Diskuse k článku

O obchvatu u Malého jezu bude rozhodovat českobudějovická radnice

Dva a půl tisíce nespokojených lidí už podepsalo petici proti takzvané Jižní spojce v Českých Budějovicích. Krajští zastupitelé v úterý vyjmuli plánovanou dvouproudou silnici ze zásad územního rozvoje kraje. Rozhodnutí o tom, zda se bude silnice stavět, přenechali českobudějovické radnici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Scarlett from Scottland

musím se přiznat

že mi už vůbec nejsou ty jejich obchvatové a silniční plány a trasy v ČB jasné..... ale hlavně už se nějak rozhoupejte!! to je furt řečí a celý město denně ucpaný!!

0/0
15.9.2011 12:12

P.J.Šafařík-Skalinský

Historie se stále opakuje

jen je to vždycky "o závit výše". Kdy velešínaští a kapličtí radní něchtěli v 19. století "železného koně"  ve městech, postavila se nádraží hezky daleko.  V Č.B.dneska jedni protestují, protože se to dokne jejich (zatím) poklidného života, ale že přeložením se to dotkně jiných, to jim vůbec nevadí.Naopak, možná jim to i přejí. Je to stále totéž: Když mi má chcípnout kráva, tak ať sousedovi chcípne taky, nebo raději hned dvě." Inu Čechové, udatní to rekové - jedno zda na petici nebo u piva.

0/0
15.9.2011 11:45

Scarlett from Scottland

Re: Historie se stále opakuje

viz modrý most....... jinak nádraží v Kaplici je fakt ujetý - taková dálka :-)

0/0
15.9.2011 12:13

mamina2

Re: Historie se stále opakuje

Tam už dneska moc poklidný život není. Lidická a B. Němcové jsou velice frekventované ulice a i Plavská a L.M. Pařízka nejsou žádné klidné ulice. Po zavedení obchvatu už by to tam nebylo k bydlení vůbec. A dotýká se to opravdu hodně lidí, ty přeložené trasy by měly menší dopad.

0/0
15.9.2011 12:37

EL HISPANO

Re: Historie se stále opakuje

Takle věta: V Č.B.dneska jedni protestují, protože se to dokne jejich (zatím) poklidného života, ale že přeložením se to dotkně jiných, to jim vůbec nevadí.

TU BYCH PODEPSAL. Mimochodem se to týká i M. Horákové - Strakonická atd. atd.

0/0
17.9.2011 8:55

zora125

ne

Jsem proti obchvatu kolem Malého jezu. Podle mého by to nic nevyřešilo, pouze by se zničila klidová zona, kterých je v ČB málo (neříkám to kvůli hluku, bydlím na Lidické, kde je hluk a velký provoz neustále, s tím se už počítá, ale aby se provoz roztáhl i k řece, kde je klid, tak to je fakt moc). Nedovedu si představit, jak by vedl "obchvat" celkem úzkou ulicí Pařízka, co by se dělo, kdyby byly u Jižní zastávky závory - asi opět zácpa...  Spíš by se mělo město zaměřit na podporu cyklistiky a u každé nové silnice už automaticky budovat pruh pro cyklisty. Zatím se staví cyklostezky většinou na nepotřebných a klidných místech. Cyklopřechod znám také jen jeden - v Suchém Vrbném - ústí asi na 50 m cyklostezku, která nikam nevede... Pokud by takové stezky vedly celým městem, třeba by je začalo více lidí využívat....

0/0
14.9.2011 19:58

EL HISPANO

Ano i ne

Souhlasím s tím, co schválil kraj, je to na městu.

Nesouhlasím s tím, že nepostavit spojku je přáním obyvatel ČB. Je to přání několika lidí, kteří se dělí na dvě skupiny. První skupinou jsou ti, kteří bojují proti všemu. Druhá skupina jsou ti, kterým by silnice vedla kolem baráku. Podobné stavby jsou ale v zájmu MĚSTA. Krom toho, přes Malý jez vede železniční most a nikomu to nevadí. Protestujeme vždy proti tomu, co bude, když to ale je, tak nám to najednou vůbec nevadí.

Jsem PRO Jižní spojku.

0/0
14.9.2011 15:16

esorimr

Re: Ano i ne

ano, jsem též pro Jižní spojku, ale viděl bych to spíše na obchvat města, kdežto toto je obchvat města vedený městem a rekreační zónou... jenomže takový projekt by byl velmi nákladný, takže k němu ani nemůže dojít.

0/0
14.9.2011 15:42

mamina2

Re: Ano i ne

I když se mě to dotýká, jsem pro jižní spojku, pokud by to ale byla místní komunikace jako třeba za tím slavným mostem v Havlindě a ne součást obchvatu. Opravdu přece není normální, aby se obchvaty vedly hustě osídlenou zástavbou. A tam hustá zástavba je, silnice by vedla dokonce sídlištěm. Kromě toho je tam rekreační zóna, jsou tam veřejně přístupná hřiště.

Železniční most je něco úplně jiného, vlak projede občas, auta na obchvatu jezdí skoro pořád. Třeba hluk z Lidické je prakticky nepřetržitě.

0/0
14.9.2011 16:23

Najdete na iDNES.cz