V hlavním městě byl Mohamed nejoblíbenější, pokud dítě dostalo jedno „křestní“ jméno, upozornil německý regionální list Berliner Morgenpost. Dostal se z šestého místa na první, když přeskočil například Louise či Emila.
V kategorii, kde Společnost pro německý jazyk (GfdS) brala současně v potaz i prostřední či další jména (Němci často dávají dětem více křestních jmen), se v Berlíně na prvních třech pozicích umístil Alexander, Maximilian a Paul. V tomto žebříčku se tedy nerozlišuje samostatně například Paul-Alexander, Paul-Johann či Paul-Peter jako na sobě nezávislá samostatná "vícejména".
Mohamed se dostal vysoko v žebříčcích „křestních“ jmen také v Brémách, Hamburku, Severním Porýní-Vestfálsku, Sársku a Hesensku. Napříč celou zemí vedl mezi prvními jmény chlapců Ben, mezi dívkami Emma.
V celkovém pořadí v rámci celého Německa, kde organizace zohledňovala všechna jména a jejich tvary, obsadilo mezi chlapci jméno Mohamed 24. místo. Růst výskytu jména je konstantní a mohl by znamenat, že se do roku 2021 nebo 2022 Mohamed umístí v první desítce, řekla manažerka GfdS Andrea-Eva Ewelsová.
Na vrcholu žebříčku popularity se nyní mezi dívkami udržela Marie, mezi chlapci vystřídal Maximiliana Paul. Novými přírůstky do nejlepší desítky byla například Johanna či Henry.
Výsledky z loňska i minulých let ukazují současný trend, že oblíbenost jmen se v Německu šíří zejména směrem ze severu na jih a východu na západ. Přitom tam podle jazykovědců rodiče svým dětem dávají spíš jména typická pro generaci jejich prarodičů.
Jména jako Charlotte, Frieda, Karl nebo Oskar, původně často používaná na východě, se tak nyní propracovala na západ. Dále třeba Finn, Henry či Ella, které se nejčastěji objevovaly na severu, bylo možné nyní najít v žebříčcích jižních spolkových zemí.