Nejlepším hercem v reklamě je Tomáš Jeřábek, uspěly slovenské agentury

  10:00aktualizováno  11:59
Nejvíce ocenění ve 24. ročníku reklamní soutěže Zlatá pecka si odvezla slovenská agentura Istropolitana Advertising. Nejlepším hercem v reklamě se stal „zlý bankéř“ Tomáš Jeřábek. Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace předala v pražském klubu Lávka ve středu 24 cen.

Herečka Valerie Zawadská předala cenu za Nejlepšího herce v reklamě v soutěži Zlatá pecka. Za vítěze Tomáše Jeřábka ji převzal Martin Přikryl z agentury Werk camp. (20. února 2019) | foto: AČRA MK

Porota udělila agentuře Istropolitana Advertising za prezentaci Moje dieťa a vánoční vizuál pro Citroën dvě pecky v kategoriích tiskové inzerce a jiného PR a dále i cenu za nejlepší internetový formát a cenu akademickou.

Další slovenská agentura Zaraguza získala tři pecky za tiskovou inzerci knih Lindeni, vlastní firemní prezentaci a internetovou reklamu pro Baliarne obchodu z Popradu.

Fotogalerie

Dvě pecky má Omnicom Media Group za product placement KFC a Coolwave a Möbelixu nová Kolbenka a stejný počet si odváží i This is Locco za tiskovou inzerci a internetovou reklamu pro Nadaci otvorenej spoločnosti a House of DaVinci.

Ale měli co slavit i kreativci z agentury THIS IS LOCCO, Wiktor Leo Burnett či DARK SIDE, doplnila Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace v tiskové zprávě.

Večerem již tradičně provázel Jakub Kohák, který si sem ještě v boxerských rukavicích odskočil z tréninku na utkání v O2 aréně. 

Za dvojici letošních čestných předsedů poroty, bratry Cabanovy, přítomné pozdravil Michal Caban.

Na 156 přihlášených reklamních prací posuzovali, kromě bratrů Cabanů, střihač Alois Fišárek, režisér Karel Janák, fotograf Adolf Zika, režisér a producent Viktor Tauš, kameraman Vladimír Smutný a další.

Letos přibylo především přihlášek do kategorie www a multimédií. „Digitální komunikační platformy jsou pro klienty velmi atraktivní, protože svých cílů dosahují rychleji, relativně levně a zasahují svou cílovou skupinu snadněji než například v klasickém médiamixu,“ uvedl předseda digitální poroty Tomáš Jindříšek.

Cenu Nejlepšímu herci v reklamě, o které rozhoduje 15 tisíc diváků v hlasování organizovaném Českým národním panelem a Nielsen Admosphere, získal Tomáš Jeřábek.

Cenu za vítěze, kterému divadelní představení neumožnilo na slavnostní večer dorazit, převzal Martin Přikryl z agentury Werk camp.

Vítězi dýchal na krk jeho herecký „parťák“ Tomáš Měcháček, na třetím až pátém místě se pak umístili Sabina Remundová, Jiří Langmajer a Iva Kubelková.

Loni se stal nejlepším hercem v reklamě Ivan Trojan.

Diváci vybírali z 80 účinkujících. „Herec a hlavně herečka reklamu osvěží,“ řekla členka Herecké asociace Valerie Zawadská, která cenu předávala.

Soutěž kreativity v reklamě Zlatá pecka, pořádaná Asociací českých reklamních agentur a marketingové komunikace, hodnotí to nejlepší, co v české a slovenské reklamě za uplynulý rok vzniklo.

Autoři: ,

S námi se budou lidé mít jako v Bavorsku, láká Svoboda před eurovolbami

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Další z rubriky

Děti svatbu gayů vidět nesmějí, rozhodla televize. Pořad neodvysílala

Ilustrační snímek

Alabamská veřejná televize (Alabama Public Television - APT) odmítla odvysílat díl oblíbeného kresleného seriálu pro...

Videoreportáž: Jak se předávaly ceny Bloger roku 2018

Bloger roku 2018

Po roce na stejném místě, v podobný čas. Blogerský večírek přilákal tradiční návštěvníky i nováčky. Na sraz dorazila...

Webový přenos hokejového utkání vyprovokoval hackery, zaútočili na web ČT

Čeští hokejisté (v bílém) se brání švýcarskému náporu.

Web České televize se v úterý stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost. Hlavním cílem útočníků byl...

Najdete na iDNES.cz