Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 31. července 2021 Ignác

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - upravujeme text

Různé editory pro úpravu textu doznaly v posledních několika letech hned několika vylepšení. Ty tam jsou doby, kdy k jednoduché editaci textu sloužila aplikace Notepad. Existuje totiž nepřeberné množství nástrojů, které tuto integrovanou součást Windows hravě překonají.

I přestože, že operační systém Windows disponuje dvěma textovými editory (Wordpad a Notepad), nemusí to nutně znamenat, že dostáváte to nejlepší, s čím se můžete v tomto segmentu aplikací setkat. Náhrad za tyto programy (zejména Notepadu) existuje nepřeberné množství. Pojďte se tedy s námi na ně podívat poněkud blíže.

Softwarový týden
V minulém přehledu jsme museli z technických důvodů vynechat softwarový týden, proto se to dnes budeme snažit částečně dohnat. Přinášíme vše, co se odehrálo v SW oblasti během posledních čtrnácti dní. Začátkem tohoto měsíce bylo vydáno nové Nero ve verzi 5.5.10.35 a hned vzápětí se objevil i jeho kompletní changelog. Světlo světla spatřila zcela nová verze oblíbeného českého antivirového programu AVG 7.0. Microsoft opět vydal další kumulativní záplatu pro Internet Explorer, která zacelí všechny dosud objevené chyby - více zde. Video přehrávač BSPlayer je v další beta verzi 0.86.497. Nově dokáže přehrávat i nekompletní AVI soubory a zároveň přináší i mnoho oprav. I programátoři populárního firewallu ZoneAlarm neusnuli na vavřínech a koncem minulého týdne vydali již čtyřkovou verzi své aplikace. Ta nyní nově blokuje vyskakování oken a přidává statistiku s počty pokusů o napadení PC. Do ČR již oficiálně dorazil i kopírovací program DVDxCopy, více informací naleznete v této aktualitě. DivX Pro je nyní distribuován také s označením Tahanea. Ta obsahuje vylepšení v oblasti pohybu a s tím související další drobnosti. Pokud máte zájem, čtěte více informací na oficiální stránce tohoto projektu.

Nahrazujeme editory ve Windows
Protože existuje celá řada kvalitních textových editorů, vzali jsme si dnes na mušku zejména české projekty, které se mohou směle poměřovat se svými zahraničními kolegy. Jde o prográmky, které mají zastoupit zejména standardní Notepad a vylepšit práci s jednoduchým textem. Mezi samozřejmosti tedy patří možnost návratů, konvertování, podtržení syntaxe, šifrování, ale také funkce jako připomínky. Připravte pevné disky, editory přicházejí...

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Download Accelerator Plus

Nero Burning ROM

Verze

2.03 Final

5.3.0.0

5.5.10.35

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale několik částí souboru zároveň, které se po dokončení zkompletují a vytvoří plnohodnotný celek. Tímto procesem se download urychlí.

Nero je dnes komplexním balíkem programů, který kromě vypalování zvládá řadu dalších věcí. Právě obsáhlá podpora multimédií je jedním z důvodů, proč by tento software neměl uniknout našim čtenářům.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

7.3 MB

1.8 MB

13.6 MB

Staženo celkově/týdně

8183x/364x

20356x/174x

5385x/102x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

SpeedBit Ltd.

Ahead

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Textové editory:

Editpad Lite - freeware 
Plnohodnotná náhrada standardního poznámkového bloku (notepad) ve Windows. Umožňuje načtení a editaci více souborů najednou, neomezenou možnost návratů, opakování, konvertování a mnoho dalšího.  

 • Stahujte na této adrese (847 kB).

  Zápisník 1.0.5 - freeware
  Zápisník je jednoduchý textový editor, který lze využít pro práci se všemi textovými soubory (txt, bat, php, htm...). Kromě základních funkcí, jako je otevírání souboru, ukládání, hledání textového řetězce nebo vkládání data a času, má Zápisník navíc tato vylepšení: šifrování textu s heslem, převod HTML kódu do PHP, automatické ukládání souboru v daném časovém intervalu a mnoho dalšího.

 • Stahujte na této adrese (30 kB).
 • TextPad 4.6.2 - shareware
  Vývojáři TextPadu, Helios Software Solutions, dali dohromady balík, který uspokojí potřeby náročných webmasterů i běžných uživatelů. K dispozici je jak ve 32bitové verzi, tak i v 16bitové verzi pro starší Windows 3.1x. Podobně jako u Poznámkového bloku můžete počítat s rychlým načítáním souborů, ovšem nesetkáte se s prakticky žádným omezením a k dispozici budete mít celou řadu užitečných rozšíření.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).

  Editor v 1.0 - freeware
  Jedná se o obyčejný textový editor, který umožňuje tisk, editování a vytváření txt souborů a mimo jiné zvládá i šifrování souborů. Toto šifrování není sice nikterak excelentní, ale pro zašifrování některých dopisů a zpráv postačí.

 • Stahujte na této adrese (214 kB).

  Reminder notebook v 1.9 - freeware
  Pokud čas od času na něco zapomenete nebo si prostě na počítači jen tak někam něco poznamenáváte do textového souboru a hned další den ho už nemůžete najít, tak byste tento program mohli využít. Umí připomínat poznámky buď v určité datum nebo čase, zároveň lze zapnout měsíční, roční nebo denní opakování. V případě zapnutí víceuživatelského prostředí ve Windows podporuje Reminder Notebook poznámky veřejné a soukromé. S textem poznámek jde provádět také mnoho automatických úprav.

 • Stahujte na této adrese (405 kB).

  PSpad editor 4.2.3 - freeware
  Editor nejen pro programátory se zvýrazněním syntaxe. Nabízí neomezenou délku editovaného textu, práci s projekty, práci s více dokumenty současně, porovnávání textu, konverzi češtiny, export do RTF či HTML a ještě mnohem mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (2.0 MB).

  NoteTab Light 4.95 - freeware
  Editor s možností vkládání tagů, který toho umí mnohem více, například hledat slovo na celém harddisku, formátovat odstavce, spojit krátké řádky na celou délku stránky, předělat text z malé abecedy na velkou, z obyčejného textu udělat HTML a naopak, kterýkoliv font překódovat na ASCII, přidat datum, otvírat internetové odkazy, prohlížet text ve vašem prohlížeči, poslat poštu. Navíc v něm lze otevřít i několik dokumentů naráz.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).

  Metapad 3.5 - freeware
  Program má v sobě zabudované všechny běžné funkce novodobých textových editorů. Velmi vydařený je zejména systém vyhledávání a nahrazování textů.

 • Stahujte na této adrese (46 kB).

  Notes 1.9 - freeware
  Otevírá několik souborů najednou, vyhledává a zaznamenává změnu textu, ukládá historii naposledy otevřených dokumentů, možností nastavení fontů a jejich velikostí, klávesové zkratky. Tyto a další funkce přináší tento český prográmek. 

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).

  EmEditor 3.34 - shareware
  Perfektní nástroj pro tvůrce webů či programátory dokonale nahradí Notepad a přidá řadu dalších funkcí. Automatické ukládání, různé barvy písma včetně pozadí, vložení data a času, hypertextové odkazy, vlastní menu, rozdělení okna do polí. Jediné, co zamrzí, je, že není distribuován zdarma.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • CodePad 3.6 - freeware
  Zajímavý multifunkční editor zejména pro vývojáře, kteří se nespokojí s Notepadem. Podporuje tyto syntaxe: ASP v HTML, assembler, AWK Script, MS-DOS Batch Language, C, C++ (Builder), C#, Clipper, CSS level 1, CSS level 2, DFM files, Fortran, FoxPro, HTML, INI files, Java, JavaScript, JavaScript v HTML, Microsoft IDL, Modula-2, Oberon, Object Pascal, Perl, PHP v HTML, PL/SQL, Python, Resource .RC Files, Unix Shell, SQL (Oracle), Tcl/Tk, Visual Basic, VBScript, VBScript v HTML, XML, XML se skripty.

 • Stahujte na této adrese (74 kB).

  H-Bloczek 1.0  - freeware
  Bloczek je určen zejména těm, kteří píšou web v poznámkovém bloku, ale chtějí využít prostředí mdi (víceokenní). Poradí si také se zvýrazněním syntaxe. Jde o jednoduchý textový editor s editačním prostředím z Brouczka - bez zbytečných funkcí, vylepšený snad jen o možnost náhledu.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Nový kompaktní přehrávač CoolPlayer, aktualizovaná multimediální centra VAMP a CD-Runner 2004 pro přehrávání hudby i videa, nepostradatelný nástroj pro kytaristy aGuitar, softwarové rekordéry a množství dalších zvukových utilit v aktuálním přehledu.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  10.06.2003 Zbavte se nepotřebného software
  03.06.2003 Posviťte si na pevný disk
  20.05.2003 Snímáme a ukládáme plochu v PC
  13.05.2003 Nástroje pro optické mechaniky
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  Autor:
  • Nejčtenější

  Setkání, která se nekonala. Olympioniky přenáší do studia šikovný trik

  V přenosech olympijských studií kanálů Eurosport se střídá jedna sportovní hvězda za druhou, přitom fyzicky od sebe...

  Událost vyhubivší dinosaury, přichází průměrně jednou za 500 milionů let

  Nové poznatky o kosmickém zabijákovi dinosaurů ukazují, že to byl temný kosmický tulák. Na zkoumání jeho původu se...

  První oceánský kabel měl dráty tak dlouhé, že by nás spojily s Měsícem

  V létě roku 1866 byl po několika neúspěšných pokusech položen na dno Atlantiku první dlouhodobě fungující telegrafní...

  Odstartoval v pořádku, nyní však Rusové řeší problém nového modulu pro ISS

  Start nového modulu Nauka (česky Věda) pro ruskou část Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) proběhl podle plánů, později...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Příběh nejslavnější vzducholodě. Před 90 lety byla na arktické expedici

  Vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin má na kontě několik položek ve fiktivní tabulce nejvýznamnějších úspěchů v historii...

  KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

  Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

  Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

  Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

  Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

  Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

  Deset tipů pro Word. Praktické funkce, o kterých jste možná ani nevěděli

  Premium Microsoft Word je jedním z nejčastěji používaných textových editorů. Je funkční, flexibilní a pohodlně se používá....

  Nejlepší způsoby, jak můžete poslat velké soubory přes internet

  Při zasílání větších souborů elektronickou poštou můžete narazit, pokud příloha přesáhne určitou velikost. Ve většině...

  Objevte utajenou nabídku Windows 10 a hned si ji přizpůsobte

  Tlačítko Start kromě klasické nabídky v sobě ukrývá i jednu další. Méně známou. Jmenuje se Power menu a slouží k...

  Microsoft spouští předplacené Windows. Po vzoru Office se budou jmenovat 365

  Microsoft tento týden představil cloudový operační systém určený pro firemní uživatele. Nové Windows 365 budou k...

  Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

  Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

  Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

  Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

  Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

  Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

  Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

  Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

  Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

  V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...