Diskuze

Na mzdu zaměstnance sáhneme snáz, horší to je s podnikateli, říká exekutor

Co není zakázané, je dovolené. Způsobů, jakými se dlužníci vyhýbají exekucím je proto hned několik. Někteří natahují soudní řízení, jiní utíkají do šedé ekonomiky a spoléhají na dýška. Obtížně se sahá i na příjmy podnikatelů, kteří pracují na takzvané IČO. „Jejich příjem není na rozdíl od zaměstnanců nikde evidovaný,“ říká Jan Fendrych, soudní exekutor pro Prahu 2.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Exekutoři a stát jsou svoloč a jedinou obranou je utéct do šedé ekonomiky... a nezájem..nějaký dluh nemůže mít celoživotní dopad..jsou to podvodníci a lichváři....Novodobí otrokáři.....

1 1
možnosti
VR

Vy budete asi dlužník co?

0 1
možnosti
IZ

Hmmm... musí sdělit exekutorovi aby splátky počítal nejdřív na jistinu. Proč se to neděje automaticky?

1 0
možnosti
MS

Pokud se vyhýbá podobně vyčůraný dlužník, napište na transfin@transfin.cz , dělají mimosoudní vymáhačky a pomáhají lidem. Dluhy se platit musí a exekutor je na vychcánky bohužel krátký.

0 0
možnosti
PK

Tak nejsou všichni dlužníci vychc.nci, tak např. ty peníze k vyrovnání závazku nemáte a banka chce takové splátky, že na ně také nemáte. Osobně to z nám z "krize 2009-2010. Banka Vám maže med kolem huby ale když jste v problémech, tak Vás tam přistrčí. A hned prodá dluh do Lucemburska, země zaslíbené ...

1 0
možnosti
AJ

Někde (třeba v maloobchodní nejmenované firmě od Bi) to dělají tak , že přesčasy se evidují na příbuzného zaměstnance co tam nikdy nepracoval (papíry jsou na něj ale dělá tam fyzicky místo něj ten zaměstnanec) takže na ty prachy se exekutor nedostane a ani se o nich nedozví papírově totiž brigádu dělala jiná osoba a té to jde na účet (třeba někdo z rodiny).

0 0
možnosti
PK

Nebo např. dává zaměstnancům benefity. I lidé v exekuci mohou být výborní pracovníci.

0 0
možnosti
PK

Dluhy se platit mají a musí, ale nechápu:

- při inflaci životních nákladů by měl o něco růst i "příjem" exekuovaného, což si myslím, že se neděje

- není žádná motivace aby exekuovaný vydělával víc, poměrně při nízké částce už jde vše exekutorovi. Navíc platy u nás rostou a snad i porostou, má-li to EU alespoň nějak fungovat. Stávající systém jen posiluje šedou ekonomiku.

Přehnaná tvrdost je často na škodu věci.

8 0
možnosti
Foto

Velice zajímavou čuňárnou (velmi kulantně řečeno) je skutečnost, že práce exekutora je zatížena DPH (kterou ve finále zaplatí ten dlužník a o kterou se zvyšuje vymáhaná částka). Takže se na něm navíc přiživí stát. Když můžou být od DPH osvobozeny např. služby České pošty (kde to nechápu), tak proč ne dlužníci??? Kde je ve výběru dluhů jaká přidaná hodnota?

11 0
možnosti
MK

Myslím, že o DPH se nezvyšuje vymáhaná částka ale náklady exekutora. S tím ovšem exekutoři nic neudělají. Je potřeba se obrátit na ministerstvo financí aby dalo exekutorům výjimku.

1 0
možnosti
MK

Jak to že není přehled o příjmech OSVČ. Na finančáku, sociálce a zdravce je znají. Stačí jenom přitvrdit ve stíhání trestného činu poškozování věřitele a poslat za to pár lidí do basy. Možná by potom lidi prozřeli a zjistili že peníze které vydělali nejsou jejich ale patří exekutorovi, resp. věřiteli.

2 0
možnosti
JM

J49i19ř34í 76M90a36c89e22k

10. 8. 2018 14:20

Vymáhat miliony za dluh 80000 je svinstvo. Pokud jsem si já před lety uložil do banky 80000, dnes tam asi přes 100 tisíc mít nebudu. Chtělo by to vzít přes prsty všechny, kteří na těchto nehorázných pohledávkách parazitují – banky, advokáti, exekutoři ...

17 0
možnosti
VL

Jestli dlužník dělá všechny možné obstrukce - tak z něj nedělejte nějakou oběť...

4 2
možnosti
PP

Exekucí postižený zaměstnanec si musí nechat posílat peníze na cizí účet, jinak by totiž zemřel hlady. Zaměstnavatel mu totiž srazí z výplaty a nechá jen nezabavitelnou částku. Pokud mu zbylé peníze pošle na účet, tak ty neoprávněně ještě zabaví exekutor. Takže zaměstnanec nemá ani jinou možnost než si nechat zbytek výplaty posílat jinam.

7 0
možnosti
VL

To máte nějak ověřeno?

1 1
možnosti