Diskuze

Podpoří Čína anexi Krymu? Sní o ruském plynu, ale bojí se separatistů

Ruská intervence na Krymu postavila Čínu před nelehké dilema. Na jednu stranu je Peking spojencem Moskvy a společně tvoří protiváhu Západu. Přímá podpora anexe Krymu, která by Číně pomohla získat levně ruský plyn, by ale mohla povzbudit separatistické oblasti Číny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Už Wirnitzer skončil válku Rusko  - Čína?

0 0
možnosti

Moc by mě zajímalo, zda všichni ti, co tu schvalují zabrání Krymu Putinem, schvalují také zabrání Sudet Hitlerem. Argumenty jsou prakticky stejné.

3 6
možnosti

Je to zcela jiný případ:

1. Sudety neměly v rámci tehdejšího Československa autonomii, tedy vlastní parlament a vládu.

2. Nebylo uspořádáno žádně referendum o odtržení sudet.

3. Sudety nebyly historicky součástí Německa.

6 3
možnosti

Rus a Američan se nechají na 100 let zmrazit. Když je rozmrazí, jdou si koupit noviny. Rus čte na titulní stránce: "V USA už po páté vyhráli volby komunisté." Má z toho hroznou radost a podá je vítězně Američanovi.Ten je prolistuje a vrátí mu je na stránce s velkým nadpisem: "Nové nepokoje na čínsko-polské hranici."

2 0
možnosti

Cina koupi plyn za americky dluhopisy... to vam bude svanda, az bude Obama vyhrozovat Putinovi sankcema nad bilionem dolaru dluhu...

Z toho se pak jiste Putin sesype strachy. A v Evrope bude najedou plynu dost malo.

1 0
možnosti

Má to dva háčky: Je to sice nemorální, ale USA si může dovolit dluhy neplatit. My si to dovolit nemůžeme, USA ano. Taková je prostě realita.

Druhý háček je ten, že si je toho vědomo i Rusko, a velice pochybuji, že by mělo o nějaké větší množství amerických dluhopisů zájem.

2 0
možnosti
Foto

Takové ty "řečičky", že lidská práva se mají řešit jen pokud to neškodí ekonomice atd.

ae lehce říkají, ale...

Jakmile se to dotkne konkrétního jedince, tak děsně naříká, skučí a volá o pomoc...

Pokud ale my Češi budeme uvažovat stylem "nehas , co tě nepálí ", pak se nám také může stát, že až NÁS něco začne pálit, tak se na nás ostatní "vybodnou"...

A to už se párkrát v historii stalo...Rv

4 1
možnosti

Jestliže tvrdíte, že pouze my Češi uvažujeme "nehas, co tě nepálí", tedy jestliže si myslíte, že nikdo jiný takhle neuvažuje, tak se Vás táži, na které planetě žijete. Asi na nějaké hodně vzdálené. Na té planetě, kde žiji já, tak uvažují skoro všichni. Například v Mnichově se na nás všichni vybodli, přestože jsme měli několik dní po vzorně provedené mobilizaci.

3 0
možnosti

A91d86a62m 70S71t35a46v86a

14. 3. 2014 4:07

Ať s tím souhlasíme nebo ne, EU svým zasahováním do Majdanských událostí jednoznačně přistoupila na imperiální politiku.

4 3
možnosti

Tak trochu ale implikujete, co si máme myslet, že ano ? :-)

3 0
možnosti

Putin pozval jako pozorovatele na Krym francouzské lepenovce a rakouské Svobodné.  Zajímavá výběr...

http://mobile.euobserver.com/news/123453

3 0
možnosti

Jasně, a my pak budeme mít plyn asi  z USA - o  to dražší...  Tak hádejte kdo na tom všem vydělá a kterej pit.mec na to doplatí a hlavně zaplatí.... A teď podporujte Ukrajinu.

6 5
možnosti

Poptávka po plynu z USA je tak velká, že oni Evropu nepotřebují. Prodají ho tak jako tak.

0 2
možnosti

Kde tam máte např. americkou armádu přestrojenou za domobranu.

2 1
možnosti

Zvláštní je porovnávat to o čem se debatuje zde v Čechách a o čem debatují lidé na Krymu :-)

Evidentně si každý žije v jiném světě. Zatímco tady se vše točí kolem tzv Krymské okupace a nenáviděného Ruska. Na Krymu mají lidé úplně jiné starosti. Vše se točí kolem referenda, jaké jsou nebo měli být položené otázky, bude dokument platný nebo ne atd..ani slovo o nějaké okupaci. O vojácích se diskutuje úplně v jiných souvislostech, protože bez nich by jim nikdo takové referendum zřejmě nepovolil.

V Každém případě se lidé těší s nadšením a také obavami z rychlých změn a řeší celkem praktické záležitosti. Kdyby lidé v Čechách lépe naslouchali druhé straně, možná by zjistili, že ačkoliv jejich postup není zrovna podle našich západních zvyklostí, na připojení k Rusku se těší skoro všichni. Srovnat se to dá snad jenom s naším vstupem do EU...lidé si od toho slibují vyšší životní úroveň, příliv dlouho očekávaných turistů. no nic na světě není zadarmo, ale nadšení a obavy jsou evidentní.

Dokonce jak vyplynulo z jedné ankety z různých míst na Krymu, tak obyvatele trápí nejvíc těchto 18 otázek:

Ať je situace vyřešena mírovou cestou pro všechny strany.

Strach z provokací. Bude špatné léto? Přijedou turisté? Co se stane s dodávkou zboží, vody, paliv a elektřiny? Co bude s hřivnama? Jaký bude mít bankovní účet? Co se stane s č.u.? Co se stane s SPZ vozu? Jaká budou pravidla na hranici z poloostrova na pevninu? Jak bude vypadat náhradní pas? Jak se budou měnit různé dokumenty? Jaké zákony budou platit na Krymu? Co se stane se stávajícími smlouvami podnikatelů? Co se stane se platy ve veřejném sektoru, důchodů a sociálních dávek? Pokud "to všechno" projde, jak rychle se změny projeví? Jak rychle se postaví most přes Kerčský průliv? Bude pro auta nebo vlaky? Jaká bude výše materiální pomoci a investic.

17 6
možnosti

To je sice hezký, nicméně to neopravňuje Rusko zabírat cizí území.

6 14
možnosti