ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Neočkované děti ohrožují spolužáky. Parazitují na naší společnosti, říká lékařka

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Stalo se to před třemi lety. Do školky v pražských Řepích přijali chlapce bez povinného očkování. Jeho matka tehdy slíbila, že očkování doplní. Jenže nedoplnila. Školka pak dostala pokutu od hygieny a matka musela chlapce odhlásit. Stačilo ale počkat rok, než bude její syn předškolák, a zapsat ho znovu, tentokrát bez jakýchkoli překážek. Od roku 2017 musí totiž všechny děti rok před zahájením první třídy nastoupit do školky. A je jedno, zda jsou očkované, nebo ne. A to je problém.

„Někteří rodiče, kteří nechtějí své děti očkovat, si počkají, až bude dítěti pět let, tedy až bude v povinném, posledním roce předškolního vzdělávání. Poté přijdou svoje dítě teprve přihlásit,“ vysvětluje ředitelka jedné karlovarské mateřské školy Zdeňka Tichá. Několik takových dětí do její školky aktuálně chodí.

Povinný poslední rok ve školce má proto podle něj velký význam. Podobný názor zastává většina ředitelů mateřských i základních škol. Jenomže podle některých zákon o povinném předškolním vzdělávání nepomohl.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video