Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 2. prosince 2022 Blanka
Reportáž skončila 1. 5. 2016 16:58

Česko slaví První máj

Zdroj: Zpravodajové iDNES.cz, s využitím ČTK a ČT

16:57
Vážení čtenáři, v tuto chvíli končíme s on-line reportáží z prvomájových oslav a demonstrací. Děkujeme vám za pozornost a přejeme příjemný zbytek neděle.
16:53
Policisté dál zůstávají v pražských ulicích, budou hlídat dění po demonstracích ve městě. „Z našeho pohledu akce nekončí. Situace je dosud neměnná, žádná osoba nebyla předvedena na služebnu,“ sdělila mluvčí policie Andrea Zoulová.
16:47
Projevy příznivců Národní demokracie na Slovanském ostrově právě skončily. Účastníci na závěr zpívají hymnu.
16:22
 • Demonstrace DSSS v Ústí nad Labem. Na snímku je Tomáš Vandas (vpravo) a Petr...

  Demonstrace DSSS v Ústí nad Labem. Na snímku je Tomáš Vandas (vpravo) a Petr Benda. 1.5.2016 / Autor: Iveta Lhotská, MAFRA

16:16
V projevech na Slovanském ostrově zazněla žádost o peníze na právníky pro Adama Bartoše.
16:14
V Ústí nad Labem pořádá demonstraci s názvem Stop imigraci! Dělnická strana sociální spravedlnosti. Její příznivci se sešli na Mírovém náměstí.
15:40
 • Adam Bartoš v průvodu zaměřeném proti přijímání uprchlíků. Ve svém projevu...

  Adam Bartoš v průvodu zaměřeném proti přijímání uprchlíků. Ve svém projevu zmínil své nedávné zadržení policií. (1.5.2016) / Autor: Yan Renelt, MAFRA

15:36
V Brně bude policie prošetřovat akci recesistů, kteří se na závěr svého vystoupení svlékli do naha. Uvedla to v reportáži z místa ČT. Recesisté se vydávali za národní domobranu, ale ve skutečnosti si z názorů radikální pravice dělali legraci.
15:29
Počet lidí na Slovanském ostrově je podle odhadů policie 300 až 400. Akce je poklidná.
15:28
„Věřím, že naši zemi před multikulturním nebezpečím ochráníme,“ řekl Bartoš ve svém projevu. Vyzval k tomu, aby lidé povstali a svrhli své utiskovatele.
15:24
Účastníci demonstrace Národní demokracie vyzývají vládu k demisi. Zazněla také slova „trest nejvyšší“. Na místě je přítomna policie, zatím však nijak nezasahuje.
15:21
Na Slovanském ostrově v Praze zaznívají projevy zaměřené proti NATO, vládě i přijímání uprchlíků. Adam B. Bartoš vystupuje a hned na začátku zmiňuje své nedávné zadržení policií. „V trestné činnosti nebudu pokračovat, protože není v čem. Za svými slovy si stojím a nikdy je nevezmu zpátky!“ řekl.
14:45
Střelecký ostrov patří sociálním demokratům. Čeká se na projev ministryně Marksové. Zatím si přítomní mohli vyslechnout slova Miloslava Ludvíka, pražského zastupitele a kandidáta ČSSD na hejtmana.
14:34
 • Ve Zlíně se První máj slavil ve velkém a v krojích. (1.5.2016)

  Ve Zlíně se První máj slavil ve velkém a v krojích. (1.5.2016) / Autor: Luděk Ovesný, MAFRA

14:23
Nahlášené setkání národní domobrany v Brně nakonec dopadlo úplně jinak. Z demonstrace se vyklubala akce recesistů, kteří parodovali myšlení pravicových radikálů. Navrhovali například zřízení mezinárodní domobrany a vystupovali nazí. Nakonec odjeli na kolech.
14:18
 • Občanští demokraté zvolili tradiční místo setkání na pražském Petříně....

  Občanští demokraté zvolili tradiční místo setkání na pražském Petříně. (1.5.2016) / Autor: Yan Renelt, MAFRA

14:16
V Přerově se chystal průvod pravicových nacionalistů. Nakonec jich dorazilo méně, než pořadatelé očekávali. Počet policistů přesahuje počet účastníků.
14:14
Zásah policie dosud nebyl nutný na žádném místě v Praze. Podle mluvčí Andrey Zoulové za to nejspíš může i příjemné počasí, které většinu Pražanů láká spíše do přírody než na demonstrace.
14:11
Na Mariánském náměstí je více než stovka lidí, kteří se chystají na Pochod proti vlastizrádcům. Pořádá ho Národní demokracie. V půl třetí mají účastníci vyjít po Seminářské a Karlově ulici na nábřeží a na Slovanský ostrov.
13:39
U horní stanice lanovky na Petřín začíná se svými prvomájovými oslavami ODS. Akci zahájí předseda občanských demokratů Petr Fiala. Zúčastní se také místopředsedkyně Alexandra Udženija, předseda pražských občanských demokratů Filip Humplík či europoslanec Jan Zahradil. Podle Ondřeje Jermana, člena pražské ODS, jsou připravené akce pro děti, jako malování na obličej, skákací hrad nebo rozdávání balonků.