ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Dan Materna, MAFRA

Jih Moravy pokryla ledovka, jedna žena se zranila při pomoci druhé

  • 3
Na jižní Moravě se ráno tvořila ledovka, která si vyžádala nejméně dvě desítky zranění. Některé cesty ve vyšších polohách byly nesjízdné. Podle meteorologů potrvá nebezpečí do čtvrtečního odpoledne.

Problémy s namrzajícím deštěm zaznamenali na Vyškovsku, Blanensku a Brněnsku.

„V hornatějších částech byly některé cesty nesjízdné a došlo k drobným nehodám. U Habrůvky na Blanensku například skončil kamion v příkopu,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek, podle nějž si nehody vyžádaly jen drobná zranění.

Záchranáři také vyjížděli k chodcům zraněným při pádu, takových případů za dopoledne zaznamenali zhruba dvě desítky.

„Na Brněnsku jsme se setkali například i se situací, kdy jedna žena upadla a další, která jí chtěla pomoci, upadla taktéž. V péči jsme tak měli dvě pacientky na jednom místě,“ popsala mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Vážný úraz záchranáři nezaznamenali. „Šlo především o poranění horních a dolních končetin, ale ošetřovali jsme i pohmožděný hrudník či úraz hlavy,“ podotkla Bothová, která vyzývá především starší lidi k opatrnosti. 

Více na Počasí iDNES.cz

„Ve většině případů dojde při pádech jen k pohmožděninám nebo vykloubení, ale hrozí třeba také zlomenina krčku (stehenní kosti), což už může představovat výrazný zásah do života,“ upozorňuje mluvčí.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu hrozí tvorba slabé ledovky při mrznoucím mrholení v částech jižní Moravy a Vysočiny až do čtvrteční 15. hodiny.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.