Diskuze

Novela zákona o daních z příjmů: podnikatele čekají poloviční paušály

Konec roku se blíží a mnozí podnikatelé i firmy už teď začínají připravovat podklady k daňovému přiznání. Protože byl letos v červenci přijat daňový balíček s novelami zákona o daních z příjmů, čekají na mnohé z nich změny. Jaké to jsou?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Pri cteni tohoto clanku mam neodbytny pocit spokojenosti z duvodu sedmeho vyroci nepodnikani v CR, nestresovani z duvodu nejistoty, jestli vse bylo zuctovano tak jak ma byt, nulovych obav z budoucnosti a v neposledni rade mne hreje u srdce, ze sve dane uz neodvadim v CR, takze tu byrokratickou hydru uz nezivim. Zbylym mohykanum preji hodne stesti, mnoho energie a pevne nervy. Ale ja uz tu hru na poddaneho, saskujiciho dle urednicke libovule, hrat nebudu. Ano, tady v Nizozemi je mi lip. :-)

5 0
možnosti

J51a22k23u19b 43R28o31u79s

15. 11. 2017 8:15

Také o tom přemýšlím. Přesunul jste do Nizozemí jen formální sídlo, nebo celé podnikání i sebe? :-)

0 0
možnosti

Mni, koukám, že to zjednodušení papírování pro živnostníky, jímž se vrchnost tak holedbala, si ti samí byrokraté vykládají nějak prapodivně. :-o

3 0
možnosti

Tak Babiš přijal za 4 roky 30 tisíc úředníků. Nějakou pseudopráci jim vymyslet musel.

1 1
možnosti

Proč jeden odstavec v textu redaktorovi vysvětluje vícero poradců a ještě tam uvádí jejich jména, pak tam mají akorát chyby a redaktor patrně se daňové problematice vůbec nevěnuje a na chyby nepřijde.

0 0
možnosti

Paušál je neuvěřitelný luxus..

5 8
možnosti

Dovedete si začít podnikat např. jako řemeslník a nemít možnost daňového paušálu???

2 0
možnosti

Přechodné období za rok 2017 je z toho důvodu, že byl zákon schválen (vyšel ve sbírce zákonů) až v polovině a tudíž by se paušálisté oprávněně domáhali náhrad, jelikož by půl rok nevedli náklady.

Trochu překvapením pro mne je, že když pojedu v roce 2017 podle pravidel roku 2016, tak nemohu ani za rok 2018 odepsat děti.

0 0
možnosti

To je nějaké divné - a ať do toho koukám, jak do toho koukám, tak to v tom zákoně nikde nevidím.

0 0
možnosti

Jenže to, co si vyberou za rok 2017, budou muset dodržet i u daňového přiznání za rok 2018.

Nemá někdo odkaz na konkrétní zákon? Zatím jsem všude viděl, že přechodné období je jen za rok 2017 a od 2018 musejí všichni fungovat dle nových pravidel (tzn. poloviční paušál na výdaje + možnost odpočtu dějí a manželky). Je teda tvrzení v tomto článku nepravdivé?

0 0
možnosti

To není tak úplně pravda. Jestli si to dobře vybavuji, tak u daňového paušálu s počítá skutečně obdržená platba. Kdyžto u daní dle účetnictví se počítá již vystavený doklad. Pokud tedy podnikatel v jednom roce vystaví a inkasuje v jednom roce, není to probém.

I pokud se další rok rozhodně např. pro výdajový poušál oproti evidenci, tak je možné za předešlý rok podat opravné daňové přiznání a nově danit druhým způsobem.

1 0
možnosti

Paušál by měl být spíše výjimkou. Pro začínající podnikatele, pro ty s malým obratem a podobně. A té byrokracie moc neubude - náklady musíte evidovat stejně, jen máte jednodušší vyplnění formuláře.

0 10
možnosti

M69a78r55e47k 47S10a23j61d47a

8. 11. 2017 10:08

Naklady dle me evidovat prave nemusite, proc taky! (muzu klidne platit ze soukromeho bezneho uctu, osobni kreditkou, vzit si pujcku s manzelkou a z toho to platit, atd). Ale melo by to byt opravdu jen pro ty "mensi" - pro tu 60% skupinu to vychazi na obrat 1 mio rocne = 83,333 mesicne, to mi prijde jako v pohode hranice.

4 0
možnosti
Foto

bez cihel a malty dům nepostavíte...

0 0
možnosti

to je to zjednodušování byrokracie v praxi, takže se vše ještě víc zamotá a přidají se výjimky, aby bylo za co dávat pokuty :-(

9 0
možnosti

Byly někdy dva roky za sebou kdy se podávalo přiznání podle stejných pravidel?

16 0
možnosti

Podle mě ne. Vždycky jsou tam nějaké změny. To poznáte už podle formulářů, jsou každý rok nové. Aktuální je vzor č. 24 a zákon je z roku 1992. Plus změny, které nemají na formulář vliv :-/

1 0
možnosti