Diskuse k článku

Kočovný život senátora Sobotky

Na prostou otázku "Kde bydlíte?" první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka odpoví, že v Liberci, ale hodně času stráví ve služebním bytě v Praze. A na dotaz, kde se mu líbí víc, reaguje zcela nečekaně: "Na chalupě v Harrachově." Přemysl Sobotka, původní profesí lékař, nyní senátor za Liberecký kraj, nás přivítal ve svém služebním bytě v Praze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nebydlící

Regulovaný bytový apartheid
Copak je to ten "služební byt"? Je to městský byt s regulovaným nájemným, kde pan senátor bydlí v 4+1 v centru Prahy za 3 tisíce, jako desítky dalších poslanců, senátorů a soudců, kteří rádi hlasují pro regulaci a rozhodují v soudních přech regulovaných a vlastníků (příp. neregulovaných)? Možná ještě dostává senátorský příplatek 15 tisíc na bydlení - a tak si z rozdílu mezi tržním a regulovaným může zelebovat chalupu nebo svoje vlastnické bydlení, podobně jako statisíce dalších regulovčíků, kterým tento stát umožňuje nekontrolovaně bohatnout na cizím majetku.
0/0
5.10.2004 19:06

xaeris

???
Normální občan by předpokládal, že po odtržení Slovenska se sníží i počet vládních činitelů a byrokratů v centrálních úřadech.Opak je pravdou.A všichni tihle přepychově živení aparátčíci by měli občanovi za jeho peníze opravdu sloužit, ale bohužel, zpravidla opak je zase pravdou.Takže to jsou pro mne dva zásadní důvody, proč považuji volené či jmenované CZ byrokraty za pouhopouhé vyžírky.........
0/0
5.10.2004 12:00

murjel

Koli platíme senátorovi
za jeho ubytování v paneláku v Praze? Namyšlenost těchto odložených zbytečných politiků v instituci, o kterou se minimálně měl snížit počet křesel v poslanecké sněmovně, abychom neměli v tomto státě více politiků, než je ledních mědvědů, je do nebe volající! Okrádají občany a žijí na jejich účet. A to jsou ještě tak nestydatí, že si navýší platy jenom proto, aby si vykompenzovali to, že nedostanou 13.a 14.plat! Zrušme senát a ušetříme - nebo ať vypadne stejný počet poslanců z parlamentu. Máme víc politiků, než je potřeba! Více policajtů, takže se dnes řadíme mezi policejní státy, jenom občanů ubývá!
0/0
5.10.2004 9:57

Rokba

Re: Koli platíme senátorovi
To je tak, když o institucích politického systému začne rozumovat někdo, kdo neví která bije. Ale možná byste si mohl uvědomit jednu věc: demokracie je setsakramentsky drahá, protože je v ní potřeba platit spoustu politiků, kteří se navzájem alespoň částečně hlídají, aby si všechno nerozkradli. Ušetřit se dá.... rozpusťme obě komory parlamentu, ústavní soud, zrušme volby...jenže kdo by v tom chtěl žít, že ano?
0/0
5.10.2004 18:34

aspin

Opravdu podnětné
Tak sláva. Dozvěděli jsme se, že má ministr Sobotka svůj byt 2+1 v Liberci, služební 3+1 v Praze a na víkendy jezdí do Harachova ke tchýni. To je opravdu zpráva, bez které by se většina národa neobešla. Panebože.... Příště nám napište jestli Stanoušek Grosů nosí slipy nebo trenky. To nás taky dost zajímá.
0/0
5.10.2004 8:32

mhplus

Re: Opravdu podnětné
Nedivte se, začala předvolební kampaň, takže se i do té doby zcela neviditelní politici najednou objevují mezi "sprostým lidem" a ukazují, že je trápí stejné problémy jako zbytek národa. Smyslem tohoto PR článku je čtenáři sdělit: "Takový jsem významný, upracovaný politik, a přesto bydlím jen v panelákovém 2+1 a chalupu mám s tchýní".
0/0
6.10.2004 8:14

Majklík

Neni slovo prace
v pripade senatora Sobotky prilis silne slovo?
0/0
5.10.2004 6:41

Najdete na iDNES.cz