případě je to minimálně 50 000 korun a doba trvání pojištění je osm let. Výnos z pojištění je odvozen od vývoje cen různých druhů nerostných surovin.

"Nejčastěji se setkáváme s požadavky prarodičů investovat bezpečně pro svá vnoučata. Babička nebo dědeček se dohodnou s rodičem dítěte a ten smlouvu podepisuje. V případě daru dospělé osobě může být pod stromečkem návrh smlouvy s "exkluzivním barevným" popisem produktu, obdarovaný dodatečně podepíše a doručí se pojišťovně přes jejího zástupce až po Vánocích," doplňuje Pavla Paseková, tisková mluvčí Allianz.

AXA připravila vánoční akci jen pro členy věrnostního programu AXA Clubu. Zvyšují se bonusy při placení AXA kartou u smluvených partnerů. Ti, co mají kartu AXA Clubu, mohou při každém nákupu s platební kartou spořit na penzi či šetřit na pojistném. – čtěte Na důchod můžete spořit i utrácením z kreditní karty. Zvýhodněná akce je omezená a potrvá jen do konce roku.

Novinkou u České podnikatelské pojišťovny je internetová služba MojeČPP. Pojišťovna tak zjednodušila klientům přístup k informacím o sjednaných smlouvách nebo stavu nahlášené škody. V podstatě se nejedná o vánoční akci a nově vzniklá internetová služba bude fungovat i nadále.

Každý, kdo si do konce letošního roku sjedná u DIRECTu pojištění vozidla, dostane jako dárek slevu na pojistném. Výše slevy se stanoví podle počtu let vlastnictví řidičského průkazu. Za každý rok dostane klient slevu jedno procento a maximální výše činí 30 procent z pojistného.

Další nadílkou je sleva na pojištění majetku. Kdo si uzavře pojištění do 31. prosince, ušetří 25 procent z pojištění domácnosti a nemovitosti.

Generali Pojišťovna před Vánoci nabídla slevu 25 procent na úrazové pojištění všem svým stávajícím klientům, kteří mají sjednané jakékoli pojištění spojené s provozem motorového vozidla. "Cílem kampaně je posílení klidu našich klientů za volantem automobilu a zmírnění možných finančních ztrát, které nemusí být nutně způsobeny jejich vinou," vysvětluje tiskový mluvčí Jiří Cívka.

Pojištění pod stromeček

"Darovat životní pojištění můžete tak, že zaplatíte jednorázový poplatek a obdarovanému dáte smlouvu jen k podpisu," vysvětluje Alexandra Gjuric, tisková mluvčí ING.

Jen do 15. prosince si můžete sjednat životní pojištění ING Garance Plus. Toto pojištění lze také věnovat jako dárek. Pojišťovna garantuje stoprocentní návratnost investice (po odečtení poplatků a rizikového pojistného) a zhodnocení po pěti letech až 50 procent investované částky. Člověk v podstatě investuje a zároveň je pojištěn pro případ smrti.

Jednorázové pojistné u ING Garance Plus je minimálně 70 000 korun na pět let. V průběhu pojistné doby můžete kdykoli odstoupit od smlouvy za aktuální cenu investice, anebo peníze částečně vybrat.

Kooperativa cílí na internetovou komunikaci. Každá stý uživatel, který si na internetu aktivuje elektronický způsob komunikace s Kooperativou, získá poukaz na nákup u OMV v hodnotě 500 korun. Akce se neomezuje pouze na Vánoce a bude trvat až do prvního čtvrtletí roku 2010.

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Další z rubriky

Nešťastný pád ho stál přes 200 tisíc korun. Zachránila ho pojistka

ilustrační snímek

Stane-li se jednomu z živitelů rodiny úraz či vážně onemocní, pro většinu domácností to znamená značný pokles příjmu....

Kolik peněz ukrojí z rozpočtu rodiny, když se živitel stane invalidou

Ilustrační snímek

Více než polovina Čechů se mylně obává, že jim invaliditu způsobí autonehoda či jiná forma závažného úrazu. Vyplývá to...

Expert: Není náhoda, že na investiční pojištění se podávají stížnosti

Martin Podávka

Životní pojištění v Česku posledních osm let stagnuje, počet aktivních smluv klesá. Češi jsou přitom velmi často...

Investovat do akcií ČEZ nebo od nich raději utéci? (1)

Investovat do akcií ČEZ nebo od nich raději utéci? (1)

Kurzy.cz (Toto zamyšlení bylo napsáno pro portál Kurzy.cz) Nedávné rozhodnutí vlády naplnilo mediální prostor spoustou analýz, k...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG LISOVNY – ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz