Postižená žena málem přišla kvůli karlovarskému pošťákovi o příspěvky

  11:34aktualizováno  11:34
Na dva důležité dopisy z úřadu práce marně čekala sedmdesátiletá Helena Dolečková z Karlových Varů. Jelikož sama dlouhá léta na poště pracovala, tak ihned věděla, kam má zavolat. A nestačila se divit.
Občas udělá botu, ale je to pracant. Tak zhodnotil mluvčí České pošty Ivo Mravinac mladíka, který začal roznášet poštu v Charkovského ulici. (Ilustrační foto)

Občas udělá botu, ale je to pracant. Tak zhodnotil mluvčí České pošty Ivo Mravinac mladíka, který začal roznášet poštu v Charkovského ulici. (Ilustrační foto) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Česká pošta se totiž právě chystala vrátit nevyzvednuté dopisy zpátky odesílateli.

"Zeptala jsem se, jestli tam náhodou nepřišly na moji adresu doporučené dopisy. Ve schránce jsem totiž nenašla žádné oznámení. Lístek se neválel ani na zemi," řekla Helena Dolečková, která nemůže chodit.

V dopisech z úřadu práce jí přitom právě poslali podklady, které jsou nutné pro vyřízení sociálního příspěvku.

Pošťákovi se k nám nechce, myslí si obyvatelé domu

Helena Dolečková ví i o dalších problémech v domě, kde bydlí. Sousedka například nedostala do schránky poštovní poukázky na rodinné přídavky v hodnotě 12 tisíc korun. Pohozené poukázky ležely v dešti na schodech před hlavním vchodem. "Na donášku pošty si stěžují lidé i z okolních paneláků u Meteoru," upozornila seniorka.

Spolu s obyvateli domu má pro situaci, která trvá přes měsíc, logické vysvětlení. Poštovnímu doručovateli jeden z obyvatel před časem vyhrožoval fyzickým napadením. A tak prý do Charkovské ulice číslo 10 raději nikdo nechodí.

Když seniorka zavolala na pracoviště k vedoucí doručovatelů, tak se dozvěděla, že doručovateli se do domu opravdu nechce.

Česká pošta pro to má oficiální termín - řízené nedoručování.

"Časté jsou případy, kdy pošta nemusí doručovat, protože by prokazatelně mohlo dojít k ohrožení zdraví či života zaměstnanců. Na vesnicích je vcelku častá situace, kdy je poštovní schránka až za vrátky do zahrady, kde na doručovatele cení tesáky pes," vysvětlil mluvčí České pošty Ivo Mravinac.

Jedné vesnice na Žluticku se týká řízené nedoručování kvůli části cesty. Ta je v rukou soukromého majitele, který neumožní pošťákům projet k několika domům.

Nakonec se ale ukázalo, že v případě Charkovské ulice číslo 10 a okolí je vše úplně jinak. Ivo Mravinac se zapojil do téměř detektivního pátrání a zjistil, že za vše může mladý pošťák v zácviku.

Mladý klučina občas udělá botu

"Pošta postupně zavádí alternativní doručovací síť - zejména po doručování letáků a také novin. Proto je od začátku roku řada změn i v obsazení doručovacích okrsků na Karlovarsku. Na uvedené adrese více než měsíc pracuje mladý klučina. Zaučuje se - a občas udělá jednoduše řečeno botu. Na našem doručovacím depu tak evidujeme dvě stížnosti: že nezvonil při dodání rekomanda a pouze vhodil oznámení o uložení zmíněných zásilek na poště," vysvětlil mluvčí.

Uznává, že to jistě v pořádku není. Ale protože jinak je prý mladík šikovný pracant, doručovací depo se s ním prozatím nerozloučilo.

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Zemřel Niki Lauda, trojnásobný šampion formule 1 a idol generací

Rakouský jezdec Niki Lauda (vpravo) a britský závodník James Hunt na velké ceně...

Trojnásobný vítěz mistrovství světa formule 1 Niki Lauda zemřel ve svých 70 letech. Rakouská tisková kancelář citovala...

Další z rubriky

Stačí vložit novou chlopeň. A vada je odstraněna bez operace, říká kardiolog

MUDr. Michael Želízko od roku 1992 vede oddělení Intervenční kardiologie na...

Měl jsem štěstí zažít obrovský technologický pokrok v našem oboru, říká kardiolog Michael Želízko z pražského IKEM. V...

Minus šest tisíc učitelů. Absolventi vysokých škol volná místa nezaplní

Ilustrační snímek

Školství čeká v příštích letech vlna odchodů do důchodu, učitelů je každým rokem méně. Už nyní jich chybí na školách...

Češi odvolili, koho poslali do europarlamentu se dozví až v neděli v noci

V Česku skončily ve 14. hodin eurovolby. Začíná sčítání hlasů. (25.5.2019)

V Česku skončil druhý den voleb do Evropského parlamentu. Zájem o volby do Evropského parlamentu však nebyl ani jeden...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz