Diskuze

Důchodový věk dostane asi strop 65 let. Může se zvýšit tempo růstu penzí

O zastropování věku odchodu do důchodu na 65 let, tempo růstu penzí a důchodovou reformu se ve středu přeli poslanci. Se zastropováním důchodového věku počítá novela zákona o důchodovém pojištění, kterou poslanci ve středu poslali do třetího čtení. Opozice vládě vyčetla, že za celé volební období nepředložila žádnou penzijní reformu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

R60a52d95i66m 58Š84o74l13c

3. 3. 2017 9:16

Naposledy se psalo, že v návrhu ten strop fakticky není. Že se podle úmrtnosti, každých 5 let může ten strop klidně změnit. Tak kde je tedy pravda?

0 0
možnosti
Foto

J69a33n 68Č70e58r32m62á34k

2. 3. 2017 19:08

tady mají zase leváci orgasmus...

70 letí horníci, zlá vláda TOP 09 a ODS...

zatímco dnes se penze zvyšují, roky se zastropují...

Ale nějak neberou v úvahu, že současná vláda se chová jako loupežník, neboť stále bere a přidává, ale ono to jaksi nejde do nekonečna, zastropovává něco, co není udržitelné, neboť lidi nejsou mravenci a stále více stárnou a dožívají se delšího věku... Bez ohledu na to, že kterákoliv následující vláda může strop zvýšit nebo odstranit...

Holt současná levá vláda + oligarcha se populisticky ohání něčím, co nemůžou zaručit, pokud tedy nechtějí sklouznout k totalitě typu vedoucí úlohy bez řádných voleb...!!

0 1
možnosti

Penze je zhýralost posledních 200 let. Tento nesmysl bych zrušil. Každý si má na stáří šetřit sám. Pochopitelně bych zrušil i sociální pojištění.

0 1
možnosti

To byl bylo fajn, kdybych mohl jít to bežného důchodu už v 65 a né až v 70.

Jak to teď pořád postupně zvedali. 40 let pracovat úplně satačí.

0 0
možnosti

Jen se proste musite smirit, ze budete mit kvuli tomu mensi duchod

0 0
možnosti

D54a49v66i77d 46P87e38t20r

2. 3. 2017 4:55

Co si kdo představujete jako penzijní reformu?

Podlemne: Jak jde do dystému dát více peněz.

MOŽNOSTI:

1) Zvýšit odvody (1. pilíř)

2) Zavést penzijní připojištění (či něco podobného) jako povinné, bez možnosti vybírat jinak, než jako součást důchodu.

3) Zvýšit některé z daní a část z nich dávat do důchodového systému.

Další možnost je snížit vyplácenou částku:

1) SNÍŽENÍM už dnes velmi nízkých DŮCHODŮ.

2) PRODLOUŽENÍM VĚKU ODCHODU DO DŮCHODU. Už vidím jak si lidé po 70-tce hledají práci). Představte si, 70-tníka jako horníka na čelbě, jako někoho, kdo dělá u vysokých pecí... Ono stačí, když to bude řidič autubusu, nebo třeba učitel, kterému se už zhoršuje sluh a zrak. Míst, kde mohou dělat lidé s nízkou kvalifikací, a zdravotními potížemi, po 70-tce asi moc nebude.

1 1
možnosti

Nechapu proc neustale nekdo operuje sedmdesatiletym hornikem na celbe. Uz davno v dolech plati expozicni limity, mi pribuzni museli na povrch po 10 letech prace v dole. Uz vidim, jak s tou praci zacina clovek v 60!

2 0
možnosti

Řezník, zedník, soustružník, pokrývač, instalatér, topenář,.. pracující v 65 letech?

Nesmysl.

Už dnes jsou po 50. (55.) roku nezaměstnaní (opotřebovaní - nemocní - nezaměstnatelní).

Tudy cesta nevede, proto pokud to jde, rozumný rodič směřuje dítě do oboru, ve kterém se má šanci důchodu dožít ve zdraví.

2 1
možnosti

No a pak se někdo diví že děcka nechcou jít na řemeslo,v padesáti podlomené zdraví a za suché z nosa,nedivím se rodičům ani těm mladým.

3 1
možnosti

Nikdo, z mých mužských členů rodiny, se pětašedesáti nedožil. Umírali v plné práci.

2 0
možnosti

A to ma byt nejaka statistika?

0 0
možnosti

Tohle bude jednou velky pruser... zatim se temer nic nikam nepohlo a to mame nejvyssi socialni naklady na zamestnance...

Tady je velky problem to, ze se, cokoliv co by mohlo snizit trochu socialni dan ev. naklady a posililo svobodu jednotlivce neustale odklada a tim zatezuje dalsi generace.

Proti stropu duchodoveho veku nic nemam, snad jen to, ze jsou lide, kteri jsou aktivni jeste v 70-80 letech a lide co v 60 mohou sotva pracovat...

Ten system se musi zmenit s ohledem na profese a zdravi, to zajisti jen zmena socialni dane na socialni pojisteni a nastaveni parametru pro drivejsi odchod do duchodu, u 65 let pdchodu do duchodu to ale uplne ztraci smysl, ta vyse mela byt cca 70 let...

Stat by take mel take povolit soukrome fondy (2 a 3 pilir) a to s ruznou moznosti investicni strategie. Prubezny system by mel garantovat jen zaruceny minimalni duchod, tim by si kazdy dobre rozmysli, zda sporit a platit,...

Take by bylo fajn mit naprosto jasna pravidla aby si kazdy dokazal spocitat orientacne svuj duchod, to dnes naprosto vubec neni mozne.

Pri pohledu na odvody totiz kazdy velmi rychle zjisti, ze to co cca 40 let odvadi statu by mu prakticky i pri nizkem zuroceni bohate v duchodu stacilo - samozrejme za predpokladu stabilniho ekonomickeho prostredi s nizkou inflaci.

1 1
možnosti

3x nesmysl:

1. - do učení nikdo nejde právě proto, že zamestnatelný je pak maximálně do 55 let. A je tudíž jedno, jestli ho vedete v kolonce důchodce nebo nezaměstnaný + sociální dávky od 55. do 75. roku.

2. - pokud stát nemá peníze na penze, znamená to, že PENÍZE NA PENZE NEMAJÍ OBČANÉ a všichni si tedy nemohou na důchod našetřit. A protože v bance uložené peníze se nezhodnocují (nenesou úrok) pokud nejsou investovány, je to opět o tom že ty peníze na penze musí ekonomika vytvořit a to nečiní.

3. - úspory na penzi nemůžete mít jen v lokální měně, to v tom horizontu nesete ohromné riziko, musíte diverzifikovat, tj. rozložit do několika měn. A žádná ekonomika na světě by neunesla, kdyby občané 3/4 svýchpenzijních úspor odlili do zahraničí.

1 0
možnosti

Já nepočítám, že bych šel v 65 do penze, to je jeste 35 let a věk se určitě prodlouží, minimálně na 67 let.

Takže já strávím v práci 47 let života, pokud to půjde, tak s tím nemám problém, jen trochu závidím dnešním důchodcům, kteří si užívají důchodu od 57 až 60 let.

0 0
možnosti

Mýlíte se. Od 63 let.

0 0
možnosti