Výstavbě tramvajové trati brání soukromý pozemek

Barrandov - Začátek výstavby tramvajové trati na Barrandov je stále v nedohlednu. Plánovaná podoby trati mají koleje vést přes malou část soukromého pozemnku paní Mili Čadové. Inženýring dopravní systémy ho chtějí od této Čechokanaďanky pochopitelně vykoupit za částku jedenáct milionů korun, kterou vykupovali i ostatní soukromé pozemky. Ode všech majitelů má IDS pozemky už odkoupené a všichni údajně pochopili, že se jedná o veřejně prospěšnou stavbu a cenu nijak nešponovali. Nervy na dohady měla jen Mila Čadová, která chce zhruba třikrát tolik než jí firma nabízí - 30 milionů korun. Stavební úřad s ní teď vede vyvlastňovací řízení.

"Na co by mi to bylo! Nenechám se okrádat, i když vím, že je to veřejně prospěšná stavba. Navíc oni chtějí pronájem na tři roky a víte jaký tam bude bordel, když se bude stavět, říká Mila Čadová. Ale podle právníka IDS Marka Nespaly je na připomínky pozdě. "Paní Čadová měla mít připomínky, když se schvaloval územní plán, ale to mlčela. Teď, když se vede vyvlastňovací řízení, tak má námitky," říká Nespala.

Podle Čadové ovšem její celý pozemek ztratí na atraktivnosti a tedy i na ceně. Na pozemek bude špatný přístup stejně jako k hlavní budově a podle plánů dokonce i některé budovy přijde.

"My děláme pro paní Čadovou maximum. Nechápe když zastupitelstvo rozhodne v územním plánu, že vykoupit se mohou jen poměrné části pozemků a je na to jen tolik peněz, tak nemůže koupit téměř všechno a za takovou sumu, říká technický ředitel IDS Jindřich Hozák.

Vyvlastňovací řízení skončí na jaře. V Praze je to po revoluci druhý podobný případ. Poprvé to byl činžák před strahovským tunelem, kde se majiteli podařilo cenu vyhnat na 40 milionů korun.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video