Seriál Doktorka Kellerová na TV Barrandov - absurdní fraška za nula nula prdlačky

  12:34aktualizováno  21. července 15:17

Pilotní díl nového krimi seriálu na TV Barrandov Doktorka Kellerová se nás snaží přesvědčit (po vzoru Ládi Hrušky, nebo Jirky Babici), že když nemáte na zajímavou výpravu, dobrou kameru a příčetného scénáristu, dejte do seriálu známé herce jako Kateřinu Brožovou, Jana Šťastného, Miroslava Etzlera či Marka Vašuta a máte vystaráno. Bohužel, známé obličeje přitáhnou diváky na první dobrou, ale seriál na tom postavit nemůžete.

Doktorka Kellerová je sedmnáctidílná série o psychiatričce, psychoterapeutce, soudní znalkyni a soukromé detektivce v jedné osobě, která na pozadí svých nevyřešených osobních problémů řeší problémy svých pacientů. K tomu jí sekunduje další soudní znalec (Jan Šťastný opět v roli neškodného ňoumy) a bývalý manžel (kde jinde by se mohl objevit Marek Vašut, než v tomto seriálu).

Doktorka Kellerová svojí „nekvalitou“ stvořila novou definici špatného televizního seriálu. Nevěřil jsem, že je to možné, ale v tomto seriálu nefunguje nic. Opravdu vůbec nic. Mnohé scény naprosto popírají logiku:

“Pane doktore ztrácíme pacienta, co máme dělat? Vy jste tady doktor (?!!), starejte se, přineste defibrilátor!” Chvilka ticha, bez jakékoliv akce, kromě toho, že se herci navzájem pozorují, je zakončena další větou “Smrt nastala v…”

Podobně pak vykreslení arogantního lékaře tak, že když na chodbě potká manželku zemřelého, snaží se jí vyhnout a když se mu to nepovede odbude ji větou “Váš manžel zemřel, to se stává i při operaci slepého střeva, na shledanou.”, popřípadě třikrát zopakuje (dvěma různým lidem) větu “Nechápu, proč já se s vámi bavím”.

Být doktorem, tak se moc těším, až se mi pod ruku dostanou scénáristé Roman Olekšák, nebo Valeria Schulczová. I když podle toho jak si ti dva představují chování lékařů, v životě žádného nepotkali.

Prostoduchý (omlouvám se, ale jinak to opravdu popsat nejde) scénář (tedy pokud vážně nějaký byl a seriál není nakonec produktem pouhé improvizace) nezachránily ani herecké výkony. Už jen proto, že hlavní představitelku hraje Kateřina Brožová, která už od dob Života na zámku má jen dvě herecké polohy - divně zírající a divně překvapeně zírající. Ostatní herci se to snaží zachránit, a tak přehrávají takovým způsobem, že jsem s láskou vzpomínal na Horsta Fuchse z teleshoppingu - býval totiž věrohodnější i při miliontém zvolání “To snad není možné!”.

Bohužel, když už herci nepřehrávali, tak zase pro změnu reagovali naprosto nepatřičně, jako když doktor (v podání Justina Svobody) zjistí, že někdo zfalšoval jeho podpis, zmůže se akorát na flegmatické konstatování: “Hm, tak to asi mohl být akorát doktor Mráz.” Očividně je tato praxe v nemocnici tak zaběhlá, že to nikomu vrásky nedělá.

Tohle je samozřejmě chybou režisérského vedení, ale podle filmografie režiséra Alberta Vlka, vlastně můžeme být rádi, že se herci při smutných scénách nesmějí.

Hudba pak jako kdyby vypadla z východoněmeckých kriminálek osmdesátých let, takže alespoň něco nám připomíná, že jde o krimi seriál. Škoda jen, že dramatickou hudbu slyšíme i v situacích, kdy Jan Šťastný zve na rande jednu ze sestřiček.

To, že dosáhla Doktorka Kellerová skoro půl milionu diváků je výsledkem chytré strategie TV Barrandov. Svoje hity si totiž nechávají na letní sezonu - a tak pokud divák nechce po dvacáté vidět Chalupáře (Klidně po milionté, pořád jsou o tisíc procent lepší), vyzkouší TV Barrandov. Ten den se muselo opít hodně lidí a ani se jim nedivím. Něco tak příšerného člověk každý den nevidí. Mrzí mě akorát to, že těch 52 minut mého života už mi nikdo nevrátí.

Seriál podle Pavla Koutského nezachrání ani účast osvědčených tváří. (ČTK/Fotobanka ČTK/Šimková Veronika)


 

Oficiální anotace:

Psychiatrička Lýdie Kellerová, v podání herečky Kateřiny Brožové, zanechává za sebou svou minulost a začíná zcela nový život, se kterým je spojena soukromá praxe v oboru soudního znalectví. Spolupracuje nejen s policií, ale také se soudy, a dostává se tak k případům, které jsou už na první pohled velmi komplikované. Musí tak častokrát rozklíčovat, zda se jedná pouze o právní problém, nebo je v tom hlubší, psychologická podstata. Prostřednictvím spletitých lidských osudů jednotlivých postav sedmnácti dílů tak proniká k nevšedním problémům a strastem.

Mimo tyto případy však v jejím životě sehrávají důležitou roli i osobní vztahy. Osud jí přivede do cesty nového muže, od kterého si však Lýdie Kellerová drží jistý odstup a jejich pohled na společný vztah je v mnohém velmi odlišný. Do velmi otevřené, avšak zcela přátelské roviny se dostává rovněž se svým parťákem, který působí jako soudní znalec v oboru interny a chirurgie. V neposlední řadě sehraje v jejím novém životě jistou úlohu i její exmanžel v podání Marka Vašuta.


Doktorka Kellerová (TV seriál)

Drama / Psychologický / Krimi

Česko, 2016, 17x50 min

Režie: Albert Vlk

Scénář: Roman Olekšák, Valeria Schulczová

Aktuální hodnocení na ČSFD: 67%

Autor:

Označení „česká Greta“ mě neuráží, řekla klimatická aktivistka v Rozstřelu

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Známe výherce soutěže, který se vydá na exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Sedm her velké soutěže, kterou uspořádaly iDNES.cz a CK S.E.N u příležitosti třiceti let svobody, připomnělo v průběhu...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Jak obejít povinnost. Majitelé psů přemýšlejí, jak čip vyříznout z kůže

Strážníci kontrolují povinné očipování psů v Ostravě.

Do povinného čipování všech psů zbývají poslední tři měsíce. Na internetu už ovšem lidé vymýšlejí, jak nařízení obejít....

Další z rubriky

Ředitelka Czech Press Phota si za podobou soutěže stojí, i navzdory kritice

PŘÍRODA A VĚDA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (single) Lukáš Zeman, volný fotograf –...

Ředitelka soutěže Czech Press Photo Veronika Souralová, kterou kritizuje několik předních českých fotografů, si stojí...

Přední čeští fotografové se nechtějí účastnit Czech Press Phota

PŘÍRODA A VĚDA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (single) Lukáš Zeman, volný fotograf –...

Několik předních fotografů se odmítá zúčastnit jubilejního 25. ročníku soutěže Czech Press Photo. Soutěž podle nich...

Slovenský parlament schválil nový tiskový zákon, vrací právo na odpověď

Ilustrační snímek

Slovenští politici, vysocí státní úředníci a další představitelé veřejných institucí opět získají právo na zveřejnění...

Číňané mohou kontrolovat Empresa Media a Médeu, rozhodl antimonopolní úřad

Jaromír Soukup

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz