Neděle 17. ledna 2021, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Domy s duší. Jaké zajímavé prvorepublikové vily jsou v Česku na prodej

  1:00
V České republice se prodává velké množství vil z první republiky. Většina z nich má bazén, rozlehlou zahradu, vzrostlé stromy a třeba i kousek lesa. Postavit si je nechali nejčastěji místní významní podnikatelé. Podívejte se na devět nejzajímavějších.

1.Nová Hospoda, Kamenice, okres Praha - východ

Prvorepubliková vila je na prodej za 19,9 milionu korun. Stavba s užitnou plochou 350 metrů čtverečních stojí uprostřed rozsáhlého lesoparku o rozloze 4 135 m².

Třípodlažní podsklepená vila je bezvadném stavu. V domě jsou původní a cenné historické prvky: okenice, dřevěná špaletová okna, interiérové dveře, kliky, původní vestavěné prvky, dřevěné obložení, kachlová kamna apod.

Fotogalerie

V prvním nadzemním podlaží jsou dvě společenské místnosti, které jsou spojené s nyní pronajatým bytem 1+kk. Z místností je přímý vstup na venkovní velkou zasklenou terasu, na zahradu a k původnímu mramorovému bazénu (není v provozu). K samostatnému bytu je přístup druhým vchodem v opačné části domu.

Druhé nadzemní podlaží je srdcem celého domu. Sestává ze tří ložnic, vybavenou kuchyní, odděleným sociálním zařízením a obývacím pokojem se vstupem na velkou terasu. Z chodby se po schodišti vstupuje do třetího podlaží, které bylo přestavěno na velkorysé 2+1 s menší terasou s výhledem na okolí a bazén.

V podkroví domu se nachází samostatná pracovna vhodná i pro uložení věcí. Celková dispozice je: 10 pokojů, 4 WC, 3 koupelny, 1 komora, 2 terasy , 1 zasklená terasa a 3 kuchyně. Vytápění zajišťuje nový plynový kotel. Více zde.

2.Na Květnici, Praha 4, okres Hlavní město Praha

Prvorepubliková vila s výhledem na Prahu je na prodej za 36 milionů korun. Pozemek má rozlohu 1 243 metrů čtverečních a užitná plocha je 530 metrů čtverečních.

Vila z konce 30. let minulého století je obklopena vzrostlou, upravenou zahradou. Dům stojí v zástavbě rodinných vil a poskytuje klid a dostatek soukromí.

Fotogalerie

Prostorná nemovitost s historickou atmosférou je rozdělena na dvě části - administrativní a obytnou. Interiéru dominuje schodiště s prosklenou stěnou a v mezipatře galerie.

Administrativní část je rozdělena do dvou nadzemních podlaží a do podkroví. V přízemí se nachází prostorná vstupní hala, tři velké průchozí a jedna oddělená kancelář, sociální zázemí a kuchyňka.

V prvním patře jsou opět tři průchozí kanceláře, galerie s dostatkem přírodního světla, sociální zázemí a kuchyňka s výstupem na balkon. Podkroví nabízí pět neprůchozích kanceláří, sociální zázemí a úložný prostor.

16. července 2017

V suterénu domu najdeme byt o velikosti 4+1 s menší kuchyní a třemi koupelnami. Byt má dostatek velkých oken a výstup na udržovanou zahradu s výhledem na Prahu. Dřevěná okna a podlahy jsou před rekonstrukcí. Více zde.

3.Dragounská, Klatovy IV, okres Klatovy

Prvorepubliková vila stojí v širším centru Klatov a je na prodej za 4,8 milionu korun. Dvoupodlažní nemovitost má užitnou plochu 425 m² a je z větší části podsklepená. Dům má velký půdní prostor s letním pokojem.

Fotogalerie

Obytná plocha činí 230 m², dále sklepní prostory 55 m², půda 100 m², vedlejší stavba garáže a skladu 40 m². Pozemek má celkovou výměru 484 m². Místnosti jsou dostatečně prostorné, všechny mají dostatek denního světla (orientace oken na J a Z).

Vila s kulatým průčelím je v poměrně dobrém stavebně technickém stavu, vzhled exteriéru svědčí o tom, že byla postavena na základě propracovaného návrhu architekta. Vila má novou střešní krytinu, nová jsou i okna, v přízemí navíc s předokenními hliníkovými roletami. Nemovitost je napojena na městské sítě - voda, kanalizace, plyn, který přes plynový kotel vytápí celý objekt.

Hlavní vchod k vile je vstupní brankou z Dragounské ulice, z boční ulice jsou vrata do zadní části, kde se nachází garáž a druhý vstup do nemovitosti. Parkovat je možné nejen v garáži a na ploše uvnitř na pozemku, ale i na ulici před vilou. Pozemek je oplocen kovovým plotem. Vila je lemována záhony a keři, malá travnatá plocha je u garáže. Více zde.

4.Pod Kosířem, Prostějov, okres Prostějov

Zrekonstruovaná prvorepubliková vila stojí u biokoridoru Hloučela. Užitná plocha nabízí 300 metrů čtverečních a zahrada je velká 530 metrů čtverečních.

Dům prošel citlivou tříletou rekonstrukcí, která byla dokončena v loňském roce. Třípodlažní nemovitost má přístavbu, kde je technologické zázemí, garáže pro šest aut a na střeše terasa.

Fotogalerie

Dům má technicko-relaxační suterén, WC, prádelnu, technickou místnost s technologickým zázemím domu a místnost s výhledem do zahrady s přípravou na saunu, sprchu a prostorem pro odpočinek.

V přízemí je vstupní chodba s dominantním schodištěm propojujícím všechna podlaží domu od suterénu až po půdu, téměř celé přízemí je jeden prostor příjemně oddělený na kuchyň, jídelnu a obývací pokoj (krb s dvěma průhledy) s francouzskými okny na terasu a koupelna s vanou a WC. V patře jsou tři prostorné pokoje a koupelna s vanou a WC.

Dům je napojen na veškeré inženýrské sítě, v celém vile je podlahové vytápění, zdroj tepla je tepelnými čerpadly (vzduch - voda), na zahradě je studna.

Okolo domu je nově osázená okrasná zahrada s přípravou pro zahradní altán, vstup do zahrady je možný z terasy domu. Zahrada má zavlažování a je orientována na jižní stranu. Více zde.

5.Pražská, Jevany, okres Praha - východ

Prvorepubliková vila s dispozicí 7+1 z roku 1927 je na prodej za 12,5 milionu korun. Dům stojí na pozemku o velikosti 3 072 m² a má užitnou plochu 190 m². Vila se skládá ze suterénu, kde se nachází dílna o velikosti 9 m² a 16,5 m², sklepa o velikosti 7 m² a prádelny o velikosti 2,2 m². Do suterénu se vstupuje ze zahrady, ale i vnitřkem domu.

Fotogalerie

V přízemí je obývací pokoj s krbem o velikosti 21 m², dva pokoje o velikosti 19 m² a 18 m² a kuchyně o velikosti 22 m², z které se vchází do zahrady za domem, jejíž součástí je menší vlastní les s domkem.

V mezipatře je koupelna o velikosti 2,2 m², po dřevěných schodech se vchází do prvního patra, kde jsou čtyři pokoje o velikosti 7 m², 18,5 m², 16 m² a 18 m² a zatím nevyužitá půda. Vytápění domu je zajištěno krbem a akumulačními kamny.

Tato vila byla navržena a postavena stejným architektem jako sousední vila, kterou v letech 1969 až 2005 vlastnil Karel Gott. Více zde.

Návštěva vily v Jevanech

6.Hajnice, okres Trutnov

Dvougenerační prvorepubliková vilka s užitnou plochou 162 metrů čtverečních je na prodej za 1,79 milionu korun. Dům má dva samostatné byty, sklep a půdu.

Fotogalerie

Dispozice: společný vchod s verandou do přízemní haly, odkud je přístup do všech obytných místností přízemního bytu - obývák, ložnice, kuchyně, koupelna a WC. Po schodišti vedoucím z haly se vstupuje do druhého bytu v prvním patře, který má tři obytné místnosti, koupelnu a WC.

V přízemí je rozvod ústředního topení na tuhá paliva (kotel ve sklepě) s možností připojení krbových kamen. V patře jsou akumulační kamna. Dům je připojen na obecní vodovod a odpadní vody svedeny do septiku s možností napojení do nově vybudované obecní kanalizace.

Dům má k dispozici prostornou zahradu o celkové výměře 1 750 m², na které se nachází dvě garáže a je zde možnost výstavba dalšího rodinného domu. Nemovitost vyžaduje částečnou rekonstrukci. Více zde.

7.Švermova, Turnov, okres Semily

Dvougenerační prvorepubliková vila s dispozicí 6+2 s balkonem, garáží a pozemkem o rozloze 958 metrů čtverečních je na prodej za 6,7 milionu korun. Nemovitost má obytnou plochu 206 metrů čtverečních.

Vilu s rovnou střechou si nechal postavit turnovský podnikatel. Nemovitost navrhl architekt a stavitel Vladimír Krýš v roce 1932. Nachází se v tiché ulici ve vilové čtvrti nedaleko centra města. Je obklopena zahradou a na okraji pozemku je samostatný objekt garáže s dřevěnými přístavbami.

Fotogalerie

Vila má dvě nadzemní podlaží, každé s bytovou jednotkou o dispozici 3+1 s koupelnou, samostatným WC a balkonem resp. terasou v přízemí. Z horního poschodí je hezký výhled na město i do okolní krajiny.

Dům je napojen na veřejný vodovod, kanalizaci a plyn. Rozvody elektřiny, vody, kanalizace i ústředního vytápění jsou po rekonstrukci. Dům má již připravené rozvody elektro k využití solárních panelů. Ohřev vody i vytápění je zajištěno kondenzačním plynovým kotlem umístěným v suterénu budovy. Možné je i přitápění krbovými kamny.

V domě jsou původní dřevěná špaletová okna, dřevěné dveře s obložkovými zárubněmi a na podlahách některých místností dřevěné parkety. Parkování zajištěno ve vlastní garáži nebo v ulici před domem. Více zde.

8.Hobzíkova, Opava - Předměstí, okres Opava

Prvorepubliková vila z roku 1935 je na prodej za 7 milionů korun. Nemovitost s užitnou plochou 187 metrů čtverečních je kompletně podsklepená, má dvě nadzemní podlaží a půdu s možností dalších úprav.

Fotogalerie

Každé podlaží má dva prostorné pokoje, malý pokoj (6 m²), kuchyň, koupelnu, WC a chodbu s dřevěným schodištěm. Ve sklepě je prádelna, sprcha, WC a čtyři místnosti. Největší z nich sloužila ke komerčním účelům (kadeřnictví), v minulosti zde byla garáž.

Od roku 2009 probíhaly v domě opravy. Jsou zde nové rozvody vody, odpadů, elektřiny. Okna a parkety prošly renovací. Na zahradě je parkovací stání pro dvě auta a vjezd má elektrickou bránu. Dům je napojen na obecní vodovod a kanalizaci, vytápění a ohřev vody je zajištěn plynovým kotlem. Zahrada je celá oplocená, osázena tújemi a jehličnany. Více zde.

9.Želízy, okres Mělník

Prvorepubliková vila z roku 1929 advokáta operní pěvkyně Emy Destinové je na prodej za 13,9 milionu korun. Dům stojí na hranici chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Z Prahy trvá cesta autem 40 minut.

Fotogalerie

Vila prošla v roce 1995 zásadní rekonstrukcí, byl přistavěn nový trakt skrývající bazén společně s wellness zázemím, dále pak prostorná garáž pro tři vozy. Od roku 2010 je objekt neobydlený, což se bohužel na budově částečně, nikoliv však fatálně, podepsalo.

Uvedení do plně funkčního stavu nevyžaduje závratné sumy, záleží na potřebách majitele. Třípodlažní vila má obytnou plochu velkou 675 m² (zastavěná plocha je 256 m²) plus garáž o celkové ploše 76 m². Pozemek nabízí 1 834 m². Více zde.

Článek je připravený ve spolupráci s realitním portálem Reality.iDNES.cz.

Autor:
  • Nejčtenější

Radomyšl vydala tajemství. Barokní stavba je po záchraně k nepoznání

Asi šest kilometrů severně od Strakonic leží Radomyšl, která se stala jihočeskou vesnicí roku 2005 a o rok později jí...

Místo vejminku mají přímo pod skálou rodinný dům s výhledem na hrad

Zemědělská usedlost v Českém ráji, kterou tvořily vejminek, stodola a špejchar, se postupně měnila. První změnou prošla...

Panelák opustili a postavili si dům, který je zhmotněním jejich snů

Dvanáct předchozích let jsme bydleli v panelákovém bytě s velkým balkonem a krásným okolím. Nebylo to špatné, ale...

Chatka, kterou oceníte nejen v době covidové. Má 12 metrů čtverečních

Kvůli zavřeným hotelům by si asi mnohý z nás přál mít dnes alespoň malou chatu na horách, odkud by mohl vyrážet třeba...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Z trosek vydupali pohádkové chaloupky. Valašskou Karolinku si zamilovali

Když nad údolím zakrouží káně, vyskočí Petra od stolu a běží pro kočku Fendi z obavy, že by ji dravec mohl odnést....

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...

  • Další z rubriky

Sousedčin pes celý den hlasitě vyje a štěká. Týráme se všichni

Naše sousedka si pořídila psa, který je problémový. Jak je sám, tak pořád hlasitě štěká a vyje. Bydlíme v paneláku,...

Panelák opustili a postavili si dům, který je zhmotněním jejich snů

Dvanáct předchozích let jsme bydleli v panelákovém bytě s velkým balkonem a krásným okolím. Nebylo to špatné, ale...

Barvami roku se staly hnědý topaz, šedá a žlutá. Mají pomoci stabilitě

Nejistá doba si žádá něco pevného pod nohama. Odborníci na barvy se pro letošní rok rozhodli vsadit na osvědčená...

Vít Sázavský z Nerezu objevil u Okoře pravý chatařský ráj

Muzikant Vít Sázavský (62) více než dvacet let rád odpočívá na chatě v trampské osadě nedaleko hradu Okoř. Oceňuje...

WhatsApp si znepřátelil uživatele. Hromadně přecházejí na jiné platformy

Začátkem února vstoupí v platnost nové podmínky oblíbené chatovací aplikace WhatsApp, které umožní sdílet řadu nových...

Vágner ulovil Nechranického krokodýla. Bájná štika vzdorovala několik dní

Jakub Vágner procestoval svět v honbě za gigantickými a vzácnými rybami. V minisérii České televize pátrá po legendách...

Vytetovaná sexuální instrukce zaráží i mého gynekologa, líčila dívka

Nesedí k ní, ale onen vulgární sexuální povel má na podbřišku opravdu vytetovaný. Vznikl jako rozpustilá, hrdá,...

Evropě hrozil masivní blackout. Rakušané narychlo zapojili jádro i uhlí

Kvůli silnému poklesu frekvence v elektrické přenosové soustavě hrozil v pátek Evropě masivní výpadek dodávek...

Dopisy od Němcové jeho žena spálila, říká potomkyně spisovatelčina milence

Irena Maňáková promluvila o vztahu svého předka Václava Bolemíra Nebeského s Boženou Němcovou. Básník byl jedním z...