Monsport podá trestní oznámení kvůli řečem o rozkrádání majetku H-Systemu

  14:47aktualizováno  15:15
Správce konkurzní podstaty po H-Systemu Josef Monsport podá trestní oznámení. Vadí mu řeči o rozkrádání konkurzní podstaty. Monsport nechtěl upřesnit, na koho přesně oznámení podává, ale jedná se například o senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) a zřejmě i člena družstva Svatopluk a obyvatele Horoměřic Martina Junka.

Zástupci bytového družstva Svatopluk jednali s konkurzním správcem společnosti H - System Josefem Monsportem. (30. července 2018) | foto:  Dan Materna, MAFRA

Monsport iDNES.cz sdělil, že mu vadí lži, které se o něm v posledních dnech šíří. Především má na mysli řeči o rozkrádání konkurzní podstaty. Podle Monsporta přitom dotyční dobře vědí, že jejich výroky se neprokázaly, neboť jejich podaná trestní oznámení byla odložena.

Ačkoli členové družstva Svatopluk a někteří politici mluví o prodávání majetku pod cenou již několik let, Monsportovi došla trpělivost ve chvíli, kdy si přečetl vyjádření starostky Velkých Přílep Věry Čermákové (STAN), která mluvila o rozkrádání majetku bez toho, aby kauzu blíže znala.

„Musí to skončit, protože dotyční, na které to budeme podávat, nepochybně vědí a mají informaci od policie opakovaně, že nic takového se neprokázalo. S podobnými tvrzeními poprvé přišel v rámci svého trestního stíhání Smetka (zakladatel H-System Petr Smetka - pozn. red.) a trestní soudy tyto nesmysly a jejich konstrukce vyvrátily a naopak odsoudily Smetku samotného na dvanáct let,“ shrnul Monsport.

Rozčílená je i Ištvánková

Konkurzní správce také kritizoval, že zástupci družstva Svatopluk porušili slib, který dostal před třemi týdny po společném jednání v Černínském paláci. „Když odcházeli z místnosti, tak jsem je požádal, abychom se v rámci udržení solidního prostředí mírnili ve svých výrocích. Pánové to tehdy přislíbili. Uplynuly čtyři dny a v souvislosti s opuštěním věřitelského výboru finančním úřadem opět rozjeli kampaň,“ řekl Monsport. Od té doby výroky proti němu pokračují, proto mu teď došla trpělivost a rozhodl se trestní oznámení podat. 

Upřesnil, že trestní oznámení zatím není hotové. Měl by ho podat do dvou týdnů. Monsport nechtěl upřesnit, koho by se měla týkat, ale shrnul, že v něm bude zmíněn senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) a ostatní, kteří v posledních týdnech mluvili o rozkrádání  konkurzní podstaty.

Monsport shrnul, že společně s ním podává trestní oznámení i zvláštní správkyně Iva Ištvánková. „Velmi nelibě a lživě se o ní vyjadřoval senátor Čunek v souvislosti s jednu kauzou, kterou zpracovávala. Jednalo se o dílčí prodej majetku z konkurzní podstaty, takže i ona je velice rozčílená,“ dodal Monsport.

Čunkovi trestní oznámení udělalo radost

Čunek iDNES.cz sdělil, že netuší, že se na něj nějaké trestní oznámení chystá, ale je za to velice rád. „Při rozplétání tohoto trestního oznámení se budou dokazovat jednotlivé skutky, které správce udělal, a tam se znovu a pod policejním dohledem popíše celá kauza,“ řekl Čunek.

Senátor přitom již v minulosti na Monsporta trestní oznámení podal, nicméně policie ho odložila. Trvá si ale na svém, že v daném případě šlo o nevýhodný prodej a že rozhodně nešlo o postup s péčí správného hospodáře.

Server iDNES.cz před časem informoval o tom, že na Monsporta bylo v minulých letech podáno několik trestních oznámení a další trestní oznámení členové družstva Svatopluk zvažují kvůli údajnému rozprodání několika pozemků pod cenou.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Zoufalství na dálnici. Sedíte a brečíte, vyprávějí manželé o nocích v Polsku

Eva Ševcová s manželem Janem. Celou cestu do Polska a zpět byla za volantem...

Měla to být vysněná dovolená. Kvůli porouchanému autu se z ní však stal horor. Pětičlenná rodina uvázla na polské...

Češi stáli tři dny u dálnice v Polsku a čekali na pomoc. Porouchalo se jim auto

Čeští turisté, kteří čekali v Polsku na pomoc.

Pětičlenná rodina z Náchoda na svou cestu z dovolené jen tak nezapomene. Při cestě od Baltského moře se jí v Polsku...

Teenager přišel při protestu o oči, jeho obličej zasáhlo 52 gumových broků

Šestnáctiletý Rufo Chacon zraněný při střetu demonstrantů s...

Šestnáctiletý Rufo Chacón začíná zapomínat, jak vypadají barvy. Teenager přišel před čtrnácti dny o oči během protestu...

NATO omylem vyzradilo, v kterých zemích a na jakých základnách má atomovky

Americké jaderné zbraně v Evropě

Dokument, který na internetu uvedl, co neměl, je už zase stažen. Ale už je to venku: pět zemí, šest základen, na nich...

Zavraždil přítelkyni a fotky mrtvoly zveřejnil. Instagram je neumí smazat

Sedmnáctiletá Bianca Devinsová, kterou zavraždil její přítel a snímky mrtvoly...

Instagram má problémy s odstraněním explicitních fotografií těla sedmnáctileté středoškolačky, kterou v neděli večer...

Další z rubriky

Myslím, že se to vyřeší dnes, slibuje Babiš. Sejde se v Lánech se Zemanem

Prezident Miloš Zeman (vpravo) přijal 11. července 2019 na Pražském hradě...

Premiér Andrej Babiš doufá, že na středeční schůzce s prezidentem Zemanem se problém s výměnou ministra kultury vyřeší....

Senát vytáhl do boje proti Zemanovi. Projedná ústavní žalobu na prezidenta

Prezident v projevu na francouzské ambasádě chválil navrhovaného českého...

Počínáním prezidenta Miloše Zemana, které je podle některých politiků již v rozporu s Ústavou ČR, se bude odpoledne...

Léky dostupné ihned i v té nejmenší lékárně. Stát chystá novelu zákona

Ilustrační snímek

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) předloží ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) na konci srpna novelu zákona o...

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.

Najdete na iDNES.cz