Nejlepší doplňky pro Microsoft Outlook, které byste neměli minout

aktualizováno 
Pošta, plánovací kalendář, správa kontaktů a ještě mnohem více umí aplikace Outlook z balíku kancelářských aplikací Office. I přesto lze její schopnosti rozšířit vhodnými doplňky. Vybrali jsme jich osm.

Zkraťte si čekání na novou verzi kancelářského balíku MS Office 2010 | foto: Profimedia

Nová verze kancelářského balíku Microsoft Office 2010, s přepracovaným uživatelským rozhraním e-mailového klienta Outlook, je již nějakou dobu v prodeji a české verze se dočkáme již v září.

Čekání si můžete ukrátit vyzkoušením šikovných doplňků, ve většině případů použitelných jak v předchozích verzích Outlooku, tak i ve verzi nejnovější. Jejich použití je navíc zdarma.

LinkedIn Outlook Toolbar

Užitečné propojení Outlooku a profesionální sociální sítě LinkedIn nabízí doplněk LinkedIn Outlook Toolbar. Aplikace umí především aktualizovat kontaktní údaje (například i fotografie nebo pozice ve firmě atd.) ve vašem adresáři s využitím údajů z profilu vašich kontaktů v síti LinkedIn. Nástroj ale funguje také opačně – pro vyhledávání nových kontaktů na základě vašich e-mailů a současného obsahu adresáře.

LinkedIn Outlook Toolbar 2.7.4 stahujte ze Slunečnice zde (4 MB, freeware)

LinkedIn Outlook Toolbar

LinkedIn Outlook Toolbar

Outlook Social Connector

Propojení Outlooku se sociálními sítěmi Facebook, MySpace, LinkedIn i komunikační sítí Windows Live nabízí také přímo Microsoft. Nejnovější MS Office 2010 obsahují Outlook Social Connector již v základní výbavě, do starších verzí je možné jej doinstalovat.

Přímo z Outlooku pak můžete sledovat aktivity vašich přátel či kolegů v sociálních sítích a stahovat aktualizace kontaktních údajů do adresáře v Outlooku. Také si například můžete přidávat nové přátele do vaší sítě na Facebooku rovnou z prostředí Outlooku.

Outlook Social Connector stahujte ze Slunečnice zde (12,2 MB, freeware)

Outlook Social Connector

Outlook Social Connector

Xobni

Pro poštovního klienta Microsoft Outlook je určen také doplněk Xobni. Aplikace zaindexuje veškerý obsah e-mailového klienta a vloží do Outlooku nový panel s užitečnými informacemi a vyhledávačem.

Vedle snadného vyhledávání v e-mailech a kontaktech nabízí Xobni například i zajímavé statistiky e-mailové komunikace (žebříčky komunikace s kontakty, počty vyměněných zpráv, graf příchozích a odchozích zpráv v průběhu dne atd.), seznamy příloh a rovněž i propojení se sociálními sítěmi Facebook a LinkedIn.

Pokud vám nebude stačit bohatá nabídka funkcí bezplatné verze programu, vyzkoušejte komerční edici aplikace Xobni Plus. Mezi funkcemi Xobni Plus najdete například pokročilé vyhledávání nebo možnost práce s obsahem neomezeného počtu PST souborů.

Xobni stahujte ze Slunečnice zde (6,1 MB, freeware)

Xobni

Xobni

Svátky a významné dny

Pomocí jediného datového souboru si můžete do kalendáře Outlooku vložit upozornění na jmeniny dle českého kalendáře, státní svátky, významné dny, mezinárodní a světové dny nebo mezinárodně připomínané dny. Datový soubor pro Outlook pokrývá data pro letošní a příští rok a roky 2008 až 2011 a jejich přidání do kalendáře je otázkou několika okamžiků.

Svátky pro Outlook najdete na Slunečnici zde (0,2 MB, freeware)

Svátky a významné dny

Svátky a významné dny

Outlook on the Desktop

Jednoduchá aplikace nazvaná Outlook on the Desktop zobrazí obsah kalendáře z poštovního klienta Microsoft Outlook na pracovní ploše vašeho počítače. Můžete si nastavit jak umístění a velikost kalendáře, tak i jeho průhlednost. Zobrazený kalendář funguje podobně jako klasická tapeta na pozadí plochy.

Outlook on the Desktop 1.5.2 stahujte ze Slunečnice zde (0,6 MB, freeware)

Outlook on the Desktop

Outlook on the Desktop

Google Calendar Sync

Pokud používáte nejen kalendář v Outlooku, ale také webový kalendář Googlu, může se vám hodit prográmek Google Calendar Sync, který zajistí synchronizaci záznamů mezi oběma kalendáři. Synchronizace funguje buďto v obou směrech, nebo jednosměrně.

Google Calendar Sync 0.9 stahujte ze Slunečnice zde (0,7 MB, freeware)

Google Calendar Sync

Google Calendar Sync

Outlook Info

Aktuální informace o nepřečtených e-mailech, upomínkách v kalendáři nebo úkolech ke splnění uložených v Outlooku zobrazí na pracovní ploše miniaplikace Outlook Info. Program spolupracuje nejlépe s Outlookem 2007.

Outlook info 2.1.2 stahujte ze Slunečnice zde (0,6 MB, freeware)

Outlook Info

Outlook Info

Automatické zálohování

Obsah Outlooku bývá pro mnohé uživatele často velmi cenný, proto se vyplatí myslet na jeho pravidelné zálohování. Pomocí jednoduchého doplňku, dostupného ke stažení přímo na webu Microsoftu, si můžete v Office 2002, 2003 nebo 2007 nastavit automatické zálohování osobních složek. Doplněk pro automatické zálohování dle nastavení zkopíruje všechny PST soubory s daty Outlooku do záložního umístění.

Doplněk na zálohování osobních složek Outlooku stahujte ze Slunečnice zde (0,2 MB, freeware)

Máte svoje oblíbené doplňky pro poštovního klienta Microsoft Outlook? Podělte se o užitečné tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Najdete na iDNES.cz