"Jednoznačně odmítám, aby konec mého působení ve vrcholovém vedení policie byl jakkoliv spojován s osobou pana Janouška, případně s jeho dopravní nehodou," uvedl Husák. Při nehodě Janoušek vážně zranil ženu a navíc utíkal před policií (o nehodě čtěte zde).
Lessy při oznamování Husákova odchodu neřekl, že by jeho náměstek do vyšetřování nehody nějak zasahoval (více o Husákově odchodu čtěte zde). Už loni se ale vysoký policejní důstojník dával do spojitosti s podnikatelem kvůli schůzce, kde se Husák setkal s pražskými politiky a údajně i Janouškem.
"Spekulativní spojování oznámení mé rezignace s dopravní nehodou podnikatele Janouška považuji za mimořádně nešťastné, protože již v prosinci roku 2011 jsem nabídl policejnímu prezidentovi, že v případě potřeby související se změnami na prezidiu odejdu po vzájemné dohodě z funkce náměstka policejního prezidenta," prohlásil Husák.
Husák popřel i loňské setkání s Janouškem v Obecním domě. Podle něj šlo jen o "krátké a náhodné setkání s poslancem Borisem Šťastným, panem Tomášem Hrdličkou a panem Milanem Richterem". Janoušek tam prý nebyl (o schůzce najdete více zde).
Vladislav Husák byl v minulosti policejním prezidentem. Rezignoval v březnu 2007, kdy neustál tlak kvůli několika kauzám. MF DNES ho například několik dní po zavedení bodového systému přistihla při jízdě rychlostí 190 kilometrů v hodině.
Spekulovalo se také o tom, že vynášel citlivé informace o některých případech. Rezignovat se ale rozhodl až poté, co se mluvilo o jeho údajné nečinnosti v kauze Františka Mrázka. Ačkoli prý věděl, že podnikateli hrozí smrt, nijak nezakročil.
Poté se stal náměstkem šéfa cizinecké policie, od poloviny roku 2008 ji vedl. Do funkce Lessyho náměstka se vyšvihl loni v březnu.