Diskuze

Dokážeme skokově ochladit Zemi, ale je to nebezpečné, varuje expert

Geoinženýring zná nástroje, kterými se skokově dá ovlivnit klima na naší planetě. Jeho nejtvrdší forma však může být hodně nebezpečná a jen těžko můžeme odhadnout všechny její důsledky. Lehká forma geoinženýringu by však mohla pomoci například se suchem, říká krajinný inženýr Martin Dočkal z ČVUT.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RP

No jo jako komunisti, ti také chtěli poroučet větru a dešti, následky se řeší pomalu dodnes. Ale úsměvná je arogance ekoteroristů, kteří si myslí, že člověk tady něco ovlivňuje. Ani není dokázáno, že má člověk na oteplení jakýkoli vliv a myslí si, že by zemi dokázali ochladit. :-D

0 1
možnosti
PJ

Kdyby krajinu neobhospodařovali jak idioti, tak nějaké ochlazování nemusí řešit. Spíš než skokově ochladit Zemi by potřebovali skokově ochladit svoje palice.

1 0
možnosti
JS

Ovlivneni slunecniho zareni.? .haha..a jsme u Chemtrails. Tedy u stopach po letadlech, ktere zustavaji hodiny viset ve vzduchu a nerozpousti se. Podle nekterych, jsou to nano latky vypoustene z letadel, aby zahalily oblohu. Pravda ci ne? V kazdem pripade, pry namerili zvysene stopy hliniku v pudach , kde se tzv. 'chemtrails' vyskytuji. At je to pravda ci nepravda, zde je to uvedeno, diskutuje se o tom a je mozne, ze to jiz nekdo zkousi.

2 2
možnosti
PJ

Dnes už se neřeší jestli se chemtrails praktikuje nebo ne, ale kdo a proč.

0 2
možnosti
AK

"poručíme větru, dešti" kde jsem to už slyšel 8-o

1 0
možnosti
KV

K35a43m24i79l 35V98r68b16a

24. 12. 2018 17:47

Příroda se postará za nás. při výbuchu sopky Krakatoa v 19. století se celosvětově snížila průměrná teplota o 1,2 stupně...

1 0
možnosti
MK

Jenze velke zemedelske podniky porad hospodari stylem po nas potopa. Puda je pro ne jen substrat, do ktereho narvou metraky prumyslovych hnojiv. Velke rodne lany se nezmensuji, spis naopak, aby do nich bylo mozne vjet jeste tezsimi stroji.

2 0
možnosti
MK

Bohuzel toto je znamo mezi odborniky uz nejmene 40 let a verejnost se o tom dovida taky dost dlouho, ale skutek, az na nepatrne vyjimky, utek.

0 1
možnosti
IS

Nějak postrádám zmínku u hluboké orbě ta měla vždy velký vliv na vsakování vody v krajině. V ČR se už několik let neorá a jen podmítá rostlina, která se do hlíny zakultivuje. Na hnojení se použije chemie a místo humusu máme jen nepropustný jíl plný chemických hnojiv.

2 0
možnosti
DM

To je taky pravda. Nicméně celá věc je komplikovanější. Jednak je potřeba vyprodukovat více potravin, tzn. zvýšit výnosy, ale na druhou stranu je velká část lánů využita na produkci průmyslových plodin (řepka, kukuřice). A zase jsme u centrálního plánování (dotací, případně povinného přimíchávání "bio"paliv a podobných hovadin). Možná, že kdyby se plochy, na kterých se pěstují energetické plodiny, zčásti využily na méně intenzivní pěstování potravin a zčásti se zpět změnily na remízky, zalesnily atd., tak by to klimatu prospělo více, než pokusy s MEŘO, biomasou atd. No a další věc, která by pomohla vodnímu cyklu je, aby vznikaly vsakovací nádrže (trativody) u každého rodinného domu, případně nějakým způsobem i ve městech. To jsou ty miliony kubíků vody, které v krajině chybí a navíc s narovnáním řek apod. způsobují povodně. Co třeba povinné zatravňovací dlažby na parkovištích u supermarketů? Nevsáknou toho zas tolik, ale rozhodně více než nepropustný asfalt / beton.

2 0
možnosti
PM

P50e35t98r 19M49a39c41h

22. 12. 2018 15:45

Klasicka ukázka lidské nedospělosti. Pokud člověk, který se staví odborníkem na ovlivnění klimatu prohlásí, že na Sibiři by se na oteplení mohli těšit, tak Bůh s námi! Není snad větší průšvih než tající permafrost.;-(

0 0
možnosti