Podcast Vinohradská 12 oslavil sté vydání a půl milionu stažení

  12:00aktualizováno  12:00
Denní zpravodajský podcast Českého rozhlasu oslavil v pondělí vydání sté epizody. Z podcastu se rychle stal jeden z nejúspěšnějších audio pořadů na českém internetu. Od dubnového startu překonal hranici půl milionu stažení.

Moderátorka a hlavní tvář podcastu Lenka Kabrhelová a ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný (27. 8. 2019) | foto: ČRo - Anna Kolarová

„Podcast Vinohradská 12 si rychle získal své publikum. Ukazuje se, že jdeme správnou cestou a nabídli jsme posluchačům další atraktivní službu, která vychází ze současných zahraničních trendů v distribuci i výrobě audio obsahu. Podcasty se těší rostoucí oblibě nejen v USA, ale také ve Velké Británii nebo ve Švédsku. Dlouhodobou strategií Českého rozhlasu je nabízet obsah na co nejvíce platformách a oslovovat díky tomu co nejširší publikum,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Jubilejní díl tvůrci pojali trochu netradičně, v roli hosta vystoupila moderátorka a hlavní tvář podcastu Lenka Kabrhelová. „Máme ohromnou radost z toho, že posluchači mají o Vinohradskou 12 takový zájem a doufáme, že to je znamení, že se v Česku začínají podcastové vody hýbat a pomůžeme tak i jiným projektům,“ uvedla vedoucí podcastové skupiny.

Z podcastu se rychle stal jeden z nejúspěšnějších audiopořadů na českém internetu. Od dubnového startu překonal hranici půl milionu stažení. Nejúspěšnější epizoda - povídání s Jankem Rubešem o tom, jak se daří Praze pod náporem turistů - pak přesáhla 22 tisíc stažení.

Podcast Vinohradská 12 vychází každé ráno v šest hodin na webu iROZHLAS.cz. Lidé jej také mohou odebírat v podcastových aplikacích jako Spotify či Apple Podcasts.

„Český rozhlas na formát podcastů sází a chystá i další. Přes podcasty můžeme přivést nové mladé publikum i k tradičnímu rádiu,“ poznamenal ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný a prozradil, že se příznivci Vinohradské 12 mohou těšit i na jednu novinku.

Poslední zářijový den totiž připadá na mezinárodní den podcastů a Český rozhlas pořádá speciální akci na jejich oslavu Podcast Session 2019. Jedním z hlavních bodů programu bude živé natáčení epizody Vinohradské 12.

„Jsme v oblasti rozhlasového zpravodajství tak trochu experiment, takže se těšíme, že vyzkoušíme další formu - živý rozhovor a nasazování sound designu, který pro nás skládá Martin Hůla,“ prozradila Lenka Kabrhelová. Další program Podcast Session Českého rozhlasu organizátoři postupně zveřejní na adrese podcast.cz a na Facebooku.

Autor:

Drogy mi vzaly nejlepší roky života, řekl zpěvák Penk v Rozstřelu

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

To se nedalo poslouchat. Zaorálek odešel ze schůzky s čínským velvyslancem

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (28. srpna 2019)

Nový ministr kultury z ČSSD Lubomír Zaorálek jednal v pondělí s čínským velvyslancem kvůli rušení koncertů českých...

Zahrajte si na komunistického cenzora a vyhrajte cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Další z rubriky

Newton Media může díky aplikaci nově monitorovat i sociální média

Ilustrační snímek

Společnost Newton Media, která se zabývá analýzou tradičních a digitálních médií, přichází s novým nástrojem pro...

MAFRA se nemusí omlouvat Langerovi za článek o korupci

Ivan Langer, bývalý ministr vnitra

Mediální dům MAFRA se s konečnou platností nemusí omlouvat ani vyplácet odškodnění bývalému ministru vnitra Ivanu...

Discovery Channel mění logo

Televizní kanál Discovery Channel představil nové logo

Společnost Discovery Channel představuje novou tvář. Tou oslavuje dědictví značky, zdůrazňuje, co za ní stojí, a její...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz