Gresso iPhone 4 Time Machine

Gresso iPhone 4 Time Machine | foto: Gresso

Frajeřinky: iPhone s analogovými hodinkami a rubikovka ze žraločí kůže

  • 4
Nevíte, co s penězi, chcete se ukázat a tuctové zboží vám nevoní. V tom případě si zajděte pro mobil k firmě Gresso, zábavu vám zajistí kožená Rubikova kostka od Dunhillu a oblíbený iPad si zastrčte do pouzdra od Louise Vuittona nebo od Gucciho.

Obyčejný iPhone má kdekdo, ale iPhone s šesticí analogových hodinek nebo s dřevěnými zády nabízí jen firma Gresso. Registrována je ve Švýcarsku, většinu prodejních míst má ale v Rusku. Tomu, že kořeny má právě tam, by napovídal i fakt, že mnoho jejích modelů odpovídá svým designem vkusu tamní klientely: čím víc zlata a drahých kamenů, tím lepší. Respektive teprve pořádně vysoká cena je ta správná.

Gresso iPhone 4 Lady Blanche

Ale abychom Gressu nekřivdili, některé modely jsou docela povedené a bezesporu originální. "Střeva" těchto modelů jsme však nemohli vyzkoušet, proto nevíme, jestli to není nahoře huj a vespod fuj a zda výrobce nevzal zavděk nějakým železem z Dálného východu. Doporučení proto směřuje na osvědčené srdce iPhonu čtvrté generace, které u Gressa oblékli do extravagantního oblečku s šesti ciferníky na zádech telefonu.

Gresso iPhone 4 Black Diamond

Přístroj je vhodně označen jako iPhone Time Machine a zobrazí najednou přesný čas v New Yorku, Londýně, Paříží, Hongkongu, Tokiu a ovšemže v Moskvě. Precizně provedený překrytovaný iPhone stojí šest tisíc dolarů, v přepočtu tedy asi 100 tisíc korun. A to je zhruba šestinásobek ceny běžné verze. U Gressa ale mysleli i na vaši přítelkyni, v nabídce mají i bílou verzi přístroje. Jmenuje se Lady Blanche a má na zádech jen troje hodinky (nemusíte hádat, moskevský čas nechybí) a tři okénka. V těch se mohou skrývat krystalky od Swarovského nebo rovnou diamanty. V případě malé až střední lásky vás tato sranda pro přítelkyni nebo manželku bude stát asi 120 tisíc korun, pokud ale dotyčnou milujete pořádně, dáte za diamantovou verzi přes půl milionu korun.

Zlatý iPad

Kdo nemusí znát přesný čas ve světových metropolích, může si od luxusního výrobce objednat iPhone 4 se zády vyrobenými z černého afrického dřeva, které je staré 200 let. Dámská i pánská základní verze stojí solidárně stejných 85 tisíc korun, v prvním případě se přitom chlubí i ornamenty. Pánská varianta je v tomto směru minimalistická a opravdu hezká. Milovníci nakousnutého jablka ocení zachování znaku, ti největší šílenci do výrobků Apple si pořídí luxusní variantu telefonu s pozlaceným jablkem z osmnáctikarátového zlata a černým diamantem, který ale připomíná červíka. A cena? Jednou tolik, než kolik činí základní verze.

Kryt na iPad Louis Vuitton

Kryt na iPad Gucci

Gresso chystá i stejně upravený tablet iPad, opět s dřevěnými zády. Cena ale zatím nebyla stanovena. Další možností je obchod Stuart Huges, který nabízí iPad se zlatými zády. Laciná hračka to není, s cenou přes dva miliony korun stojí jako nová garsonka v Praze. K mání jsou i zlaté iPhony, Nokie a další mobily.

Pro obyčejný, stotisícový či milionový iPad si můžete pořídit stylový doplněk, na který našetří i student vysoké školy. Luxusní pouzdra od renomovaných značek stojí přibližně čtyři až šest tisíc korun. Levnější Gucci má přezku, dražší od značky Louis Vuitton září tradičním vzorkem této firmy. K mání jsou i levnější pouzdra na mobily či pouzdra od jiných výrobců. Seženete je ve značkových obchodech, ale živě si umíme představit, že i na nejedné tržnici za několinásobně nižší cenu...

Ruku na srdce, na stolku v restauraci však může zapadnout i zlatý iPad za miliony, zpředu bude vypadat pořád stejně. Řešení přináší britská značka Dunhill a její široká nabídka příslušenství včetně menších či větších nesmyslů.

Milovníci her mohou sáhnout po luxusních sadách pro šachy, backgammon, mahjong nebo poker. Špičkové provedení a decentní styl vymrští cenu do řádu tisíců až desítek tisíc korun.

Rubikova kostka Shagreen

V nabídce Dunhillu je ale i jedna naprostá šílenost: kožená Rubikova kostka. Ta stojí normálně pár desítek korun a žádný velký hit to už dnes není. Kostka od Dunhilla je však licencovaná přímo od vynálezce Arno Rubika a jedná takovou má prý on sám ve své sbírce.

Na rubikovce od Dunhilla je výjimečný povrch jednotlivých kostiček, který je vyroben z kůže typu Shagreen, což je hřbetní kůže nejčastěji ze žraloka nebo rejnoka. Každý kousek kůže byl podle výrobce na kostku nalepen ručně a broušen tak, aby se kostkou dobře otáčelo. Tomu ale odpovídá cena, v přepočtu činí asi 34 tisíc korun.