Diskuze

Na nové bydlení Češi nemají, stále častěji proto opravují to staré

Podnikání v oblasti rekonstrukcí zažívá boom. Nové byty jsou drahé a je jich málo, lidé se proto čím dál tím častěji rozhodují pro rekonstrukci stávajícího bydlení. Modernizaci plánuje každý třetí majitel nemovitosti postavené před rokem 2000.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Dobrá zpráva, po delší době.

Počet obyvatel ČR se nijak významně nemění, takže není důvod nové výstavby. Resp. nová výstavba znamená zabírání zelených luk a vznik opuštěných baráků.

Současný stav ideální. Opravují se stávající byty, nestaví se zbytečně nové

0 1
možnosti

M18a25r29e77k 84Š67i84m49o26n

16. 1. 2018 19:55

Velmi se měni struktura obyvatel. Zmenšuje se počet pracovníků v zemědělství a tím i klesá počet obyvatel ve vesnicích. Na venkově rovněž prokazatelně ubývá dostupnost zdravotní péče, proto se lidé stěhují k městům. Délka života je větší, už není běžné soužití tří generací v jednom bytě. Přibývá cizinců, kteří nemají české občanství (nejsou zahrnuti v počtu obyvatel) a zároveň bydlí v ČR. Takže poptávka na růst počtu bytů stále je.

1 0
možnosti
JH

Ja tedy okolo sebe tento trend nevidim, ale moc by se mi libil...naopak mi pripada, ze se stavi o sto sest, v okoli naseho mesta to vyrostlo za dva roky tak, ze pomalu nezbyva zadna volna plocha a stare domy pritom chatraji ...ona je totiz rekonstrukce stareho domu casto drazsi, sami rekonstruujeme dum a postavit novy by bylo snazsi a vyslo by to cenove podobne. A meli bychom to podle svych predstav, takto se musime prizpusobit tomu, jak je dum udelany...nicmene jdeme do toho. Nesouhlasim s tou masivni novou vystavbou kvuli niz mizi pole, louky...je mi z toho smutno

1 2
možnosti
PJ

P96e49t36r 66J26a27r41o91š

16. 1. 2018 11:25

At si developeri trhnou nohou. To je zase PR clanek.

3 0
možnosti
PH

Cena rekonstrukcí jde také prudce nahoru. Má to ten efekt, že se vyplatí rekonstruovat byty jen ve velkých městech a atraktivních lokalitách. Byty v periferiích, neřkuli ve vyloučených lokalitách, se opravovat nevyplatí. Nikdo vám pak nedá ani polovinu toho, co do rekonstrukce vložíte. Divím se bankám, že na to dávají hypotéky. Až přijde krize a lidé nebudou moci splácet, tak se z prodeje hypotéka neuhradí a banka bude muset rozdíl dále vymáhat.

1 2
možnosti

fakt banka rozdíl může vymáhat ?

Já myslel, že banka vždy půjčí jen tolik, aby se jí to s jistotou vrátilo z případného prodeje domu/bytu. Tzn. že člověk ručí jen pouze tou nemovitostí

1 0
možnosti
MK

Kde jste propánakrále přišli na to, že je v Praze málo nových bytů? 8-o

1 1
možnosti
JK

to, že jich je málo je zřejmé z jejich ceny

2 0
možnosti
AK

A nebude to spíš tím, že lidem začíná docházet, že byty ve strašlivých developerských projektech jsou nekvalitně postavené?, že nový byt za 4 mega může být v horším stavu, než ošuntělý byt v cihlovém činžáku.

6 2
možnosti
JK

Především jde o umístění nemovitosti a ne o peníze. Navíc je snadnější opravovat starou poctivou nemovitost než neopravitelnou novodobou rychlokvašku s výhledem do sousedovic ložnic na každou stranu.

1 0
možnosti
Foto

Hodnotu bytu tvoří zejména jeho poloha ve městě. Proto jsou nejdražší pražské byty v Praze 1 a na Malé Straně.

Nová nebo i socialistická zástavba se konala na zelených loukách kolem měst, chybí tam často i infrastruktura, tepelná izolace byla z důvodů nákladů slabá. Koupelny jsou dnes potřeba denně, ty umakartové už dávno nevyhovují. Moderní byt má především sprchu, kterou využívají denně všichni obyvatelé bytu.

V kuchyni chybí zpravidla intenzivní odvětrávání, podobně i na WC. Jinak také i v moderních domech bylo několik schodišť, dnes se požaduje bezbariérovost, obyvatelstvo stárne. Mnohde je instalace výtahu téměř nemožná, zejména u klasických činžáků z třicátých a padesátých let.

Modernizace proto může vyžadovat náklady ve velmi širokém rozpětí, někde by byla i nehospodárná. V neposlední řadě je i důležité, jaký typ obyvatelstva zalidňuje okolí bytu- ten nejkrásnější byt může být znehodnocen nepřizpůsobivými orientálci v blízkém okolí.

2 0
možnosti
PK

P78a22v80e22l 72K75u43n25c

16. 1. 2018 8:40

Modernizace je obvykle levnější. Tlak na výstavbu nových bytů pochází od developerů. Skutečný problém je jen praktická nemožnost instalace výtahu, bohužel právě v takovém domě (z osmdesátých let) bydlíme. Ale zateplili jsem a vyměnili okna, takže už nemáme klasicky panelákovou spotřebu plynu.

0 0
možnosti
LM

Jo to je pravda. Stačí se zajet podívat do Mostu, Jirkova, Bíliny...;-D;-D;-D

0 0
možnosti
PS

400 tisíc průměrná rekonstrukce kuchyně? To jsou nějaká nesmysly! 400 tisíc může být celková rekonstrukce všeho když je to mírně předraženo. Rekonstruoval jsem byt 2+1 a vlezl jsem se do 100 včetně nového nářadí, snovou elektrikou, renovované jádro, nová kuchyň se spotřebiči, světla, vestavěná skříň. Ale té práce co to dalo. I když je to byt z padesátých let, celé to působí jako novostavba, včetně toho jak to vypadá zvenku - zateplené. Topit se skoro nemusí. Musím říct, že v padesátých letech se postupy zásadně nelišily od těch dnešních a tehdejší dobu odvedli dobrou práci. Mám do velké míry původní stropy, omítky jádro elektřinu pro světla a část méně používaných zásuvek. Stále to vyhovuje. Jo a barák je z dutých cihel po zateplení i když je to horní patro se skoro nemusí topit.

4 0
možnosti
VP

Elektriku původní z padesátých let?

2 0
možnosti