Diskuze

Protesty ve Štrasburku odmítly jadernou energetiku

Několik tisíc lidí demonstrovalo ve Štrasburku za to, aby Evropa ustoupila od jaderné energetiky. Demonstranti vytvořili lidský řetěz kolem budovy Evropského parlamentu a Rady Evropy. Do Štrasburku se sjelo podle organizátorů více než 10 tisíc demonstrantů z různých evropských zemí, z toho asi tisícovka z Německa. Mnoho jich přijelo také z Rakouska a Británie. Policejní odhady sahají jen ke třem tisícovkám.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Milan

22. 10. 2002 10:56
Ach jo...
Jaderný odpad není zneužitelný teroristy (alespoň ve formě, jakou máte na mysli), protože se k tomu nehodí. Co se týče 100 miliard dolarů na válku s Irákem, asi by bylo lepší (podle pisatele) je nevydat a pak si užívat Sadámovy biologické zbraně po celém světě. Tak mě napadá, že Duha & spol. by podle své logiky měla jít protestovat také před Sadámův palác, neb jaderná elektrárna je proti Sadámově atomové pumě úplné neviňátko. BTW: já být terorista, tak na radioaktivní materiál kašlu. Običejné biologické přípravky jsou mnohem učinnější a snadněji se výrábí, přepravují a následně i "aplikují".
0 0
možnosti

cizinec

21. 10. 2002 0:05
Zabejcenost je horsi nez neznalozt
Snad nikde na svete nejsou obyvatele tak zabejceny jako v CR. Totalni odmitani jakekoliv alternativy neni vyraz neznalozti , ale vyraz ceske zabejcenosti. Prave atomovy odpad dela problem, neni zajisten ani proti ekologickym havariim ani proti zneuziti teroristy. Prave na vychode Evropy je ten bordel kolem atomu nejvetsi.
0 0
možnosti

Tomas Ruzicka

21. 10. 2002 8:42
Re: Zabejcenost je horsi nez neznalozt
Jaky bordel kolem atomu? Jaka alternativa v CR? Zneuziti jaderneho odpadu teroristy je tedy vskutku bezna vec.Vy mate porad plnou hubu alternativy ale jak by jste se tvarili kdyby elektrina stala trikrat tolik? Ty budes urcite tvrdit ze tobe by to nevadilo, ale jinym ano.Prijdou ti snad uhelne ekologictejsi?
0 0
možnosti

Tomáš Marný

20. 10. 2002 21:06
Co místo jaderky?
Jaderná energie asi není to nejoptimálnější při získávání elektrické energie. Ale co místo toho. Dle tzv. ekoteroristů bychom se měli vrátit ke kamenné sekeře. Tato doba byla energeticky nejmméně náročná.
p.s.
Nebyla tam taká naše paní Kuchtová z Č. Krumlova? Nebo náhodou byla na testech na BSE?
0 0
možnosti

Jerry

20. 10. 2002 22:04
Re: Co místo jaderky?
Co místo toho? Jaderná fúze přece, ta je na tom s odpady mnohem lépe. Problém je v tom, že projekt ITER, který je v tomto směru asi tak nejdál, potřebuje k dokončení 6-10 miliard dolarů. Na jednu stranu se to zdá hodně, na druhou stranu je dobré si uvědomit, že např. USA hodlají jen na válku s Irákem vynaložit nějakých 100 miliard USD.
Druhou stránkou věci ovšem je, kolik peněz by spolklo řešení případných dalších technických potíží. Nicméně je velice pravděpodobné, že u tohoto zdroje energie nakonec skončíme všichni, doufejme jen, že to nebude trvat moc dlouho.
A nepochybuju, že někdo bude protestovat i proti tomu, je to přece jaderná energie - a je fuk, že převážná část odpadu bude neškodné helium...
0 0
možnosti

jarek

20. 10. 2002 20:44
Otázka
Nemáte někdo tušení kdo je platí ?
Komu tak moc záleží aby jsme nebyli co se energii týče nezávíslí ?
To nejsou řečnícké otázky. Za tím přece někdo stát musí. Vždyť ty lidi nemůžou být až tak blbí jen sami od sebe. 
 
0 0
možnosti

PP

20. 10. 2002 20:50
Re: Otázka
Alespoň částečně si je překvapivě platíme my všichni (např. Duha má jistou státní podporu). Část půjde určitě od nadnárodních ekologických organizací.
0 0
možnosti

Bart

20. 10. 2002 20:34
Čím doma svítějí ???....asi světluškama
No tak to bych hrozně rád vyděl ty všechny jejich domácí spotřebiče a čím je chtějí napájet,když ne elektřinou z atomu.Tito lidé si vesměs představují všechno jednoduše,ať si zkusí žít alespoň měsíc bez elektriky a hnedle změní názor.Bez atomu to prostě dnes už nejde a basta. Když začali jezdit první auta,tak se to lidem taky nelíbylo a teď by zase bez nich nevydrželi.
0 0
možnosti

PP

20. 10. 2002 20:12
:-(
Jaderné elektrárny produkují odpad. Ten je přesně lokalizován a máme ho pod kontrolou (i přes problémy od ekologických teroristů). Můžeme ho dále zpracovávat atd. Kde je odpad z jiných velkých zdrojů energie? Někde. Asi nad námi. Tam nás to už ale nezajímá... Skleníkový efekt? Nebyl prokázán, řekl by pan Bush.
0 0
možnosti

Barclay

20. 10. 2002 20:23
Re: :-(
Ovšem proti jaderné energii protestují většinou stejní lidé, kteří mají jinak plnou hubu globálního oteplování (kde není prokázán vliv člověka - nikoliv, že jev samotný neexistuje). Takže co? Zpátky do jeskyň?
0 0
možnosti

Milan

20. 10. 2002 19:51
Kde je ekologie?
Zajímalo by mě, čím budou nahrazeny kapacity jaderných elektráren a jakou to bude přestavovat ekologickou zátěž životního prostředí a kolik to mě bude stát 1kWH. Máme ve škole sluneční články, které (se slevou pro školství) mají návratnost 100 let. Tolik jistě nevydrží. Kam je pak vyhodím a jak zatěžuje ŽP jejich výroba? 3/4 elektřiny vyrobí během 3 letních měsíců, v zimě (kdy elektriku potřebuju) prakticky nic. Co se stane s vodními toky, pokud na nich bude instalována "dostatečná" kapacita (myslím, že jezy na Labi byly právě kvůli ekologii zamítnuty)? Proč ekologičtí aktivisté odmítli stavbu větrných elektráren (u nás doma - prý narušují ráz krajiny - tak je postavili o 1 km dále na území sousedního státu, a to je jich jen 5). Mají to protestující z vlastní hlavy nebo jen lobují za těžbu uhlí, ropy a zemního plynu?
0 0
možnosti

bruno

20. 10. 2002 20:08
Re: Kde je ekologie?
milán-uš te vidym ják šlápeš ják feferka f klétsi-kolose totši a šarofka sfity--a ekologitska sateš pude nulofa. a slunečny članki dáruj školnykovi!
0 0
možnosti