17:20
Americam Airlines pohřešuje dvě letadla, United Airliners pohřešují jedno letadlo. Do budovy Světového obchodního centra narazily dopravní letadla Boeing 767, nasazované na kratší a střední vzdálenosti, jedno bylo uneseno z Bostonu (letělo do Los Angeles), druhé teroristé unesli z letiště Deulles.
17:11
Starosta New Yorku: "Ztráty na životech dosahují děsivých rozměrů."
17:08
Podle Evy Dvořáčkové, která žije a pracuje ve Washingtonu, americké sdělovací prostředky píší, že jedno z letadel, která zaútočila v New Yorku, bylo uneseno v Bostonu a druhé na letišti Deulles ve Washington D.C. V jednom bylo 60 a ve druhé 90 lidí a posádka. Útok připisují teroristovi Bin Ládinovi.
17:04
USA uzavírají všechny své zastupitelské úřady ve světě.
16:46
Před ministerstvem zahraničí USA ve Washingtonu vybuchla bomba ukrytá v automobilu. Budova byla už evakuována.
16:41
České ministerstvo obrany svolává krizový štáb.
16:40
Letadlu Českých aerolinií letícím do New Yorku, které z Ruzyně odstartovalo ve 12.35 hodin, nebyl povolen přelet přes Atlantik. Stroj se vrací zpět do Prahy. Zpáteční let z New Yorku byl zrušen.
16:40
Světovým obchodním centrem v New Yorku otřásla čtvrtá exploze.
16:38
Spadla část budovy Pentagonu ve Washingtonu.
16:37
Prezident České republiky Václav Havel je otřesen neslýchaným teroristickým útokem na významné budovy v New Yorku a ve Washingtonu. Podle svého mluvčího sleduje všechny zprávy ze Spojených států.
16:31
Česká policie posílila ostrahu některých budov. "S okamžitou platností jsme nařídili posílit ochranu amerických objektů v Praze," řekla pro radio.iDNES mluvčí policejního prezidia Ivana Zelenáková.
16:28
I druhá, severní, věž Světového obchodního centra v New Yorku se zřítila.
16:26
Všechny zaoceánské lety do Spojených států byly odkloněny nad Kanadu. Veškerá letadla, která byla nad územím USA ve vzduchu, dostala příkaz přistát na nejbližším letišti. Letový provoz tam je zastaven.
16:09
Jedna ze dvou výškových budov Obchodního centra, které patřilo k nejvyšším stavbám na světě, se zřítila. Manhattan je zahalen do hustého dýmu.
16:02
Jedna z budov Světového obchodního centra v New Yorku padá.
15:58
Americké úřady potvrdily, že budovu Pentagonu v hlavním městě Washingotnu zasáhlo letadlo a že to byl teroristický útok.
15:50
Palestinci popřeli svou účast na atentátech.
15:46
Americké úřady zahájily evakuaci budovy Pentagonu, Bílého domu a státní pokladny.
15:45
K útoku na obchodní centrum v New Yorku se přihlásila radikální palestinská organizace Demokratická fronta za osvbobození Palestiny. "Byl to teroristický útok na naši zemi," řekl prezident USA George Bush na improvizované tiskové konferenci.
15:08
Do druhé věže Obchodního centra v New Yorku narazilo další letadlo. O obětech nejsou dosud žádné informace. Obě budovy explodovaly a hoří.
14:50
Letadlo naletělo do budovy Světového obchodního centra v New Yorku. Část budovy explodovala. Zatím nejsou informace o mrtvých a zraněných.