Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 28. listopadu 2022 René

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - upravujeme text

Různé editory pro úpravu textu doznaly v posledních několika letech hned několika vylepšení. Ty tam jsou doby, kdy k jednoduché editaci textu sloužila aplikace Notepad. Existuje totiž nepřeberné množství nástrojů, které tuto integrovanou součást Windows hravě překonají.

I přestože, že operační systém Windows disponuje dvěma textovými editory (Wordpad a Notepad), nemusí to nutně znamenat, že dostáváte to nejlepší, s čím se můžete v tomto segmentu aplikací setkat. Náhrad za tyto programy (zejména Notepadu) existuje nepřeberné množství. Pojďte se tedy s námi na ně podívat poněkud blíže.

Softwarový týden
V minulém přehledu jsme museli z technických důvodů vynechat softwarový týden, proto se to dnes budeme snažit částečně dohnat. Přinášíme vše, co se odehrálo v SW oblasti během posledních čtrnácti dní. Začátkem tohoto měsíce bylo vydáno nové Nero ve verzi 5.5.10.35 a hned vzápětí se objevil i jeho kompletní changelog. Světlo světla spatřila zcela nová verze oblíbeného českého antivirového programu AVG 7.0. Microsoft opět vydal další kumulativní záplatu pro Internet Explorer, která zacelí všechny dosud objevené chyby - více zde. Video přehrávač BSPlayer je v další beta verzi 0.86.497. Nově dokáže přehrávat i nekompletní AVI soubory a zároveň přináší i mnoho oprav. I programátoři populárního firewallu ZoneAlarm neusnuli na vavřínech a koncem minulého týdne vydali již čtyřkovou verzi své aplikace. Ta nyní nově blokuje vyskakování oken a přidává statistiku s počty pokusů o napadení PC. Do ČR již oficiálně dorazil i kopírovací program DVDxCopy, více informací naleznete v této aktualitě. DivX Pro je nyní distribuován také s označením Tahanea. Ta obsahuje vylepšení v oblasti pohybu a s tím související další drobnosti. Pokud máte zájem, čtěte více informací na oficiální stránce tohoto projektu.

Nahrazujeme editory ve Windows
Protože existuje celá řada kvalitních textových editorů, vzali jsme si dnes na mušku zejména české projekty, které se mohou směle poměřovat se svými zahraničními kolegy. Jde o prográmky, které mají zastoupit zejména standardní Notepad a vylepšit práci s jednoduchým textem. Mezi samozřejmosti tedy patří možnost návratů, konvertování, podtržení syntaxe, šifrování, ale také funkce jako připomínky. Připravte pevné disky, editory přicházejí...

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Download Accelerator Plus

Nero Burning ROM

Verze

2.03 Final

5.3.0.0

5.5.10.35

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale několik částí souboru zároveň, které se po dokončení zkompletují a vytvoří plnohodnotný celek. Tímto procesem se download urychlí.

Nero je dnes komplexním balíkem programů, který kromě vypalování zvládá řadu dalších věcí. Právě obsáhlá podpora multimédií je jedním z důvodů, proč by tento software neměl uniknout našim čtenářům.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

7.3 MB

1.8 MB

13.6 MB

Staženo celkově/týdně

8183x/364x

20356x/174x

5385x/102x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

SpeedBit Ltd.

Ahead

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Textové editory:

Editpad Lite - freeware 
Plnohodnotná náhrada standardního poznámkového bloku (notepad) ve Windows. Umožňuje načtení a editaci více souborů najednou, neomezenou možnost návratů, opakování, konvertování a mnoho dalšího.  

 • Stahujte na této adrese (847 kB).

  Zápisník 1.0.5 - freeware
  Zápisník je jednoduchý textový editor, který lze využít pro práci se všemi textovými soubory (txt, bat, php, htm...). Kromě základních funkcí, jako je otevírání souboru, ukládání, hledání textového řetězce nebo vkládání data a času, má Zápisník navíc tato vylepšení: šifrování textu s heslem, převod HTML kódu do PHP, automatické ukládání souboru v daném časovém intervalu a mnoho dalšího.

 • Stahujte na této adrese (30 kB).
 • TextPad 4.6.2 - shareware
  Vývojáři TextPadu, Helios Software Solutions, dali dohromady balík, který uspokojí potřeby náročných webmasterů i běžných uživatelů. K dispozici je jak ve 32bitové verzi, tak i v 16bitové verzi pro starší Windows 3.1x. Podobně jako u Poznámkového bloku můžete počítat s rychlým načítáním souborů, ovšem nesetkáte se s prakticky žádným omezením a k dispozici budete mít celou řadu užitečných rozšíření.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).

  Editor v 1.0 - freeware
  Jedná se o obyčejný textový editor, který umožňuje tisk, editování a vytváření txt souborů a mimo jiné zvládá i šifrování souborů. Toto šifrování není sice nikterak excelentní, ale pro zašifrování některých dopisů a zpráv postačí.

 • Stahujte na této adrese (214 kB).

  Reminder notebook v 1.9 - freeware
  Pokud čas od času na něco zapomenete nebo si prostě na počítači jen tak někam něco poznamenáváte do textového souboru a hned další den ho už nemůžete najít, tak byste tento program mohli využít. Umí připomínat poznámky buď v určité datum nebo čase, zároveň lze zapnout měsíční, roční nebo denní opakování. V případě zapnutí víceuživatelského prostředí ve Windows podporuje Reminder Notebook poznámky veřejné a soukromé. S textem poznámek jde provádět také mnoho automatických úprav.

 • Stahujte na této adrese (405 kB).

  PSpad editor 4.2.3 - freeware
  Editor nejen pro programátory se zvýrazněním syntaxe. Nabízí neomezenou délku editovaného textu, práci s projekty, práci s více dokumenty současně, porovnávání textu, konverzi češtiny, export do RTF či HTML a ještě mnohem mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (2.0 MB).

  NoteTab Light 4.95 - freeware
  Editor s možností vkládání tagů, který toho umí mnohem více, například hledat slovo na celém harddisku, formátovat odstavce, spojit krátké řádky na celou délku stránky, předělat text z malé abecedy na velkou, z obyčejného textu udělat HTML a naopak, kterýkoliv font překódovat na ASCII, přidat datum, otvírat internetové odkazy, prohlížet text ve vašem prohlížeči, poslat poštu. Navíc v něm lze otevřít i několik dokumentů naráz.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).

  Metapad 3.5 - freeware
  Program má v sobě zabudované všechny běžné funkce novodobých textových editorů. Velmi vydařený je zejména systém vyhledávání a nahrazování textů.

 • Stahujte na této adrese (46 kB).

  Notes 1.9 - freeware
  Otevírá několik souborů najednou, vyhledává a zaznamenává změnu textu, ukládá historii naposledy otevřených dokumentů, možností nastavení fontů a jejich velikostí, klávesové zkratky. Tyto a další funkce přináší tento český prográmek. 

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).

  EmEditor 3.34 - shareware
  Perfektní nástroj pro tvůrce webů či programátory dokonale nahradí Notepad a přidá řadu dalších funkcí. Automatické ukládání, různé barvy písma včetně pozadí, vložení data a času, hypertextové odkazy, vlastní menu, rozdělení okna do polí. Jediné, co zamrzí, je, že není distribuován zdarma.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • CodePad 3.6 - freeware
  Zajímavý multifunkční editor zejména pro vývojáře, kteří se nespokojí s Notepadem. Podporuje tyto syntaxe: ASP v HTML, assembler, AWK Script, MS-DOS Batch Language, C, C++ (Builder), C#, Clipper, CSS level 1, CSS level 2, DFM files, Fortran, FoxPro, HTML, INI files, Java, JavaScript, JavaScript v HTML, Microsoft IDL, Modula-2, Oberon, Object Pascal, Perl, PHP v HTML, PL/SQL, Python, Resource .RC Files, Unix Shell, SQL (Oracle), Tcl/Tk, Visual Basic, VBScript, VBScript v HTML, XML, XML se skripty.

 • Stahujte na této adrese (74 kB).

  H-Bloczek 1.0  - freeware
  Bloczek je určen zejména těm, kteří píšou web v poznámkovém bloku, ale chtějí využít prostředí mdi (víceokenní). Poradí si také se zvýrazněním syntaxe. Jde o jednoduchý textový editor s editačním prostředím z Brouczka - bez zbytečných funkcí, vylepšený snad jen o možnost náhledu.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Nový kompaktní přehrávač CoolPlayer, aktualizovaná multimediální centra VAMP a CD-Runner 2004 pro přehrávání hudby i videa, nepostradatelný nástroj pro kytaristy aGuitar, softwarové rekordéry a množství dalších zvukových utilit v aktuálním přehledu.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  10.06.2003 Zbavte se nepotřebného software
  03.06.2003 Posviťte si na pevný disk
  20.05.2003 Snímáme a ukládáme plochu v PC
  13.05.2003 Nástroje pro optické mechaniky
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  Autor:
  • Nejčtenější

  Chřestýši pro Ukrajinu. Protiletadlový systém vznikal původně pro JAR

  Ukrajinu podporuje dodávkami zbraní celá řada zemí. V pondělí 20. listopadu oznámil francouzský ministr obrany...

  KVÍZ: Letadla druhé světové války opět v akci. Zkuste se s nimi vypořádat

  Po měsíci přichází další kvíz v rozpoznávání letadel podle siluet. A opět je ve dvou variantách obtížnosti, byť v obou...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Kosmická loď Orion dorazila k Měsíci, příště již poletí s lidmi

  Po pěti dnech dosáhla kosmická loď Orion jednoho ze svých cílů, když se přiblížila na 130 kilometrů k Měsíci. Přirozené...

  Zlaté, šedé i modré fajfky. Musk chystá pro Twitter „bolestivý“ systém účtů

  Nový majitel sociální sítě Twitter zveřejnil novinky v systému ověřených účtů. Nově se mají dělit na několik kategorií....

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  První srážka proudového dopravního letadla přinesla do té doby nejvíce obětí

  Premium Na začátku 60. let byly do provozu zavedeny proudové dopravní letouny první generace. Generační a výkonnostní skok...

  Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

  Premium Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

  Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

  Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...

  Poté, co se vyrojil Řezník, jsme v podstatě mainstream, říkají Morčata na útěku

  Premium Místo ženy se v hitu od Mandrage hledá děda a ve známé písni Richarda Müllera o tom, že kvůli poruše výtahu musí jít...

  Tipy a triky. Ovládněte skryté superschopnosti prohlížeče Google Chrome

  Premium Původně rychlý a jednoduchý internetový prohlížeč Chrome společnosti Google postupem let poněkud nabobtnal. Mohl tak na...

  Přidejte další vrstvu zabezpečení a přihlašujte se jednou aplikací

  Přihlašovat se prostřednictvím jména a hesla je nedostačující. Standardem se stává vícefázové ověření. Jde o hlavní...

  Windows 12 by mohly být prvním ryze cloudovým systémem Microsoftu pro masy

  Přichází doba, kdy si nebudeme instalovat operační systém. Místo toho si spustíme jakousi aplikaci, která ho „plně“...

  Dodržování těchto šesti pravidel vás ochrání před viry a hackery

  Přestože lidé často považují zabezpečení počítačů za příliš technické a komplikované, stačí dodržovat několik pravidel...

  Vyhrajte jednu ze 3 stavebnic LEGO DUPLO Divoká zvířata světa v hodnotě 3 299 Kč
  Vyhrajte jednu ze 3 stavebnic LEGO DUPLO Divoká zvířata světa v hodnotě 3 299 Kč

  Připravili jsme si pro vás 3 krásné obří stavebnice LEGO DUPLO Divoká zvířata světa. Ty přenesou vaše nejmenší na cestu kolem světa, na které...

  Přemýšlím o sebevraždě, říká Obermaierová kvůli plynu a drahým energiím

  Herečka Jaroslava Obermaierová (76) prozradila, že má strach z drahých energií a nedostatku plynu. Kvůli tomu dokonce...

  Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

  Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

  Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

  Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...

  Metro v plamenech. Londýnská tragédie odhalila nový fyzikální jev

  Metro patří k nejbezpečnějším dopravním prostředkům na světě. Přesto ani jemu se nevyhnou nehody s desítkami mrtvých....

  Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

  Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...