Lezla jim žebra a byly vyděšené. V USA zachránili jedenáct vězněných dětí

  12:25aktualizováno  12:25
Americká policie o víkendu vysvobodila z osady v Novém Mexiku jedenáct zubožených dětí ve věku od jednoho do patnácti let. Ve špíně a bez jídla žily na odlehlém pozemku se třemi ženami, které jsou zřejmě jejich matkami, a dvěma ozbrojenými muži. Jednoho z nich policie hledala pro únos dítěte.

„Jsem policajtem třicet let, ale něco takového jsem ještě neviděl. Neuvěřitelné. Byly hubené, lezla jim žebra, byly ve velmi špatném hygienickém stavu a velmi vyděšené,“ popisuje místní šerif Jerry Hogrefe.

Fotogalerie

Děti byly tak vyhladovělé, že vypadaly jako uprchlíci ze země třetího světa, pokračuje. Kromě jídla či vody neměly boty a místo oblečení jim musely stačit špinavé hadry. Podle všeho však nejde o běžence, ale Američany. 

Neví se, jak dlouho na odlehlém pozemku v osadě Amalia na hranicích Nového Mexika a Colorada žily, ani jak přesně se tam dostaly. Policie se tam chtěla vydat už dlouho, musela však čekat na povolení k prohlídce. To podle CNN přišlo v pátek díky pátrání po jiném dítěti a zprávě, která jim přišla: „Hladovíme, potřebujeme jídlo a vodu.“

V karavanu pod zemí netekla voda a nešla elektřina

Místo, kde je tři ženy a dva muži drželi a o které se v minulosti zajímala i FBI, policie podle BBC popsala jako karavan zahrabaný v zemi a zakrytý foliemi, kde nefungovala elektřina a netekla voda. „Jediné jídlo, které jsme v tom špinavém karavanu viděli, bylo pár brambor a krabice rýže,“ dodal šerif s tím, že ženy policie odvedla k výslechu a poté propustila. 

Dva muže Lucase Mortena a Siraje Wahhaje, kteří u sebe měli velké množství zbraní, rovnou zatkla. Po Wahhajovi už přitom pátrala policie v Georgii, protože unesl svého tříletého syna Abdula Ghaniho. Ten však podle CNN nebyl mezi vězněnými dětmi. Morten pak byl obviněn z ukrývání uprchlé osoby. Oba muže také policie obvinila z několika trestných činů v souvislosti s týráním dětí. 

Šerif pro server ABC řekl, že „ženy a děti měly zřejmě vymytý mozek a cítily se ohrožené muži, kteří měli obydlí pod kontrolou“. „Dali jsme dětem svou vodu a jídlo, které jsme měli. Byly to ty nejsmutnější životní podmínky a chudoba, které jsem kdy viděl,“ řekl také šerif pro agenturu AP s tím, že „upřímně neví, kdy děti naposledy jedly“. Nyní se o ně stará místní sociální úřad.

Vězněné děti v Kalifornii se mohly umýt dvakrát ročně. Tety jsou v šoku

Případ z Nového Mexika není v poslední době ojedinělý. Letos v lednu policie v Kalifornii zachránila třináct dětí, které jejich rodiče věznili a mučili hladem. Některé děti byly v době policejního zásahu připoutány řetězy k postelím a podle pozdějších výpovědí se mohly umýt dvakrát ročně.

V březnu pak taktéž v Kalifornii policisté objevili deset dětí, které měli jejich rodiče podle žalobců škrtit, bít a střílet na ně kuší. Prováděli na nich však i mučení, které používali američtí agenti, takzvaný waterboarding.

Policie děti našla v osadě Amalia na hranicích Nového Mexika a Colorada.

Policie děti našla v osadě Amalia na hranicích Nového Mexika a Colorada.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mladík natočil z auta medvěda v Beskydech, ohlas na síti ho šokoval

Muž natočil medvěda v Beskydech. Byl plachý a utíkal

Mladík jedoucí v autě před třemi dny v Beskydech kousek od Visalají natočil na mobil medvěda. Záznam zveřejnil na...

Útočník zabil v novozélandských mešitách 50 lidí, přes čtyřicet je zraněno

Střelba v mešitách v novozélandském Christchurch měla několik obětí.

Při střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zemřelo 50 lidí. Dalších 48 utrpělo zranění. Policie...

Vodním skútrem zabil dívku, platit jejím rodičům ale mladík nechce

Vodní skútr, na kterém dva mladíci narazili do pramice.

Šárka Jarolímková každé ráno vstane a pošle totožnou SMS zprávu. Píše Christophovi Steinertovi, mladíkovi, který v...

Nizozemská policie zadržela muže podezřelého ze střelby v Utrechtu

Sedmatřicetiletý Gokman Tanis, kterého nizozemská policie kvůli útoku v...

Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které v pondělí zahynuli tři lidé a...

Po pádu etiopského boeingu zemřelo všech 157 lidí, včetně čtyř Slováků

V Etiopii se krátce po startu z hlavního města Addis Abeby zřítilo letadlo...

Letadlo etiopské letecké společnosti se v neděli zřítilo krátce po startu z hlavního města Addis Abeby. Na palubě bylo...

Další z rubriky

Český lyžař v Alpách srazil Švéda. Muži praskla aorta, na místě zemřel

Horská záchranná služba ve francouzském horském středisku  Avoriaz (28.4.2016)

Ve francouzském zimním středisku Alpe d’Huez v neděli po kolizi s českým lyžařem zemřel 45letý Švéd. Informoval o tom...

Nizozemská policie zadržela muže podezřelého ze střelby v Utrechtu

Sedmatřicetiletý Gokman Tanis, kterého nizozemská policie kvůli útoku v...

Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které v pondělí zahynuli tři lidé a...

Odvrácená strana demonstrace za klima – transparenty a kelímky v kašně

Takhle vypadala kašna před Buckinghamským palácem - místem, kde v pátek...

Demonstrace Fridays fo Future jsou symbolem boje za zlepšení klimatu a životního prostředí na Zemi. Symbolem boje za...

Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet
Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet

Kašel a smrkání, vyrážka a bolest bříška. S těmito zdravotními problémy se pediatři ve svých ordinacích setkávají nejčastěji a potrápí kdejakého starostlivého rodiče. Jaký je jejich standardní průběh, kdy hrozí případné komplikace a lze nákazám předcházet?

Najdete na iDNES.cz