ilustrační snímek | foto: Shutterstock

České školství má zezelenat. V plánu je zařazení dosud okrajové výuky o klimatu

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Zeptejte se středoškoláků, jaký problém je nejvíce pálí, a mnozí vám odpovědí: klimatická změna. Ve škole se o­ ní toho ale podle nedávného průzkumu Člověka v tísni příliš nedozvědí. To by se mohlo změnit. Zástupci učitelů vyjednávají s ministerstvem školství, aby se výuka o změně klimatu stala plnohodnotnou součástí rámcových vzdělávacích programů.

„Pokud máme dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050 (cíl EU – pozn. red.), potřebujeme, aby se do toho zapojili všichni. Tedy i­ mladí lidé, kteří vyjdou ze školy,“ vysvětluje ředitel vzdělávacího centra Tereza Petr Daniš, který o tom s ­ministerstvem školství jedná.

Budoucí ministr školství Petr Gazdík (STAN) myšlenku podporuje. „Nemá to ale být tak, že přibude hodina toho a hodina onoho. Musí se změnit rámcový vzdělávací program a školní vzdělávací programy, aby školy měly možnost včlenit do různých hodin prvky praktického života,“ řekl Gazdík MF DNES.

V dějepise můžou probrat konflikty, k­ nimž docházelo kvůli nedostatku přírodních zdrojů. V matematice počítat efektivitu zdrojů energie.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video