21:26
Z bezpečnostních důvodů byl pro veřejnost a vozidla uzavřen Pražský hrad. Zpřísněná bezpečnostní opatření se týkají i prezidenta Havla. "Zasedl krizový štáb Pražského hradu, který rozhodl o zvýšení bezpečnostních opatření, ochrany a ostrahy prezidenta," řekl Havlův mluvčí Ladislav Špaček.
21:24
Podle prvních informací při teroristických útocích zahynuly tisíce lidí. Úřady tají počty mrtvých a raněných z bezpečnostních důvodů. Důvody nevysvětlily.
21:23
Ministr zahraniční Kavan vyjádřil nejhlubší soustrast americkému lidu a rodinám obětí. V dopise šéfovi americké diplomacie Colinu Powllinu doufá, že bezprecedentní akt násilí bude potrestán.
21:21
V sídle Severoatlantické aliance byly skasány vlajky členských zemí na půl žerdi. Policie zároveň zablokovala všechny přístupy do areálu NATO v Bruselu. "Po 11. září 2001 nebude už nic jako před 11. zářím 2001," řekl nejmenovaný činitel aliance.
21:16
Informace o počtu mrtvých a zraněných stále chybějí. Nemocnice jsou přeplněny. Kupříkladu jedno zdravotnické zařízení ve Washingtonu přijalo do 21. hodin 30 zraněných, někteří jsou nyní na operačním sálu.
21:11
Všechny mezinárodní letecké společnosti buď zrušily lety do USA, nebo se je snažily přesměrovat přes jiná území. Británie a Belgie zakázaly všechny lety přes Londýn a Brusel. Izrael uzavřel svůj vzdušný prostor cizím letadlům na nejméně 24 hodin.
21:08
Lidé nosí květiny k budově americké ambasády v Praze, aby uctili památku obětí teroristického útoku. Ambasáda je uzavřena do odvolání a hlídají ji policisté.
21:06
Papež Jan Pavel II. odsoudil teroristické útoky: "Prosím Boha, aby vás všechny Američany v této hodině utrpení a zkoušky podpořil." Dodal, že se modlí za duše obětí.
21:04
Francie posílila bezpečnostní opatření, chrání nejdůležitější úřady a prostranství.
21:01
Americký prezident Bush, který jednal o dalším postupu na letecké základně v Louisianě, přistál velitelství leteckých sil v Offuttu v Nebrasce. Jeho žena a dcery jsou prý na bezpečném místě, které je utajováno.
20:59
Počítačový analytik, který byl během útoku v 70. patře mrakodrapu, popisuje, jak si zachránil život: "Seběhl jsem těch 70 pater. Venku mne doslova odmrštila tlaková vlna. Chtěl jsem zachránit nějakou ženu, ale nebyl jsem toho schopen. Nic jsem neviděl, všude byla tma."
20:55
Desítky zoufalých obyvatel New Yorku se tísní u telefonních budek, aby daly zprávu svým příbuzným, neboť ve městě nefungují mobilní telefony. Desetitisíce zaměstnanců se nemohou dostat domů, zůstávají uvězněny ve svých úřadech. Ve městě nefunguje doprava, uzavřeny jsou tunely a fungují pouze dva mosty.
20:44
Američané v Chicagu hromadně nakupují v supermarketech, tankují naftu i benzin. Problémy s elektronickými sítěmi přetrvávají.
20:40
Do Prahy se vrátilo letadlo Českých aerolinií, které z Ruzyně odstartovalo ve 12.35 hodin a letělo do New Yorku. Nebyl mu totiž povolen přelet přes Atlantik.
20:27
Italské letištní úřady po útocích ve Spojených státech zrušily lety na Blízký východ a povolaly zpět letadla, která již směřovala do USA. Milánské letiště odpoledne přerušilo přijímání zavazadel.
20:26
Teroristické útoky ve Spojených státech odsoudila i Čína. Prezident Ťiang Ce-min vyjádřil Američanům a jejich vládě soustrast.
20:18
Starosta Washingtonu vyhlásil ve městě výjimečný stav. Americké námořnictvo vysílá několik křižníků na obranu pobřeží.
20:03
ČSA zrušily let pravidelné linky OK 0286 s odletem 23:59 do izraelského Tel Avivu včetně zpátečního letu. Letadlo v Tel Avivu je uzavřeno.
20:02
Teroristé mohou být spojeni se saúdskoarabským miliardářem Usámou bin Ládinem a jeho organizací. Agentuře Reuters to sdělil americký představitel s kontakty na tajné služby. Existují náznaky, že odpovědnost za atentáty nesou lidé se spojením na bin Ládina, prohlásil nejmenovaný představitel. Podle něj je však přesto zatím příliš předčasné říci jednoznačně, kdo za atentáty stojí.
20:01
Británie do odvolání zakázala veškeré civilní lety nad Londýnem.
19:37
Všechna letiště v USA jsou uzavřena. Po celé zemi byly uzavřeny i všechna turistická centra, například Disney World na Floridě. V Chicagu, L.A., Bostonu, Clevelandu a Minneapolisu byly uzavřeny mrakodrapy.
19:25
Agentura AP upřesnila, že na Světové obchodní centrum se zřítila letadla společnosti American Airlines. Boeing 767, let č. 11 s 92 lidmi na palubě, který letěl z Bostonu do Los Angeles, a Boeing 757, let č. 77 z Washingtonu do L.A. se 64 lidmi na palubě. Stroj společnosti United Airlines, let č. 175 se 65 lidmi na palubě, který letěl na trase Boston - L.A., se zřítil na blíže neurčeném místě. Spekuluje se, že spadlo na Pentagon. Druhé letadlo této společnosti Boeing 757, let č. 93 z Newarku do San Franciska se 45 lidmi na palubě, se zřítilo 130 kilometrů jihovýchodně od Pittsburgu.
19:22
Palestinský vůdce Jásir Arafat řekl v Gaze: "Je to neuvěřitelné neštěstí. Dotýká se to našich srdcí. Nejsem schopen vyjádřit své pocity. Pomáhej jim bůh." Nevyloučil, že by Americe pomohl najít útočníka.
19:19
Český Telecom zaznamenal výrazný nárůst telefonátů do USA. Síť je podle mluvčího Vladana Crhy plně vytížená, používají se i záložní linky.
18:57
Podle Pavla Myšáka z cestovní kanceláře America Tour, největšího touroperátora do USA v Čechách, nebyl v letadle, které dnes z Prahy odlétalo a bylo vráceno, žádný jejich klient. "Jinak máme v New Yorku osm lidí s naším průvodcem. V tuto chvíli by měli být právě na Manhattanu. Co s nimi je ale nevíme, bohužel se nedá do New Yorku dovolat. V žádné z budov však teoreticky být neměli - polde plánu měli mít okružní plavbu okolo Manhattanu," dodal.
18:50
Newyorské nemocnice jsou zavaleny zraněnými. Stovky lidí byly do nemocnic přivezeny s rozsáhlými popáleninami.
18:49
"Sedíme uzavřeni v kanceláři. Manhattan komunikačně mimo mailu prestal fungovat. Podzemní dráha, autobusy a všechny přístupové cesty jsou uzavřeny. Na ulicích je celkem klid (37street a Avenue of the Americas). Každý se snaží někam dovolat, dát zprávu, že je v pořádku. Auta jezdí po ulicích, lidi nakupují donuty a kafe. Tady cca 40 ulic od apokalypsy je téměř normalní život. Samozřejmě všechny počítače máme otevřeny na zpravodajství. Televize CNN a rádio prerušly vysílání. Vysílají pouze reportáže týkající se teroristického útoku. Burza měla to štěstí, že ani nezačala. Zatím se nic neděje, ale časem budeme řešit, jak domů," píše z Manhattanu Mirek Tvarůžek.
18:40
Prezident USA George Bush potvrdil, že veškeré ozbrojené síly na území Spojených států i v zahraničí mají nejvyšší pohotovost.