Magické osmičky lákaly ke sňatku i dvojice na jižní Moravě

  21:55aktualizováno  22:43
Nejen svatbami žila v pátek s magickým osmičkovým datem brněnská Nová radnice. Mezi střídajícími se skupinkami svatebčanů se na nádvoří promenovali i absolventi policejní akademie, čekající na své slavnostní vyřazení. A to ještě nebylo všechno. Opodál v Křížové chodbě zase rozverně poskakoval před filmovou kamerou herec v kostýmu šaška.

Svatby 8.8.2008 v Brně - Kateřina a Petr - zároveň probíhalo slavnostní vyřazení policejní akademie | foto: Monika Tomášková, Monika Hlaváčová,  MF DNES

Sotva obřadní síň brněnské Nové radnice opustil jeden sezdaný pár, už se na schodech houfoval další špalír svatebčanů. Kolotoč se tu zastavil až ve dvě hodiny odpoledne. Některým ze svatebčanů do obřadu tu a tam vpadly tóny státní hymny nebo radostný potlesk. V jiné části radnice si své chvíle slávy užívali slavnostně vyřazení frekventanti policejní akademie.

"Tohle je asi nejlépe hlídaná svatba, tady se nemůže absolutně nic stát. Takovou ochranku měl při svém obřadu tak možná francouzský prezident," hodnotil záplavu uniforem účastník jedné ze svateb. A nouze nebyla ani o perné chvilky, kdy se ztratili svědci nebo najednou přestal fungovat přístroj najatého fotografa.

"Datum svatby jsem si vybrala já a přítel s tím souhlasil. Myslím, že by nám to mohlo pomoci přivolat si štěstí," svěřila se nevěsta Michaela Vlachová těšně před tím, než se z ní stala paní Girglová.

Numerologové ale soudí, že tento den pro uzavření manželství moc vhodný není. Je totiž nabit silou a touhou po vůdcovství. "A manželství dvou lidí s různým vůdčím potenciálem může být zatížené nutností podřizovat se silnějšímu," řekla serveru iDNES.cz numeroložka Jaroslava Kuchtová.

To novopečení manželé Balážovi se pro osmičkové datum rozhodli ze zcela jiných důvodů. "Osmičky mají už v datu narození - jsou 8. prosince a 8. června. Tak si na ten den naplánovali svatbu," popsala čerstvá tchýně jednoho z manželů.

Obřady na Nové radnici s sebou nesly i jistotu toho, že řeč oddávajícího nebude nudná a šablonovitá. Místostarostka Dagmar Hrubá si ji totiž podle vlastních slov vždy chystala až poté, co snoubence viděla.

Slavkovský zámek "odbavil" devět párů
Svatební boom kvůli magickým osmičkám zažil i zámek v jihomoravském Slavkově. Původně si tu své ano mělo říct jedenáct párů, nakonec jich ale bylo "jen" devět. "Dvě dvojice nám na poslední chvíli z rodinných důvodů odřekly. Obřady běžely tedy za sebou v kapli a ne ve dvou místnostech, jak se původně plánovalo," popsal kastelán zámku Aleš Šilhánek.

A dodal, že na podobné počty svateb jsou tady o letních víkendech zvyklí. "Výjimečné to tedy bylo jen v tom, že jsme měli nabitý pátek. Některé páry zkrátka na magii čísel vsadily," uzavřel Šilhánek.

S počtem svateb, které musel odbavit, neměl problém ani oddávající slavkovský starosta Ivan Charvát. "Z těch devíti jich na mne zbylo šest, tři ostatní zvládla jedna ze zastupitelek. Poměrně náročné ale bylo zvládnout to dusno a teplo v kapli," popsal Charvát.

Pro snoubence, kteří se rozhodli vzít se ve dni plném osmiček, neměl připravený žádný extra projev. "Mám připravený jeden, který se samozřejmě trochu mění, ale jeho jádro zůstává stejné," řekl.

On jako oddávající se přesto jedné zvláštnosti dočkal. Jako poslední pár před něj totiž předstoupila hluchoněmá dvojice. "Bylo to poměrně zvláštní, musel jsem dávat pozor na to, abych se zkoordinoval z tlumočníkem do znakové řeči. Nakonec ale všechno dobře dopadlo," svěřil se Charvát.

Autor:
Témata: Slavkov, Svatba

Nejčtenější

Řidiči se nechtělo škrábat námrazu, tak jel s hlavou z okna a naboural

Připravte si škrabky, rána budou chladná.

Zdržovat se škrábáním námrazy z čelního okna se v pondělí ráno nechtělo řidiči ze Znojemska. Místo toho se rozhodl své...

VIDEO: Pořízek s tetováním v Brně surově zbil cizince, hledá ho policie

Kamera zachytila brutální útok na cizince v Brně

Surový útok na cizince vyšetřují brněnští policisté. Na jednatřicetiletého mladíka se v centru města nejprve vrhli...

Řidiče přepadl hlad, kamion odstavil na rušné silnici a šel si pro oběd

Řidič odstavil v Břeclavi svůj kamion v rušné Sovadinově ulici a odešel do...

Svérázným způsobem vyřešil v úterý kručení prázdného žaludku řidič kamionu v Břeclavi. Svou soupravu zaparkoval přímo...

Liberec se výhrou dotáhl na první Třinec, Kometa porazila Spartu

Brněnský útočník Martin Dočekal podruhé překonává Matěje Machovského v brance...

Hokejová Tipsport extraliga v úterý přinesla lákavé souboje. V napínavém duelu vyhrál Liberec nad Třincem 4:3 a v...

Do policejního autoparku přibylo zabavené Audi RS6, které propadlo státu

Jihomoravská dopravní policie od prosince 2018 využívá Audi RS6, které předtím...

Nový výstavní kus mají ve svých garážích jihomoravští dopravní policisté. Od prosince využívají vůz Audi RS6, který...

Další z rubriky

Není ES jako S. Firmy žalují katalog, který je napálil po telefonu

Firma ES Katalog sídlí v centru Brna

Brněnská firma ES Katalog telefonuje podnikatelům z celé republiky a kontroverzním způsobem s nimi sjednává smlouvy o...

Na silnici smrti vyroste obchvat, na jižní Moravě opraví také zbytek D1

Silničáři a stavbaři se snaží zprovoznit všechny pruhy v kritickém úsek dálnice...

Řidiči na jižní Moravě musejí i letos počítat s opravami na dálnicích D1 a D2 a také na desítkách dalších silnic. Po 80...

Na brněnském nádraží se chystá obnova vstupní haly za dvě stě milionů

Rekonstrukce hlavní budovy brněnského nádraží v režii společnosti Brno new...

Zatímco na výměně zabezpečovací signalizace na brněnském hlavním nádraží se usilovně pracuje, s historickou výpravní...

Advantage Consulting, s.r.o.
MARKETING ASISTENT - ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 27 000 Kč

Najdete na iDNES.cz