Úterý 26. května 2020, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 26. května 2020 Filip

Online reportáž

18:43
Vážení čtenáři, vážené čtenářky. Vzhledem k uklidnění situace ukončujeme i naši on-line reportáž. Další dění budeme zaznamenávat v běžném zpravodajství. Děkujeme vám za pozornost.
18:39
Podle fotografa iDNES.cz je situace v ulicích klidná. Místy se objevují už jen malé skupinky demonstrantů s vlajkami.
18:37
Podle internetové služby Durchgezählt přišlo na demonstraci Pegidy na břehu Labe u sídla saské zemské vlády 6000 až 8000 lidí.
18:17
Situace na Mánesově mostě se již uklidnila. Téměř všichni demonstranti odešli.
18:11
Policisté po demonstrantech požadují urychlené vyklizení Mánesova mostu.
18:08
V současné době se již skupiny demonstrantů rozcházejí. Před Úřadem vlády je situace klidná. Uzavřen je stále Mánesův most.
18:02
Na akci v dolní části Václavského náměstí se dnes sešlo podle policie přibližně 1200 lidí, organizátoři hovoří o více než dvojnásobném počtu.
17:54
Skupinu demonstrantů podporující uprchlíky policisté raději doprovází na Klárov. Obávají se možných střetů s odpůrci imigrace.
17:52
Organizátoři demonstrace na podporu premiéra Sobotky akci oficiálně ukončili, na místě však zůstává několik desítek lidí, uvedl reportér iDNES.cz. Policie se snaží jejich rozchod organizovat, transparenty doporučuje ponechat na místě. Albertov policisté kvůli obavám před střety s odpůrci islámu zcela uzavřeli.
17:45
Vzájemné pokřiky a skandování obou táborů demonstrantů se ozývá na Mánesově mostě. Policisté včetně těžkooděnců oba tábory drží od sebe.  Skupinka demonstrantů, kteří skandují proti uprchlíkům, čítá zhruba 50 lidí. Lidí, kteří demonstrují za solidaritu s uprchlíky, je asi sto.
17:31
Podle iniciativy Ne rasismu jde ulicí 17. listopadu asi 200 radikálních odpůrců islamizace a uprchlíků.
17:17
  • K Úřadu vlády dorazili také podporovatelé Evropské unie. (6. 2. 2016)

    K Úřadu vlády dorazili také podporovatelé Evropské unie. (6. 2. 2016) / Autor: Josef Kopecký, iDNES.cz

17:16
Na demonstraci na podporu premiéra Bohuslava Sobotky se před úřadem vlády sešlo 60 až 80 lidí. Policie kvůli možnému střetu s extremisty prostor uzavřela.
17:15
Z Hradčanského náměstí se nemohou dostat příznivci Bloku proti islámu. Je jim tak znemožněno dojít k Úřadu vlády. Důvodem je obava policistů ze střetu této skupiny s podporovateli uprchlíků. Uvedl to fotograf iDNES.cz, který je na místě.
17:09
Asi 2000 lidí dnes v centru Varšavy demonstrovalo proti přistěhovalcům, zatímco na nedaleké manifestaci antifašistů a stoupenců liberální migrační politiky se sešel dav asi stovky lidí. Podle listu Gazeta Wyborcza se ze středu města ozývalo skandování "Pláče Anglie, pláče Francie, takto končí tolerance". Policie zasahovat nemusela.
17:06
Z bezpečnostních důvodů byla uzavřena stanice metra Malostranská.
17:06
Na Klárově se sešlo zhruba 800 příznivců iniciativy Ne rasismu.
17:04
  • K Úřadu vlády dorazili také příznivci premiéra Bohuslava Sobotky. (6. 2. 2016)

    K Úřadu vlády dorazili také příznivci premiéra Bohuslava Sobotky. (6. 2. 2016) / Autor: Josef Kopecký, iDNES.cz

17:01
Na akci Sluníčkem a kávou proti kalašnikovu a nenávisti společně vyjádřili podporu umírněnému kurzu premiéra Bohuslava Sobotky vůči migrantům jak příznivci sociální demokracie s oranžovými vlajkami tak lidé inklinující názorově od středu doprava, kteří přinesli vlajku NATO, Evropské unie a Spojených států amerických.
17:01
Na Klárov dorazila skupina demonstrantů podporující uprchlíky. "Je tu asi tisícovka lidí," hlásí z místa fotograf iDNES.cz. Policie zahradila ulici. Znepřátelené skupiny na sebe pokřikovaly, jinak je situace klidná.