18:32
Mluvčí českého ministerstva obrany Milan Řepka řekl, že ministr Tvrdík se ještě nevrátil ze Slovenska. Až se vrátí, převezme řízení krizového štábu ministerstva obrany.
18:29
Mluvčí CzechTradu Jan Mach iDNES řekl, že jejich kancelář v Chicagu byla uzavřena. Na místě nefungují mobilní telefony ani internet.
18:28
Japonská armáda je v pohotovosti, protože v zemi je řada amerických vojenských základen.
18:26
Nemocnice ve Washingtonu vyhlásily mimořádný stav. Jsou zavaleny zraněnými.
18:20
Americko-kanadská hranice je uzavřena.
18:19
Mezinárodní letiště v Los Angeles bylo uzavřeno.
18:18
Americká NASA uzavřela Kennedyho vesmírné středisko na Floridě, zabednila budovy a 1200 zaměstnanců poslala domů.
18:14
Evropská unie svolala na středu mimnořádné bezpečnostní zasedání ministrů zahraničí.
18:13
Starosta New Yorku nařídil evakuaci dolní části Manhattanu. Bezpečnost vyklidila metro i lodě.
18:05
Společnost United Airlines potvrdila, že ztratila druhé letadlo. Na lince číslo 77 z Washiungtonu do L.A. cestovalo 64 lidí a posádka.
18:03
Před budovou americké ambasády v Praze hlídkuje podle zpravodaje iDNES asi 10 policistů.
18:02
Americko-mexická hranice byla uzavřena.
17:56
Newyorské nemocnice vyzývají všechny dárce, zoufale potřebují krev.
17:54
Izrael evakuoval všechny svoje ambasády po celém světě.
17:53
Ruský prezident Vladimir Putin svolal mimořádnou poradu silových ministerstev (vnitra, obrany, mimořádné události a zahraničí).
17:53
Afgánské ortodoxní islámské vládní hnutí Taliban se od útoků distancovalo a tvrdí, že terorista Bin Ládin za útokem nestojí.
17:49
Policie v L.A. vyhlásila mimořádnou pohotovost. V New Yorku a ve Washingtonu byly přerušeny dodávky plynu. V New Yorku jsou navíc zavřeny všechny mosty a tunely.
17:48
Spojené státy ve sdělovacích prostředcích přiznaly, že nikdy nepočítaly s teroristickým útokem civilních letadel. Pentagon vyhlásil nejvyšší stupeň ohrožení, tzv. Charlie.
17:45
Sdělovací prostředky v USA informují, že letadla, která zaútočila na New York, byla typu Boeing 757. První let č. 93 z New Yorku do San Franciska, druhý let č. 175 z Bostonu do L.A., Američanům chybí ještě jedno letadlo. Je možné, že je ještě ve vzduchu. Proto měly všechny ostatní lety příkaz přistát na nejbližším letišti a zůstat tam.
17:44
Všechny veřejné budovy ve Washingtonu byly uzavřeny.
17:43
Jan Kavan: "Obchodní centrum srtálo v nejlidnatější části New Yorku, ztráty na životech osobně odhaduji jako velmi, velmi, velmi vysoké."
17:43
V 19 hodin se sejde Bezpečnostní rada České republiky, přítomni budou ministr zahraničí, obrany a vnitra, vicepremiér.
17:40
Ministr zahraničí Jan Kavan útoky odsoudil a řekl, že podle jeho informací nebyl zraněn ani zabit nikdo z Čechů ve státní službě. Na všech českých ambasádách, zejména na Blízkém východě, byla přijata minořádná opatření.
17:39
Přestože palestinský vůdce Jásir Araft je útoky v USA zděšen, tisíce Palestinců na západním břeh Jordánu a v pásmu Gazy oslavují útok. Volají: Bůh je velký.
17:36
"Ráno když jsme jeli do práce zhruba kolem 8.50 hodin jsme viděli severní dvojičku jak hoří. Vypadalo to relativně nevinně. Jako kdyby hořela jen jedna kancelář. Během deseti minut vše nabralo neuvěřitelné obrátky. Před našima očima vybuchla druhá dvojička," popsala pro iDNES jedna ze svědkyň útoku.
17:35
Společnost American Airlines pohřešuje celkem 156 cestujících a dvě posádky.
17:34
Společnost United Airlines potvrdila, že u Pittsburgu v západní Pensylvánii spadlo její letadlo.
17:31
Generální tajemník NATO George Robertson nařídil evakuaci budovy aliance v Bruselu.
17:29
Budovu obchodního střediska v New Yorku denně navštíví zhruba 150 tisíc lidí, pracuje tam asi 40 tisíc. Kolik jich tam bylo v době útoku, není známo.
17:26
Úřady evakuují budovu OSN v New Yorku.