Předseda ČSSD Jan Hamáček a bývalá ministryně školství Petra Buzková, dříve...

Předseda ČSSD Jan Hamáček a bývalá ministryně školství Petra Buzková, dříve také nejpopulárnější politička v zemi, při setkání ke třicátému výročí znovuobnovení sociální demokracie. | foto: Josef Kopecký, iDNES.cz

Facebook je obrovské nebezpečí pro demokracii, řekl ministr Hamáček

  • 370
Sociální sítě a Facebook jsou podle ministra vnitra a šéfa ČSSD Jana Hamáčka škodlivé. „Facebook je dnes obrovské nebezpečí pro demokracii,“ řekl doslova Hamáček v Lidovém domě při setkání k 30. výročí znovuobnovení ČSSD a listopadových událostí roku 1989.

Na setkání dorazila také bývalá ministryně školství a dříve také nejpopulárnější politička Petra Buzková, která je dnes advokátka. Působí ve společnosti VKS Legal.

„Svět nám utíká pod rukama. Lidé přestávají mít jistotu, o co se můžou opřít a čemu mohou věřit,“ prohlásila Buzková. Varovala před tím, jakým způsobem se dnes šíří zcela nevěrohodné informace, spíše dezinformace.

„Fenomén řetězových e-mailů je ještě horší než Facebook,“ k tomu Hamáček. Hlavní cíl sociálních sítí je podle něj společnost co nejvíce fragmentovat kvůli lepšímu zacílení reklamy.