Proč chodit pro peníze do banky, když je můžete získat v hypermarketu

aktualizováno 
Kreditní karty si už nemusíte pořídit pouze v bance nebo v jiné finanční společnosti. S jejich nabídkou se setkáte i tam, kde byste to možná nečekali, například v hypermarketu. Pořízením takovéto karty získáte nejen peníze navíc, ale i jejím častým používáním se zapojíte do systému zajímavých slev a bonusů.
ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Nakupujete v Tescu a z informačního amplionu zaslechnete něco o zajímavé nabídce kreditní karty, kterou si můžete pořídit právě u nich. Anonymní hlas vás přesvědčuje, jak je to jednoduché, stačí prý navštívit specializovaný stánek přímo na ploše hypermarketu a kreditní karta je vaše.

Kreditní karty s přidanou hodnotou

V tomto případě - ale úplně stejné je to i v hobbymarketech nebo u řetězců specializovaných na prodej elektroniky či nábytku - jde o tzv. co-brandové kreditní karty. Ty vydávají finanční společnosti společně s různými, většinou velkými firmami. Kartu si pak sice sjednáte u obchodníka, který je i jejím vydavatelem, ovšem stáváte se klientem finanční instituce, která je majitelem karty.

Pro držitele mají tyto kreditní karty své kouzlo v podobě různých bonusů a výhod, které při používání karty získávají. S co-brandovými kreditkami je ovšem možné platit i jinde, tedy klidně i u konkurence. Lze s nimi samozřejmě i vybírat z bankomatu, platit nákupy na internetu či využívat cash back. Je však možné, že placením jinde nezískáte bonusy, které kartu dělají zajímavou.

Specializované kreditky se od těch ostatních příliš neliší. I jejich prostřednictvím vás finanční společnost úvěruje předem daným kreditním rámcem, který může dosáhnout 100 tisíc korun, a také jste povinni splácet minimální měsíční částku. Zároveň pro vás platí možnost využívat bezúročné období, které je prakticky shodné jako u normálních kreditních karet a pohybuje se zhruba kolem 50-55 dnů.

S kreditkou za levnějšími nákupy

Při vydávání Tesco kreditní karty spolupracuje Tesco Stores se společností Home Credit. Pokud vyhovíte podmínkám (tedy je vám více než 18 let a máte dostatečný příjem) můžete mít během několika minut schválený úvěr na kreditce až 100 tisíc korun.

A čím víc budete utrácet, tím víc se vám v podobě slev na další nákupy bude vracet zpět. "Za každých deset korun zaplacených v Tesco získává držitel dva body na své konto, za každých deset korun zaplacených kdekoliv jinde, kde akceptují karty Mastercard, získává jeden bod. Za každých sto nasbíraných bodů se mu zlevňuje další nákup v Tesco o deset korun," upřesňuje Eva Řimnáčová z Home Credit.

Pokud vyčerpané peníze vrátíte na kreditku zpět do 51 dnů, nebude vám Home Credit počítat žádný úrok, v opačném případě se nesplacená částka bude úročit 2,19 procenty měsíčně. První rok máte kreditní kartu zdarma. Pokud však v dalším roce za posledních 12 měsíců neutratíte 36 tisíc korun, budete za kartu platit 49 korun měsíčně.

Billa při vydávání své co-brandové kreditky spolupracuje s Raiffeisenbank. Zákazník, který o kartu projeví zájem, může získat až 50 tisíc korun bezúročně na 55 dnů. Z každého nákupu nad 200 korun v prodejnách Billa získáte dvě procenta zpět. Na první nákup máte slevu pět procent. Ovšem navíc za každou platbu v Bille sbíráte body, které si poté můžete vyměnit za zboží s až padesátiprocentní slevou. Na rozdíl od Tesco karty se mimo Billu slev nedočkáte.

Kartu máte první tři měsíce zdarma. Pokud v dalších měsících neutratíte kartou minimálně tři tisíce, budete za ni měsíčně platit 35 korun.

I v Globusu si sjednáním jejich specializované kreditní karty můžete sáhnout na bonusy. Společnost spolupracuje s Cetelem.

Češi jsou národ kutilů, kreditka jim zlepší služby

Pokud jste častými zákazníky hobbymarketů, můžete si i v Hornbachu pořídit kreditní kartu. Společnost spolupracuje s Cetelem. Karta má nastaveno bezúročné období na 50 dnů a úvěrový rámec až 100 tisíc korun.

Díky této kartě získáte u vybraného zboží zdarma prodloužení záruky o jeden rok. Za držení karty, resp. za vedení úvěrového účtu, zaplatíte měsíčně 69 korun.

Hornbach kreditní karta

Pokud podnikáte jako řemeslníci, můžete si sjednat kreditní kartu Hornbach ProfiCard. Při jejím vydávání společnost spolupracuje s Českou spořitelnou. Ovšem použití kreditky je omezeno pouze na prodejny Hornbach, konkurence kartu neakceptuje.

Bezúročné období je až 55 dnů a její držitelé získají rozšířenou záruku vrácení zakoupeného zboží i servis od Profi Teamu zaměstnanců Hornbachu.

Levnější elektro i nábytek

Co-brandové kreditní karty můžete získat i v dalších řetězcích. Například v Datartu či Euronicsu, obchodech specializovaných na elektroniku, nebo v obchodních domech s nábytkem Asko, Kika, Möbelix či XXXLutz.

S Datartem a Euronicsem spolupracuje společnost Cetelem.

Datart kreditní karta

V obchodech s nábytkem si sjednáte Premia kartu od Home Credit. Při jejím používání získáváte z jakékoliv bezhotovostní transakce jedno procento částky zpět v podobě prémiových korun a pokud nakoupíte ve zmíněných obchodních domech s nábytkem získáváte zpět 2–15 procent. Při příští platbě v síti obchodního partnera, kde jste si kartu pořídili, vám jsou prémiové koruny odečteny z hodnoty nákupu.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Další z rubriky

Hypotéky prudce zdražují, očekává se další růst úrokových sazeb

Ilustrační snímek

Hypotéky podle předpokladů zdražují. V říjnu se úroková sazba zvedla na 2,66 procenta, zatímco v září byl průměrný úrok...

Čtyři důvody, proč neotálet s pořízením vlastního bydlení na hypotéku

Ilustrační snímek

V září loňského roku poskytly banky 9 153 hypotečních úvěrů. V říjnu pak loňských rekordních 10 590 hypoték. Tím však...

Jak se říjnové zpřísnění pravidel u hypoték dotkne daní?

Ilustrační snímek

Pořídit si nový byt či dům za hotové je pro naprostou většinu rodin nereálné. Pro řadu lidi je proto hypotéka jasnou...

Mezinárodní měnový fond uvažuje o zrušení hotovosti

Mezinárodní měnový fond uvažuje o zrušení hotovosti

Kurzy.cz „V případě zrušení hotovosti budou monitorovány všechny prováděné transakce. To by proměnilo náš svět na Orwellův, ve k...

Najdete na iDNES.cz