Šikovné on-line nástroje usnadní život na Twitteru a dalších sociálních sítích

aktualizováno 
Jednoduché internetové aplikace vám bezplatně nabídnou prostor pro obrázky nebo vygenerují krátké odkazy pro celou řadu sociálních sítí. Jejich funkce můžete používat například i místo vkládání fotografií do přílohy e-mailů nebo v internetových diskusích.

Ilustrační foto | foto: Profimedia

2i – image hosting

Česká internetová aplikace 2i – image hosting nabízí uložení neomezeného počtu fotografií, generování jejich náhledů a krátkého odkazu pro vložení do Twitteru, příspěvku na Facebook, blogu nebo třeba do e-mailu.

Bez jakékoli registrace můžete na server nahrávat fotografie a obrázky o maximální velikosti do 10 MB. Ke každému snímku je vygenerován podle výběru větší nebo menší náhled a krátký odkaz ve stylu www.2i.cz/5aeac1eb38.

Po kliknutí na náhled na stránce je k dispozici i originál fotografie k prohlížení nebo stažení. Umístění fotografií na serveru není nijak časově omezeno.

Webovou aplikaci 2i – image hosting najdete na této adrese

2i – image hosting

2i – image hosting

Q3 Image Hosting

Podobné funkce nabízí také služba Q3 Image Hosting. Umožňuje hostování fotek a obrázků ve formátech JPG, GIF a PNG o maximální velikosti 5 MB.

Obrázek můžete na server vložit z počítače nebo pomocí URL odkazu. Také si můžete zvolit, bude-li obrázek veřejně dostupný nebo se k němu nedostane nikdo, kdo nezná přímý odkaz.

Webová aplikace vygeneruje náhled a také odkazy pro umístění do diskusních fór, na blogy atd., včetně možnosti použití malého náhledu. Vygenerované odkazy jsou podstatně delší než v případě služby 2i – image hosting.

Q3 Image Hosting najdete na této adrese

Q3 Image Hosting

Q3 Image Hosting

ImageHosting.cz

Výhodou webové služby na vystavování obrázků ImageHosting.cz je především možnost nahrávání fotografií o maximální velikosti 15 MB. Užitečnou funkcí je také volná změna rozměrů fotografie na základě zadané šířky.

Webová aplikace změní rozměry při zachování původního poměru stran. Můžete nahrávat obrázky z počítače nebo z webových stránek a pak je dále sdílet v různých sítích (Facebook, Twitter ad.). Přímý odkaz na obrázek je nezkrácený.

ImageHosting.cz najdete na této adrese

ImageHosting.cz

ImageHosting.cz

TwitPic

Především mezi uživateli sociální sítě Twitter je velmi populární služba TwitPic. Obrázky tam můžete vystavovat nejen prostřednictvím internetového prohlížeče, ale také pomocí mobilního telefonu. Služba TwitPic je velmi úzce propojena s Twitterem.

Jejím prostřednictvím se můžete připojit ke svému účtu na Twitteru, nahrát obrázek k vystavení, připravit zprávu a vše na Twitteru přímo publikovat. TwitPic automaticky vygeneruje krátký odkaz, který vám nebude tolik ubírat z limitu 140 znaků pro publikování zpráv. Velikost obrázku či fotky je omezena na 5 MB.

Službu TwitPic najdete na této adrese

TwitPic

TwitPic

Twio.cz

Podobnou službu jako TwitPick najdeme také v české verzi. Prostřednictvím internetové aplikace Twio.cz se můžete přihlásit k účtu na Twitteru a publikovat obrázek o velikosti nejvýše 3 MB společně se zprávou do délky 120 znaků.

Vedle internetového prohlížeče můžete použít také e-mail. Po vytvoření unikátní e-mailové adresy pro váš Twitter účet stačí vložit fotografii do přílohy e-mailu, připsat zprávu k publikování a odeslat ji na příslušný účet.

Službu Twio.cz najdete na této adrese

Twio.cz

Twio.cz

ImageShack

Další zavedenou službou je ImageShack. Internetová aplikace umožňuje vystavení více fotografií najednou včetně výběru z bohaté nabídky rozlišení automaticky generovaných náhledů. Vygeneruje krátký odkaz k vystaveným fotografiím, použitelný na Twitteru, diskusních fórech atd.

Služba ImageShack nabízí i další užitečné funkce jako například doplňky pro internetové prohlížeče Internet Explorer a Firefox, se kterými můžete snadněji vystavovat další fotografie.

K dispozici je také aplikace pro iPhone. Na serveru ImageShack můžete vystavovat nejen fotografie a obrázky, ale rovněž i videa. Limitem pro fotografie je velikost 5 MB, u videa je omezena délka na 15 minut.

Stránky služby ImageShack najdete zde

ImageShack

ImageShack

Posterous

Trochu jinak funguje internetová služba Posterous umožňující vystavení fotografií, videí, zvukových souborů i textů. Obsah, který chcete na serveru Posterous vystavit, stačí vložit do přílohy e-mailu (v případě textu do těla zprávy) a odeslat na adresu post@posterous.com.

Server Posterous vám obratem odpoví zprávou s odkazem na stránku, kde je poslaný obsah vystaven. Z více odeslaných fotografií vytvoří Posterous galerii s náhledy, pro video a zvukové nahrávky je připraven jednoduchý přehrávač vložený přímo do stránky.

Vše se obejde bez jakékoli registrace, dostanete k dispozici prostor o kapacitě 1 GB. Posterous spolupracuje i s dalšími internetovými službami a aplikacemi (Facebook, Twitter, Flickr, Blogger ad.).

Stránky služby Posterous najdete na této adrese

Posterous

Posterous

Zkracování odkazů

Internetové aplikace na zkracování dlouhých odkazů jsou užitečné typicky při psaní příspěvků na Twitter nebo třeba do internetových diskusí. Použitelných alternativ je mnoho a jejich funkce jsou prakticky stejné.

Zkuste například:

- Jdem.cz na této adrese
- bit.ly na této adrese
- tiny.cc na této adrese

Bit.ly

Bit.ly

Jaká je vaše oblíbená internetová služba pro hostování obrázků nebo zkracování odkazů? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

Software na nevratnou likvidaci dat na discích

Ilustrační foto - disk

Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

Najdete na iDNES.cz