Pro velkou spokojenost požádali majitelé o návrh interiéru tým architektonického studia Master Design v čele s Ing. arch. Martinem Náhlovským, který rodinný dům navrhoval.
Požadavky klientů byly relativně standardní. Ty nejzásadnější (z hlediska profilace prostorů a jejich umístění) se řešily o úroveň dříve, tedy již ve studii stavby.
Podoba interiéru byla investory definována na základě dosavadních zkušeností, ať už z předešlé domácnosti, nebo ze služebních cest.
Spokojenost tak nakonec byla nejen na straně klientů, ale i architektů, kteří projekt přihlásili do soutěže Interiér roku 2019 v kategorii Soukromý interiér – novostavba. Uzávěrka soutěže byla 20. února. Vyhlášení výsledků se kvůli koronaviru uskuteční netradičně až 22. září na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum v Centru současného umění DOX.
Když se s metry nešetří
Co je velmi důležité, návrh nebyl zásadně limitovaný penězi a vše se řešilo za pochodu, a to podle aktuálních přání a potřeb. Interiér domu s dispozicí 8+kk a podlahové ploše 326 m2 se rozprostírá na třech podlažích, dvou nadzemních a jednom podzemním, z nichž každé má svou specifickou funkci.
Přízemí domu tvoří prakticky samostatná rodinná sekce s obytnou a klidovou zónou. V částečně zapuštěném podzemním podlaží se skrývá relaxační zóna určená pro společenské akce a sportovní aktivity, protože majitelé jsou nadšení sportovci. Je rozdělena na společenskou místnost s krbem, pokoj pro hosty s vlastní koupelnou a fitness se saunou.
Horní patro funguje jako samostatný umělecký ateliér, který je jako jediný orientovaný s výhledem do všech světových stran. Ve společenské místnosti jsou umístěna dvě nejvíce „výstřední“ zařízení tohoto domu: betonová barová deska s pivním výčepem a průhledná vinotéka na rozhraní „stolování“ a „hostovského pokoje“.
Skleněná zadní stěna vinotéky je ze strany pokoje pro hosty dekorována výraznou tapetou. Ta tvoří efektní pozadí za vinnými láhvemi.
A materiály? Nejdůležitější kusy byly vyrobeny na zakázku z masivního dřeva. Výraznou plochu v domě zaujímají keramické obklady, které najdete hned ve třech koupelnách, v sauně a v suterénní společenské zóně. V ní architekti ponechali přiznaný původní betonový strop.
Největší zvláštností z pohledu autora interiéru bylo vstřícné a důvěřivé chování ze strany investorů. „Zní to možná zvláštně, ale maximálně bezkolizní přístup není vždy samozřejmostí. Tady se naplnilo optimum a díky skvělé spolupráci se podařilo vytvořit domov, který naprosto vyhovuje životnímu stylu majitelů,“ říká architekt Martin Náhlovský.