| foto: Mediahub

Stream uvedl podzimní novinky. Marie Doležalová představí Kafe a cigárko ve videoformátu, Jiří Padevět přiblíží Krvavá léta

Internetová televize Stream dnes představila své podzimní novinky.

"Stream, stejně jako v minulosti, stále stojí na třech pilířích - pohádkách, nfotainmentu a hrané tvorbě," zdůraznil dnes na tiskové konferenci místopředseda představenstva Seznamu Pavel Zima. Také se pochlubil výsledky, které Stream má hlavně v dokoukanosti videí. V loňském roce se pohybovala od 47 do 57 procent, letos to je od 58 do 70 procent. "Ukazuje to, že se víc strefujeme do toho, co uživatelé Streamu chtějí vidět. Pomáhá také to, že každému uživateli stále lépe nabízíme to, co chce vidět," uvedl dnes Zima. Také zdůraznil, že stále stoupá počet přístupů na Stream z mobilů. Meziroční nárůst je 35 - 40 procent. "Zhruba 80 až 90 procent takto přehraných videí je konzumováno na wi-fi, to ukazuje, jak lidé mají stále problém používat mobilní data. Mobilní operátoři tak stále brzdí rozvoj této oblasti a v okamžiku, kdy se to změní, očekáváme ještě větší nárůst," dodal Zima. 

Mezi první novinky Stream.cz patří pořad Cizinci v Česku, který bude mimo jiné moderovat známý standupový komik Tigran Hovakimyan. Pořad se bude věnovat cizincům a menšinám u nás.

Nejzajímavější bude nejspíš, jak divácky, tak obsahově, autorský pořad spisovatele, historika a šéfa nakladatelství Academia Jiřího Padevěta Krvavá léta 1938 - 1953. "Zavede nás na místa, kde se odehrály masakry Čechů ze strany Němců, Němců ze strany Čechů a nakonec Čechů proti Čechům," přiblížil Lukáš Záhoř, šéfproducent Stream.cz. První díl se na Stream.cz objevil včera. 

V Dělnících duše pak Jakub Klingohr bude přinášet příběhy lidí, kteří bojují s depresemi, závislostmi či poruchami osobnosti v psychiatrické léčebně v Bohnicích. 

Prvním seriálem podzimní sezóny bude převedení blogu herečky Marie Doležalové Kafe a cigárko do videopodoby. Seriál začne běžet zítra. 

Na volební strunu pak uhodí kuchař Streamu Míra, který po pořadu Vaříme s Mírou přináší Volíme s Mírou. Další pořady, hlavně hrané seriály, představí Stream postupně během následujících týdnů.