Diskuze

Odborník radí, jak investovat peníze, aby vám vydělávaly

Dnes už si většina lidí může dávat stranou pár stokorun měsíčně. Vyplatí se to, protože pokud tyto peníze budete investovat uvážlivě, zhodnotíte je. Jak na to, radí v rozhovoru pro iDNES.cz finanční poradce společnosti Partners Vladimír Weiss.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

D47a35v14i38d 38P98e33t34r

5. 5. 2018 7:17

Pokud bych někdy znovu kupoval akcie (kdysi jsem na nich docela dos vydělal), tak rozhodně ne přes fondy, ale vždy sám na sebe (sice riskujete, že to co koupíte prudce klesne, ale u podílových fondů je to podobné a navíc platíte vedení fondu).

Mám spíše psychologický problém s tím, že pokud bych vydělal já, tak někdo prodělá a že akcie nic nevytváří a jsou jen čistou spekulací.

0 0
možnosti

Na každé zhodnocení peněz je třeba se podívat nejen z hlediska nákladů (všechny vložené prostředky) a výnosů (profit nebo ztráta) ale taky z hlediska tvorby hodnoty. Jen ta totiž zaručuje trvalost růstu a z toho plynoucích zisků. A z tohoto hlediska téměř všechny finanční trhy (akcie, dluhopisy, investiční fondy,..) plavou na vodě, protože burza, fondy ani makléři žádnou přidanou hodnotu netvoří, jen si přivlastňují (kradou) hodnotu, vytvořenou někým jiným.

Ano, jsou jednotlivci a skupiny, které na tomto dokáží i neuvěřitelně zbohatnout, ale základ není u nich ale u práce někoho, kdo v danou chvíli vůbec není vidět.

Kdo se v tomto prostředí nedokáže pohybovat, jen o peníze přijde a nevěřím, že finanční poradce poradí vždy ve prospěch klienta. Není to totiž v jeho zájmu.

No a články tohoto typu se pravidelně objevují vždy v okamžiku, kdy cena je na vrcholu a očekává se pád dané komodity/produktu a je dobré se jich před jejich pádem zbavit..

1 0
možnosti

Zajímalo by mě jestli už někdy zmizí předsudky které lidi mají. Píšu to jen proto protože zrovna Pan Weiss, nám sám pomáhal s investicí když jsme zdědily peníze a majetek po mých rodičích a je to podle mě jednička v oboru. Takže možná kdyby lidi nepsali že o peníze se raději připraví sami, a sami vyzkoušeli že to jde i jinak neměli by potřebu něco takového psát.

3 0
možnosti

Á, když se tady objeví reklama na investování do akcií, tak to znamená, že jejich hodnota je nahoře, a očekává se bublina, kdy jejich hodnota velmi klesne.

Např. koupíte je ve fondu za 110 000, a za dva roky budete mít jen 70 000 Kč.

Ne nadarmo tito lupmové ( zloději ) všude uvádějí větičku: Výnos současný nezaručuje výnos budoucí.

1 4
možnosti
Foto

J26a62n 42Č22e50r68m60á11k

11. 4. 2018 21:11

jednak se tam píše "výnosy minulé nezaručují výnosy budoucí", jednak je to pravda a v neposlední řadě si zkuste přečíst zákon co nařizuje investičním poradcům a zprostředkovatelům a až pak je zkritizujte...:-)!!

3 0
možnosti

To jsou jedni z těch, kterým ČNB přikázala nahrávat si rozhovory s klienty?

0 0
možnosti

Vzhledem k tomu, že pan odborník není plátcem DPH, tj. za rok nemá na tržbách ani milión korun, specializuje se zřejmě na rady chudším vrstvám obyvatelstva.

1 0
možnosti

no az na to, ze cinnost obycejneho poradce (ziskava provizi za zprostredkovani smluv) je, pokud vim osvobozena od DPH.

http://poradci-sobe.cz/poradenske-firmy/budou-poradci-odvadet-z-provizi-dph-nekteri-bohuzel-ano/

0 1
možnosti

P37e15t26r 12S29t65a98n47ě30k

11. 4. 2018 15:02

Doporučená strategie vyhovuje především firmě Partners. Nevím, jak může pravidelné, investování (např. měsíční odkládání 10% z platu) dávat běžnému člověku smysl vzhledem k výši poplatků u obchodníků s akciemi. Může mi to pan Weiss vysvětlit?

4 0
možnosti

V článku preferoval podílové fondy a tam ty poplatky bývají znatelně nižší, např. ING podílové fondy (máte-li u nich účet) chtějí vstupní poplatek 1% z hodnoty investice, TER bývá do 2%.

0 0
možnosti

Problém akcií, zejména těch českých je, že neexistují žádné dlouhodobé "blue-chips". Jakmile s v ČR začne nějaké firmě dařit, tak majoritní akcionář nuceně stáhne akcie z burzy, aby se nemusel o výnosy dělit s minoritními akcionáři - což je akutní zejména v současné situaci kvantitativního uvolňování, kdy mohou levné peníze získat jinak než se dělit o budoucí podíl na zisku Rv

0 0
možnosti

J58a70n 13K44a46l39a32b88z86a

11. 4. 2018 11:49

No za komunistů jsem si zřídil ve Spořitelně vkladní knížku na 4 % úrok, jednoduché počty, jistota a nebylo co řešit. Pak byla tuším ještě na 11% úrok tuším s dlouhým termínem výpovědi. A fungovalo to, lidi taky dávali stranou a spořili bez rizika. Hlavně nikdo nepotřeboval rady od těchto ulízaných vychcanů v oblecích.

Proč takové spoření nenabízí Spořitelna dnes?

1 0
možnosti

11% je nesmysl

Na konci 80. let byla 2% bez vypovedni doby, 3% s pulrocni vypovedi a 4% s rocni vypovedi (mozna si to blbe pamatuju a bylo rok a dva roky). Zadnych 11%.

Dalsi veci je, ze CS NEBYLA podnikatelsky subjekt. Tyto parametry urcil stat, bez ohledu na ekonomicky smysl.

3 1
možnosti

Pokud je někdo odborník, tak je dávno za vodou a nepotřebuje ztrácet svůj čas v nějakých kancelářích ukecáváním lidí.

Schválně těm co si říkají odborníci navrhněte jednoduchý obchod. Vy máte znalosti, já mám peníze. Dáme to dohromady a rozdělíme se o zisk ale taky o ztrátu. Pokud si věří, tak na to přece musí přistoupit. Zatím jsem nikoho takového nenašel.

5 0
možnosti

Ja bych do toho sel, ale musel byste se ridit mymi radami i v dobach poklesu trhu. Velke mnozstvi lidi totiz ztrati trpelivost a odchazeji se ztratou, misto aby pockali na zotaveni.

1 0
možnosti