V Chorvatsku kolabovala doprava. Řidiči strávili hodiny v dlouhých kolonách

  10:06aktualizováno  18:22
Řidiče mířící k moři do Chorvatska čekaly v sobotu dlouhé kolony. Ve směru na jih země zcela kolabovala doprava, upozornil ráno ústřední automotoklub ÚAMK. Na jednom místě byla dokonce několik desítek kilometrů dlouhá a řidiči se mohli zdržet okolo sedmi hodin. Odpoledne se ale situace uklidnila, kolony se tvořily již jen v okolí Záhřebu ve směru do Slovinska a ČR.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Robert RambousekMF DNES

Problémy začínaly ještě před chorvatskými hranicemi. „Mezi slovinským městem Ptuj a hraničním přechodem Macelj stojí řidiči v jedenáctikilometrové koloně a zdržení ve směru do Chorvatska je tam okolo tří hodin,“ informoval web s informacemi pro motoristy v 11:00.

O dvě hodiny později web uvedl, že se kolona zkracuje. Zdržení zažil také ten, kdo mířil ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja, stejné to bylo i v opačném směru. V odpoledních hodinách se čekací doba podle ÚAMK snížila na hodinu.

V samotném Chorvatsku byla situace ještě horší: zácpy se tvořily na několika místech před dálničními mýtnými branami. Dvoukilometrová kolona byla před mýtnou branou Sveta Helena na dálnici A3 ve směru od Maďarska na Záhřeb.

Příjezd do Záhřebu po dálnici A2 ve směru hraničního přechodu Macelj zase blokovala dopravní nehoda a na obchvatu kolem města kompletně zkolabovala doprava. zkolabovala doprava na obchvatu Záhřebu. Kolem 14:30 SELČ se kolony tvořily již jen u mýtné brány Záhřeb-Lučko ve směru do Slovinska a dál do Česka.

Podobná situace byla u tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou, kde se táhla kolona dlouhá 30 kilometrů. Řidičům se doporučovalo sjíždět z dálnice A1 na exitu 12 na Gospič a pokračovat k moři po staré silnici 50. Kvůli nehodě v serpentinách na 234. km se vytvořila šestnáctikilometrová kolona i v opačném směru.

Dopravní kolaps byl hlášen také z ostrova Krk jak na vjezdu, tak výjezdu, a z některých měst na pobřežní silnici.

Problémy s dopravou hlásí Rakousko i Itálie

Kolonám se však nevyhnuly ani okolní země. Například lidé mířící z Mnichova po obchvatu A99 si postáli ve směru na Itálii a také u hraničního přechodu s Rakouskem ve směru na Salzburg. Podobně to vypadalo na dálnici A8 u Rosenheimu a jezera Chiemsee ve stejném směru. Volně průjezdná nebyla ani dálnice A3 u Regensburgu a Deggendorfu ve směru na Pasov a rakouský Linz.

Řidiči na Taurenské dálnici A10 v Rakousku museli čekat na několika místech ze Salzburgu na Villach. Situace se zlepšila i na Pyhrnské dálnici A9 ve směru z Linze na Graz u Micheldorfu a Selzthalu. Průjezd Vídní jen ve směru do Česka blokuje dál dopravní omezení u Práterského mostu.

S dopravními komplikacemi musejí motoristé dál počítat při cestě po Bavorsku, zácpy se od rána tvořily na dálnicích v okolí Mnichova a cestou do Rakouska. Silný provoz s kolonami je nadále i v severní Itálii, zejména pak na alpské Brennerské dálnici A22 v úseku mezi Bolazenem a Roventem ve směru na Veronu, a také od Verony směrem do Rakouska..

Značka ukazuje na doporučený výjezd z dálnice ve směru na Split

Značka ukazuje na doporučený výjezd z dálnice ve směru na Split

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Utajená auta policie lze snadno odhalit. Jejich značky chybí v databázi

Ilustrační snímek

Policejní sledovači mají poněkud nečekaný problém. Je jím nenápadná vyhledávací databáze České kanceláře pojistitelů. V...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Další z rubriky

Letošní zima se podobá té v roce 2006, kdy Česko zasáhly povodně

Australský Queensland trápí rozsáhlé povodně.

Na každý metr čtvereční Česka teď připadá průměrně 45 litrů vody ve sněhu. Na českých a moravských horách leží okolo...

Ministerstvo kárá úřady, přehlížely připomínky sousedů masivní vily

Výrazná betonová stavba v hodnotě desítek milionů korun obehnaná čtyřmetrovou...

Ministerstvo pro místní rozvoj se zastalo odpůrců mohutné stavby na okraji Prostějova. Investor z rozhodování o její...

Konec strachu. Přibývá mužů, kteří přiznají, že jsou obětí domácího násilí

Ilustrační snímek

Policisté řešili v minulém roce přes 1,2 tisíce případů, kdy byl z domácnosti vykázán agresor, který týral další lidí....

Najdete na iDNES.cz