Zbavte svůj nový počítač odpadků

aktualizováno 
Přinesete si nové PC a zjistíte, že je plné zbytečností. Tak je lehce odstraňte. Získejte náhledy na stránky při vyhledávání na Google či internetový prohlížeč pro děti anebo elektronické pexeso.

Odpadkový koš | foto: Profimedia.cz

PC Decrapifier 1.8 – freeware
Představte si, že zatoužíte po novém počítači. Stavět se vám ho nechce, protože to neumíte, anebo na to nemáte čas. Zajdete tedy do prodejny s výpočetní technikou či elektronikou, kde si ho vyberete, případně objednáte přes internet. Přijde vám domů a vy zjistíte, že kromě operačního systému Windows obsahuje řadu dalšího softwaru, který vám je k ničemu. Co s tím? Řešení je jednoduché a nabízí se ve formě produktu PC Decrapifier.

Jde o pomůcku, která je speciálně navržena k nalezení a odstranění tzv. nechtěného softwaru. Výrobci totiž ve snaze přidat k PC něco zdarma velmi rádi instalují trial, demo, či shareware verze různých programů a pomůcek (např. Norton, Corel, MS Office atd.). Ve většině případů však jde o zbytečnosti, které buď nevyužijete, anebo po uplynutí zkušební doby přestanou pracovat a vám nezbude nic jiného, než si je za drahý peníz zakoupit. To však není vše, čím mohou být počítače vybaveny. Odhalit také můžete pevně nastavenou výchozí stránku, doplňkové lišty, informace o výrobci PC ve vlastnostech systému a jiné "rádoby bonusy“. V tomto případě buď můžete jeden program po druhém odebrat, což je zdlouhavá práce, reinstalovat systém, anebo použít tento nástroj. Nemusí se instalovat, tudíž ho stačí spustit. Sám zobrazí vše, co je v PC jaksi navíc a pomůže z něho odebrat. Navíc vytvoří bod obnovy operačního systému, to abyste případně software a nastavení mohli kdykoliv vrátit, pokud byste potřebovali.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (519 KB).
  Kids Web Menu


  GooglePreview 3.7 – freeware

  Jestliže k prohlížení internetu používáte Firefox anebo Internet Explorer, pak pro vás máme tip na zajímavé rozšíření. Nejenže tím získáte zdarma novou funkci v těchto browserech, ale zároveň se při vyhledávání výsledků na internetu můžete rychleji dobrat k cíli.

  GooglePreview je jednoduché rozšíření Firefoxu, kterým je možné zobrazovat miniatury u výpisu výsledků při vyhledávání na Google a Yahoo!, takže pokud na Google zadáte nějaký výraz k vyhledání, zobrazí se nejen seznam možných stránek, ale u každé z nich i náhled na ni, a vy tak můžete snadněji poznat, zda vám tento odkaz k něčemu bude, či nikoliv.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).
 • GooglePreview


  Kids Web Menu 1.4 – freeware

  Rodiče, kteří mají malé děti, nejlépe vědí, jak těžké je ochránit jejich potomky před nástrahami internetu. Mnoho serverů totiž obsahuje škodlivý či nevhodný obsah, který by děti a mladiství neměli vidět. Můžete se pokusit nainstalovat prográmek, který se pokusí odhalit a následně zakázat nevhodné stránky dle definovaných klíčových slov, ale ten stejně nebude fungovat na 100 %. Můžete však zkusit něco jiného.

  Jestliže jsou vaše děti malé a chodí maximálně na první stupeň, potom jim internet zprostředkujte pomocí Kids Web Menu. Jde o produkt, který po instalaci v PC zpřístupní internetové stránky, které sami vyberete. Prostě ze seznamu zvolíte ty, na které mohou. Ostatní potom budou nepřístupné. Tímto speciálním internetovým prohlížečem budete mít vše pod kontrolou. Bohužel toto řešení má několik nedostatků. Tak zaprvé není možné přidávat vlastní stránky, lze jen vybírat z těch předdefinovaných, z toho také vyplývá druhý nedostatek, a to, že stránky jsou v anglickém jazyce. U her by to zas až tak nevadilo, ale u mluveného slova (např. videa) už jistě ano. Posledním velkým problémem je to, že program lze kdykoliv uzavřít a dítě si může zapnout normální internetový prohlížeč. Sice pokud jste znalí, tak si můžete vytvořit nový uživatelský účet a firewallem nastavit komunikaci s internetem pouze Kids Web Menu, ale zakázat spouštět cokoliv jiného bychom přece jen čekali přímo od programu. Nejde tedy o nějaké převratné řešení, ale někomu se může hodit. Ostatním nezbude nic jiného než hledat dále.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).
  PC Decrapifier


  Pexeso 1.1 – freeware

  A po práci je čas na zábavu. Máte-li rádi pexeso, tak si vyzkoušejte jeho elektronickou verzi. Vznik klasické hry se datuje do roku 1959, kdy světlo světa spatřila pod originálním názvem Memory. Český název pro tuto hru vznikl zkrácením sousloví "Pekelně se soustřeď“.

  Pokud si stáhnete toto Pexeso a nainstalujete, mohou si zahrát dohromady až čtyři hráči na hrací ploše o velikosti 4 x 4, 6 x 6 nebo 8 x 8 karet. Své síly můžete měřit jak proti lidským protihráčům, tak i proti počítači (kterému můžete nastavit různou úroveň a zvolit tak obtížnost hry). Aby vás hra jen tak neomrzela, můžete si volit různé obrázkové sady karet. V základní instalaci Pexesa jsou zahrnuty čtyři sady – různé sporty, vlajky států, dopravní značky a zvířata.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2 MB).
  Pexeso
 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

  Najdete na iDNES.cz