Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - správa diskových oblastí

aktualizováno 
Dva operační systémy na jednom počítači. To je požadavek, který vyslovuje stále více uživatelů. Právě jim jsou určeny programy, které pracují s diskovými oddíly. Díky partition a boot manažerům lze připravit oddíly HDD, na kterých lze spustit různé operační systémy.

Před týdnem jsme se věnovali v tomto článku prvnímu dílu přehledu střihových a editačních programů pro úpravu vlastních videí. Porce software to byla velmi slušná, a tak ji necháme týden uležet na vašich pevných discích a pokračování přidáme až příští týden. Zato dnešní softwarový nářez bude určen hlavně zkušenějším uživatelům. Půjde totiž o programy, věnující se operacím s diskovými oddíly.

Je libo animaci zatopeného metra?
Přehled nových programů nebo aktualizací starých verzí software, které byly ke stažení v uplynulém týdnu, začneme jednou flashovou animací. Jde o simulaci zatopení metra, která byla tolik zmiňována v uplynulých týdnech i ve zpravodajských periodikách. Pokud jste majitelem velkokapacitního disku (min. však 128 GB), pak si jistě stáhněte tento fixační soubor na opravu OS Windows XP - více informací zde. Pro majitele průkopníku grafických akcelerátorů jsme našli novou verzi ovladačů karet Voodoo. A v samotném závěru týdne jsme vás pak informovali o dostupnosti kompletně lokalizovaného archivního programu Winrar 3.11 CZE.

Pracujeme s oddíly pevných disků
Pokud na svém počítači chcete provozovat více operačních systémů a máte pouze jeden disk, pravděpodobně budete chtít absolutní kontrolu nad jeho jednotlivými oddíly. Aplikací, které se starají o zprávu diskových oddílů, je celá řada, ale spolehlivých a hlavně všestranných není zase tolik. Moderní partition a boot manažeři mohou disponovat např. funkcemi, jako jsou vytváření, spojování, rozdělování, kopírování a konvertování jednotlivých oddílů disků.

Upozornění: nastavení HDD těmito programy provádíte na vlastní riziko, neručíme za ztrátu dat.

Programy nejsou v žádném případě určeny pro naprosté začátečníky – je nutné si uvědomit, že po několika chybných krocích můžete přijít o všechna data i nainstalované aplikace. Mezi hlavní funkce programů patří rozdělení jednoho fyzického disku na dva nebo více disků. 

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

Download Accelerator Plus

Autosizer

GetRight

Verze

5.3.0.0

1.4

5.0 beta 4

Popis

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale zároveň čtyři části souboru, které se po dokončení zkompletují a jsou plnohodnotné. Tímto procesem se download urychlí.

Automatická úprav velikosti oken aplikací v operačním systému Windows, dle přednastavených vlastností.

Aplikace usnadňující stahování souborů z FTP a WWW serverů. Klient disponuje novými zajímavými funkcemi pro stahování celých serverů: Quick Sync a Server Synchronizer...

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

1.6 MB

125 kB

2.3 MB

Staženo celkově/týdně

14283x/238x

392x/392x

4018x/182x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

SpeedBit

South bay software

Hedlight Software

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Partition a boot manažeři:

Partition Magic 8.0
Program umožňuje rozdělení jednoho fyzického disku na dva nebo více diskových oddílů. Velkou výhodou je grafické prostředí. Pomocí barevných diagramů získáte rychle přehled o počtu, velikosti a typu jednotlivých oddílů vašeho pevného disku. Partition Magic nabízí uživatelům, kteří to potřebují, kvalitní nástroj pro správu disků s více nainstalovanými operačními systémy. Je relativně snadno ovladatelný.

 • Stahujte na této adrese (22 MB).

  Ranish Partition Manager 2.43 Beta
  Umí vytvářet, rušit, mazat, měnit a formátovat diskové oddíly. Jednotlivé oddíly chrání v boot menu OS heslem, dokáže bootovat i ze sekundárního disku. Zkušenější uživatelé uvítájí možnost množství nastavitelných parametrů.

 • Stahujte na této adrese (172 kB).

  Partition Boot Manager 1.02e
  Boot manažer s pokročilými funkcemi nastavení. Přístup na PC lze omezit heslem. Dokáže pracovat nezávisle až s 256 operačními systémy na sobě nezávisle. Analyzuje a pomáhá s nastavením zaváděcích sektorů. Rozdělení HDD může být prováděno s kontrolním šifrovacím mechanismem, který zajistí automatickou kopii při zhroucení systému.

 • Stahujte na této adrese (450 kB).
 • The Partition Resizer v1.3.4
  DOSová utilitka umožňující změnit velikosti oddílu pevných disků a nebo přesouvat diskové oddíly, a to beze ztráty dat. Podobně jako u ostatních partition manažerů nesmíte přerušit běh programu, pokud již začal pracovat.

 • Stahujte na této adrese (97 kB).
 • OS Selector 8.0
  Výkonný správce diskových oddílů a multi-botovací program. Možnost spouštění několika operačních systémů na jednom PC. Ideální řešení pro ty, kteří chtějí experimentovat s Linuxem nebo dalšími ne-Microsoft operačními systémy. Podporuje více než 100 operačních systémů, umožňuje uživatelům měnit velikosti jednotlivých oddílů podle jejich potřeb bez ztráty dat.

 • Stahujte na této adrese  (5.6 MB).
 • BootStar 8.17
  Program je zvlášť choulostivý na rozdělené HDD jiným programem než FDISKem. Jeho uplatnění se najde především tam, kde se multipartition vytváří poprvé. Pracuje až s 15 partition, obsahuje i funkce pro zabezpečení.

 • Stahujte na této adrese (945 kB).
 • BootIt Next Generation 1.43a
  Program si na disku rezervuje vlastní oddíl. Takže všechna bootovací nastavení zůstanou i pro přeinstalování jinými OS zachována. Provádí změnu velikosti oddílů, konverzi, tvorbu nových, odstranění. Lze měnit i velikost Linuxových oddílů. Poradí si i se změnou pořadí oddílů.

 • Stahujte na této adrese (468 kB).
 • XOSL 1.1.5
  Český plně vybavený bezplatný boot manager s pravým, snadno použitelným a rozvinutým grafickým uživatelským rozhraním. Aby byl srovnatelný s ostatními nástroji, disponuje i nástrojem Ranish Partition Manager. Přístupy k diskovým oblastem může být chráněn heslem. Požaduje i určitou znalost od uživatele, konkrétně jak nastavit jednotlivé oddíly.

 • Stahujte na této adrese (447 kB).
 • OSL2000 Boot Manager 8.58
  Software pro správu instalací operačních systémů. Jde o boot managera umožňujícího zavádění více operačních systémů na PC. Samotné menu nabízí řadu voleb mezi, které patří i skrytí FAT.

 • Stahujte na této adrese (130 kB).
 • zBoot Manager v2.12c
  Jde o boot a partition manager v jedné aplikaci. Umožňuje snadnou instalaci a provoz více OS na jednom pevném disku. Podporuje mnoho druhů systémů (Windows, Linux). Pomocí tohoto programu lze nainstalovat až 8 OS. Vybrané oddíly mohou být utilitou i zaheslované.

 • Stahujte na této adrese (48 kB).
 • Master booter v3.2
  Jde o DOSový program, který je určen zejména odborníkům. Neobsahuje žádné inituativní ovládání, a tak jste odkázání sami na sebe.Dále vyžaduje znalost startovní a konečné stopy oddílu, kterou chcete vytvořit. Bootovací manažer pracuje se všemi OS.

 • Stahujte na této adrese (67 kB).
 •  

   

  Audio a MP3 programy
  Akcelerátor sítě FastTrack KaZooM 1.1, pomocník při práci s ID3 tagy TagScanner 4.7, Ozone 2.0 pro dokonalý zvuk a mnoho dalších utilit, přehrávačů hudby a videa, konvertorů, CDDA grabberu a dalších čeká v dnešním přehledu.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

   

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility

   

  Autor:
   

  Nejčtenější

  Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

  Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

  Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Aplikace: Vytvořte si vlastní Lego příběh nebo se staňte malířem

  Tablet jako malířské plátno

  Pro tablety a Androidem a iPady vývojáři připravili šikovný kalendářový widget, aplikaci na sledování používání...

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Software zdarma: obnovte pokažený systém do několika minut

  Ilustrační foto - data

  Přenést snadno všechna data v počítači na rychlejší či jiný HDD, případně do nového počítače. Na první pohled nesnadný...

  Najdete na iDNES.cz