Dálniční stíhačky mají zpoždění. Uniformu může obléknout sedm modelů

  15:43aktualizováno  15:43
Obálky s nabídkami na nové speciály pro dálniční policii se měly otvírat na policejním prezídiu v úterý v devět hodin ráno. Čtyřkolové "stíhačky" s povelem lovit rychlé řidiče však nabraly zpoždění. Prezídium se totiž rozhodlo upravit zadávací podmínky tak, aby vyhověla i jiná auta než VW Passat.

Policisté teď hlídají na dálnicích ve Volkswagenech Passat. | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Policie ČR nejprve stanovila podmínky ve výběrovém řízení na nákup dvaceti aut pro dálniční policii tak, že požadavkům vyhověl pouze VW Passat. Požadované originální vyhřívané přední sklo (více čtěte zde) má totiž v nabídce jako jediný.

Své požadavky ale policie na základě námitky jednoho uchazeče upravila. Posunuly se také termíny odevzdání nabídek a hlavně také dodání nových speciálů pro dálniční policii.

Nově policie specifikuje svůj požadavek na vyhřívání čelního okna takto: "Požadavek splní každé řešení, které zabrání namrzání výše uvedených skel při provozu vozidla v klimatických podmínkách ČR, zejména s ohledem na jízdu vozidla maximální rychlostí. Podmínkou je vyhřívání dostupné z místa řidiče."

"Na základě upraveného zadání tohoto policejního tendru zvažujeme účast ve výběrovém řízení," oznámila Veronika Jakubcová, mluvčí českého zastoupení BMW.

Sedm modelů ve výběru

Kromě VW Passat, který splňoval požadavky i před úpravami, tak mohou policejní uniformu obléci BMW 3 a 5, Audi A4 a A6 nebo Volvo S60 (kombi V60) a také Opel Insignia OPC.

Podle informací iDNES.cz tak určitě dorazí na policejní prezídium nabídka od Opelu. "Vzhledem k tomu, že došlo ke změně podmínek, určitě nabídku podáme," říká mluvčí českého zastoupení Opelu Martin Hejral.

Ze hry jsou od začátku třeba Škody Superb, které nejsou ani v nejsilnější verzi dostatečně rychlé. Dálniční policie chce totiž povolat do služby i kombíky, které umí uhánět 250kilometrovou rychlostí, největší škodovky jsou v kombi provedení o fous línější (maximálka je 247 km/h).

Kvůli změnám se prodloužil také časový harmonogram. Termín podání nabídek se posouvá o měsíc z původně 10. října na 9. listopadu. Obálky se budou otvírat den nato. Termín dodání aut se mění z 15. prosince letošního roku na 90 dnů od podpisu kupní smlouvy.

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Nejčtenější

NASA píše Italům k výročí tragédie v Janově. Most se hýbal už v roce 2015

Střední část mostu, který byl postaven v 60. letech na rušné dálnici A10, se...

Před rokem v Janově pršelo, Martin Kučera přejížděl chvíli před polednem po Morandiho mostě propojujícím západní...

Obří dodavatel autoprůmyslu věští průšvih. Trh klesá, nevěří ani baterkám

Řešení pro snížení emisí od koncernu Continental

Německý koncern Continental, který patří k největším světovým dodavatelům součástí pro autoprůmysl, připravuje změny....

Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

Škoda Mountiaq

Oranžový obr působí patřičně majestátně. Dojem drsňáka podtrhuje mohutný rám s navijákem, osvětlení v mřížce chladiče a...

BMW 3 dorostlo k ideálu. Potvrzuje, že za velká kola je lepší ušetřit

BMW 330d Touring xDrive

Tradiční vůz řady 3 je pro BMW i v dnešní době jedním z nejdůležitějších modelů. Premiérově jsme se svezli s provedením...

Navigace v mobilu: každá se hodí na něco jiného

ilustrační snímek

Ať už jedete k moři, mimo Evropskou unii, nebo jen do Krkonoš, tato čtveřice navigací do mobilu vás nenechá ve štychu....

Další z rubriky

Porsche vydalo zelené dluhopisy, bude s nimi financovat elektromobilitu

Porsche Taycan

Výrobce sportovních luxusních aut Porsche AG, který patří do automobilové skupiny Volkswagen, vydal svou největší emisi...

Autofotka týdne: Nový Defender vyrobí na Slovensku, tajný už je jen vzhled

Land Rover Defender

Odhalení nového Defenderu je na spadnutí. Na vzhled pokračovatele ikonického modelu Land Roveru jsou natěšení nejen...

Obří dodavatel autoprůmyslu věští průšvih. Trh klesá, nevěří ani baterkám

Řešení pro snížení emisí od koncernu Continental

Německý koncern Continental, který patří k největším světovým dodavatelům součástí pro autoprůmysl, připravuje změny....

Najdete na iDNES.cz