Konvička jde do krajských voleb. Je to trénink na Sněmovnu, říká

  7:46aktualizováno  7:46
Martin Konvička dlouhodobě varuje před hrozbou šíření islámu do Evropy. Stojí v čele hnutí Blok proti islámu. Společně s Úsvitem národní koalice vytvoří kandidátku pro krajské volby letos na podzim. V příštím roce se plánují ucházet i o křesla v Poslanecké sněmovně.

Entomolog z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a předák hnutí Islám v ČR nechceme Martin Konvička (21. ledna 2015) | foto: Petr Lundák, MF DNES

Podle Konvičky je společnost nemocná a musí se ozdravit. Jen tak bude moci zvládnout migrantskou krizi a islamizaci Evropy. Nebo zanikne. Proto se rozhodl kandidovat jako jednička v krajských volbách. Vnímá je také jako trénink na volby do Poslanecké sněmovny v příštím roce.

Můžete uvést nějaká jména spolukandidátů?
Jedničkou bych měl být já, dvojkou bude předseda jihočeského Bloku proti islámu Miroslav Adamec. Pak tam bude třeba Marie Paukejová. To je aktivistka za ženská práva, budovala v kraji azylová centra. V době, kdy to nebylo módní a nešly na to evropské dotace. Je to člověk, který si uvědomuje, že islám je s ženskými právy naprosto neslučitelný. Budeme mít osobnosti, jako jsou právníci, lékaři, lidé ze vzdělávacích oblastí. Máme poměrně dost starostů a lidí svázaných s bezpečnostní politikou - aktivní i bývalé vojáky.

Nebude trochu problém, že názorově jsou to pravděpodobně dost různorodí lidé?
Civilizační ohrožení, které se na nás řítí, je mnohem důležitější, než jestli budou daně o procento vyšší, nebo nižší. Důležité je, že všichni sdílí naši základní myšlenku. Až porazíme islám a dáme věci do pořádku, tak si klidně můžeme vjet do vlasů. Politické elity ukázaly naprostou absenci vize a neschopnost vést tenhle stát. Někdy se prostě stává, že se musí neelity spojit proti elitám.

Myslíte, že na tohle budou lidé v krajských volbách slyšet? Nejsou to spíše témata do Sněmovny nebo do Europarlamentu?
O tom jsme vedli dlouhé debaty. Je představa, že kraje v tomto nic nezmohou, že se tyto záležitosti řeší jinde. Ale my nejsme uskupení, který má jen téma islám. Celá islámská expanze je totiž záležitostí nemocné evropské společnosti. Kdyby fungovala zdravě, nějací teokratičtí blázni by tady neměli nejmenší šanci. Čili, musíme něco udělat s naší společností. A pro to se dá hrozně moc udělat právě v krajích.

Co máte konkrétně na mysli?
Kraje mají na starosti věci, jako je školství, sociální a dotační politika, vězeňství, rozhodují o územním plánu - kde třeba budou azylová centra, mešity a podobně. Druhý aspekt je to, že krajské volby jsou pro nás skvělý trénink mužstva. Vyzkoušíme si činnost volebního týmu, tvorbu kampaně a další věci. Prosadíme-li se trošičku v krajských volbách, pak ty parlamentní vyhrajeme.

Myslíte?
Jistě.

Chápu to správně, že svou kampaň nebudete stavět na antiislamismu?
V našem programu je islám jen velmi malá část. Filozofie je taková, že pokud se má společnost ubránit civilizačnímu střetu, musí být vnitřně silná, svobodná. Dnes se setkáváme s tím, že se objevují prvky jako během normalizace - na veřejnosti se říká něco jiného než doma a ve škole. Tohle musí skončit, protože to jsou známky společnosti, která je v rozvratu.

Martin Konvička (46 let)

Narodil se 2. listopadu 1969 v Opavě. Vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Doktorský titul získal na katedře zoologie Biologické fakulty Jihočeské univerzity. Je odborníkem na ekologii motýlů, působí na Entomologickém ústavu Akademie věd ČR. Přednáší na Jihočeské univerzitě. Věnuje se problematice islámu, který přirovnává k nacismu. Na Facebooku založil skupinu Islám v ČR nechceme. Následně vzniklo hnutí Blok proti islámu, se kterým chce Konvička jako jeho předseda jít do voleb. Ačkoli se vymezuje proti muslimským migrantům, podporuje přijímání křesťanských uprchlíků z Blízkého východu.

Jak to chcete změnit?
My mluvíme o „švýcarizaci“ společnosti. V občanském životě i podnikání musí přijít zásadní liberalizace. Je tu tak obrovské množství příkazů a nařízení, že se v tom nikdo nevyzná. Musí se to zjednodušit. V obranné politice, kterou pokládáme za nesmírně důležitou, by mělo dojít ke zvýšení brannosti obyvatelstva. Dobrovolná účast občanů v branných jednotkách, a to nemusí být armáda, ale třeba hasiči, by měla být podporována třeba daňovými úlevami nebo dřívějším odchodem do důchodu. Pokud uspějeme ve volbách, budeme iniciovat obnovení pohraniční policie. Ono se říká, že migrantů tady moc není. Ale dávno tu máme albánskou, tureckou mafii, která u hranic točí drogy, holky a podobně. To jsou věci, které jsou navázané na mešity v Linci a dalších městech. S tímhle učiníme přítrž.

Ale migrantů tady zatím opravdu moc není...
To, že v jižních Čechách chytili pár desítek migrantů, neznamená, že to tak zůstane. Počkejte, až Německo začne střežit své hranice. Tak jsme první na ráně. Žehráme na to, že se tu zatím nic neděje. Jestli je pravda to, že v Turecku čeká asi dva a půl milionů lidí na to, až se oteplí, tak Bavorsko hranice skutečně zavře a máme je tady. A co pak? Bude je těch patnáct celníků chytat po Šumavě? Existuje spousta technických možností, jak hranici střežit, a nemusí to být rovnou plot. Třeba signalizační dráty nebo drony.

Tohle jsou všechno celostátní záležitosti. Co s tím udělá kraj?
Ano, ale kraj má zákonodárnou iniciativu. Takže může leccos navrhnout. My třeba zaručíme, že tady v kraji nevznikne žádné azylové centrum, budeme-li dostatečně silní. V těchto věcech má kraj velkou sílu.

Pokud nebudete mít podporu v parlamentu, tak je vám ale zákonodárná iniciativa stejně k ničemu, ne?
Ano, ale my spřízněné lidi v parlamentu máme. A bude jich přibývat. To, co jsme před lety říkali jenom my, tak dnes říká kde kdo. A naše podpora velmi rychle roste. Jen za poslední dny máme 242 nových přihlášek do Bloku proti islámu.

Nevadí vám, že protiislámskou tématiku má dnes, jak říkáte, kde kdo?
Podívejte se na programy zavedených stran ve volbách 2013. O problému islamizace, neschopnosti západní Evropy se bránit, neměli ve svých programech ani písmenko. Ptám se voličů, zda ty strany prokázaly nějaký státnický rozhled, protože my jsme před těmi věcmi varovali už od roku 2008.

Máte nějaký příklad?
Poslanci Andreje Babiše v červnu loňského roku horovali pro kvóty, že s tím nemohou nic udělat. V posledních týdnech Babiš říká, že žádné imigranty nepřipustí. My budeme apelovat na voliče, aby se rozhodli pro ty, kteří kredit mají, a ne pro ty, kteří na poslední chvíli oportunisticky zvedají témata. Ale jak říkám, nejsme jen o islámu. Každý kraj má své problémy, takže i v jižních Čechách máme svá témata.

Třeba?
Zemědělství, turistický ruch, životní prostředí. My jsme poměrně řídce zalidněný a trošičku zanedbaný kraj. O turismu každý mluví a nakonec se to zvrhne v to, že chceme postavit pět nových sjezdovek na Chlumu, když máme v posledních letech 30 sněhových dnů a jsme rádi. Přitom tu máme obrovské vodní plochy, největší národní park a neumíme to dostatečně prodat.

Máte na mysli lepší propagaci?
Bavorská i česká strana Šumavy mají co nabídnout a dost se liší. Na bavorské straně je nádherná síť pěších stezek se sruby na přespání. U nás je zase možnost krásných cyklovýletů. Když jste v Bavorsku, tak nevidíte jediný poutač, který by upozorňoval na zajímavosti na druhé straně hranice. A u nás zrovna tak. Dalo by se to mnohem lépe propojit. To je záležitost pár korun.

A dále?
V jižních Čechách máme několik vyhlášených ptačích oblastí. Když chcete jako návštěvník ptáky vidět, musíte hodně studovat, kde je hledat, nebo si najít nějakého odborného průvodce. Přitom srovnatelně významné oblasti mají v Británii, Řecku nebo Polsku, tam vás navedou a ty ptáky vám skoro vnutí. Jsou tam vyhlídkové věže, instalované dalekohledy. Na to jsou navázané hospody, penziony, suvenýry. V jižních Čechách máme úžasná místa, ale jako bychom se za ně trochu styděli.

Co byste ve volbách považoval za úspěch?
Jsme nové uskupení, úspěchem bude každý mandát. Ale pokusíme se získat co nejvíc. Já konkrétně mám trochu handicap v tom, že nejsem místní rodák. Na druhou stranu tady žiju přes 15 let. Lidé mi tu dali ohromnou šanci vybudovat solidní pracoviště a usadit se. A já to chci tomuhle kraji teď vrátit.

Jste trestně stíhán za podněcování nenávisti vůči muslimům. Nebojíte se, že před volbami budete muset k soudu?
Alespoň to bude v novinách. Jsem přesvědčen, že budu osvobozen.

Bok po boku s prezidentem na Albertově 17.11.2015:


Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Opilí maturanti se po plese poprali s revizory MHD, některé zranili

Dva revizoři se v Budějovicích dostali do potyčky se skupinkou podnapilých osob.

Maturitní ples v Českých Budějovicích skončil ve středu pro skupinu studentů potyčkou s revizory městské hromadné...

VIDEO: Vodní zámek Červená Lhota je na suchu. Rybník odbahňují bagry

Na rybníku kolem zámku Červená Lhota na Jindřichohradecku pokračují práce na...

Tak jako nyní zámek Červená Lhota na Jindřichohradecku jen tak neuvidíte. Památka, kterou obvykle obklopuje voda, je v...

Jihlava vede první hokejovou ligu o 13 bodů, druhé Kladno si zastřílelo

Kladenští hokejisté oslavují vstřelenou branku.

Jihlavští hokejisté vyhráli v 55. kole první ligy ve Frýdku-Místku 3:2 v prodloužení a vedou tabulku o 13 bodů před...

Tři hráči nebo rozhodčí na podvod stačí, říká expert Federbetu

Francesco Baranca

Proč zrovna my a proč zrovna teď? Znojemští fotbaloví činovníci si myslí, že kauza podezření z manipulování zápasů...

Policie chce obžalovat pět lidí kvůli solární elektrárně Ševětín

Solární elektrárna v jihočeském Ševětíně.

Policie navrhla obžalovat pět lidí, které podezírá ze stomilionového podvodu při stavbě fotovoltaické elektrárny...

Další z rubriky

Obec Plav se těší na ochranu před Malší, ale musí tři roky počkat

V srpnu 2002 poničila voda v Plavu 34 domů.

Obec Plav na Českobudějovicku ležící při Malši má naději, že bude mít konečně kompletní ochranu proti velké vodě....

Kraj odmítl prodat části areálu v Budíškovicích, kde žili senioři

Domov seniorů sídlí v budíškovickém zámku, který vznikl přestavbou původní...

Opuštěný areál bývalého domova seniorů v Budíškovicích na Jindřichohradecku se po částech rozprodávat nebude. Krajští...

Při výpravě na sněžnicích viděli turisté Poledník i krávy plemene highland

Turisté šli podél podél Hamerského potoka k vrchu Antýgl.

Šumavská infocentra lákají na vycházky na sněžnicích. Každý si je může za 50 korun půjčit a vyrazit s průvodcem do...

Najdete na iDNES.cz